Onkyo tx-rz800 i DTS-HD HR

HawkEye

New member
Witam
mam problem z odtwarzaniem dźwięku DTS-HD HR na w/w amplitunerze z komputera.
Czy to płyta BD odtwarzana za pomocą Total Media Theater czy plik mkv onkyo zamiast
dźwięku DTS-HD HR 7.1 odtwarza DTS 5.1. Co dziwniejsze problem dotyczy tylko komputera,
pożyczyłem od kumpla odtwarzacz Blu-ray i nowe gwiezdne wojny odtwarzane są z dźwiękiem DTS-HD HR.
Pozostałe formaty DTS-HD MA, TrueHD a nawet Atmos odtwarzany z kompa jest bez problemów.
Wiem że HR nie jest zbyt popularny, jednak wkurza mnie, że to nie działa.
Mam więc pytanie do użytkowników rz800 lub rz900 (bo to praktycznie to samo w kwestii dekodera
dźwięku) czy też maja problem z odtwarzaniem dźwięku HR z komputera, czy ta przypadłość dotyczy
tylko mojego rz800?

Pozdrawiam
 

JerzykWu

New member
Wg mnie wszystko jest chyba ok........dzieje się tak dlatego, że DTS-HD HR Audio to standard występujący tylko na płytach Blu-ray i jak film puszczasz z odtwarzacza blue-ray to jest dekodowany dźwięk jak należy.....natomiast jak z kompa leci film to downmiksuje do 5.1. Być może jeszcze w ustawieniach ampli trzeba poprzestawiać, albo na kompie ustawić tak, żeby dźwiękdekodowało ampli....no tak mi się wydaje na chłopski rozum.
 

Rafal7

Banned
Wszystko jest ok i z ampli i z komputerem
Z komputera wychodzi maksymalnie to co jest w stanie obsłużyć Twoja karta dźwiękowa lub graficzna
Jak masz podłączony komputer z ampli?
 

HawkEye

New member
Wszystko jest ok i z ampli i z komputerem
Z komputera wychodzi maksymalnie to co jest w stanie obsłużyć Twoja karta dźwiękowa lub graficzna
Jak masz podłączony komputer z ampli?

Komp jest podłączony po hdmi i na tych samych ustawieniach DTS-HD MA oraz TrueHD działa prawidłowo.
W kompie w TMT i w playerze (potplayer) do mkv jest ustawiony bitsteaming przez hdmi wiec żadnego przetwarzania dźwięku nie ma.
Zapomniałem napisać że na takich samych ustawieniach kompa i podłączonym tx-nr609 dzwięk jest dekodowany prawidłowo, jak jest dts-hd hr 7.1 to i z ampli idzie dts-hd hr 7.1 a na rz800 jest tylko dts 5.1.
 

Rafal7

Banned
Czyli z kompem jest wszystko ok
Spróbuj użyć programu Splash Pro Hd.
W ustawieniach dźwięku zaznacza Hdmi i ilość kanałów.
 

HawkEye

New member
Na Splash Pro HD jest to samo, tylko jest jedna dziwna rzecz w informacjach typ dźwięku niezależnie czy to jest HR czy MA podaje DTS-HD MA. W pliku na 100% jest HR, mediainfo podaje że dźwięk jest DTS (HRA/Core) 8 kanałów.
 
Ostatnia edycja:

JerzykWu

New member
.
W kompie w TMT i w playerze (potplayer) do mkv jest ustawiony bitsteaming przez hdmi wiec żadnego przetwarzania dźwięku nie ma.
Zapomniałem napisać że na takich samych ustawieniach kompa i podłączonym tx-nr609 dzwięk jest dekodowany prawidłowo, jak jest dts-hd hr 7.1 to i z ampli idzie dts-hd hr 7.1 a na rz800 jest tylko dts 5.1.

Ustaw nie bitstream tylko LPCM.......
 

HawkEye

New member
ale tu nie chodzi żeby wysłać zdekodowany LPCM do ampli, tylko dlaczego mój rz800 nie dekoduje HR.
Dlatego chciałem wiedzieć czy na innych rz jest to samo co u mnie.
Serwis umył ręce bo jak chodzi z "dedykowanego" (uznali że jedyne słuszne źródło sygnału to stacjonarny blu-ray lol) urządzenia to znaczy że problem nie dotyczy ampli.
 

Pamorek

Member
Cześć.zmień program do odtwarzania filmów na Power DVD 16 i bedzie po problemu bedzie dzwięk DTS-HD HR u mnie jest :)mam inny problem przy amplitunerze o którym mowa a mianowicie brak dzwięku DTS X mam pliki z płytki DTS Demo Disc Vol 20 2016 sa tam te ścieżki ale mi nie otwarza ścieżki z dzwiękiem DTS X.ktoś się spotkał z owym problemem?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ale Kolego, Onkyo czy Pioneer, nie mają jeszcze aktualizacji do DTS:X. Trzeba czekać. Podobno do końca lata. ;)
Na chwile obecną, to tylko Denon i Marantz.
 
Ostatnia edycja:

HawkEye

New member
Cześć.zmień program do odtwarzania filmów na Power DVD 16 i bedzie po problemu bedzie dzwięk DTS-HD HR u mnie jest :)mam inny problem przy amplitunerze o którym mowa a mianowicie brak dzwięku DTS X mam pliki z płytki DTS Demo Disc Vol 20 2016 sa tam te ścieżki ale mi nie otwarza ścieżki z dzwiękiem DTS X.ktoś się spotkał z owym problemem?

Dzięki wielkie, Power DVD 16 radzi sobie ze wszystkim, problem rozwiązany.
Jeśli chodzi o DTS:X to tak jak kolega powyżej napisał Onkyo nie obsługuje jeszcze tego formatu,a polska strona onkyo wprowadza w błąd jeśli chodzi o ten model, bo jest napisane że ten model już obsługuje. Przy RZ810 jest że będzie obsługiwał po aktualizacji FW i tak samo powinno być przy RZ800 i RZ900 ale nie jest.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To nie wina Onkyo, czy innych producentów sprzętu, za taki stan rzeczy. Problem mają twórcy DTS. Chodzi o to, że producenci urządzeń stosują różne procesory, od różnych producentów. W związku z tym, trzeba przygotować odpowiednią wersję softu pod odpowiedni procesor. Pierwsze X-sy były opracowane na procesory Analog Devices („SHARC”) wykorzystywane przez Denona i Marantza. Dlatego już je mają. Jakiś czas temu znalazłem informację o wersji Beta DTS:X, testowanej przez Pioneera. Tak więc, pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać. A jest na co.
Mam płytę wspomnianą przez Kolegę @Pamorek i rzeczywiście, efekt jest niesamowity.
 
Ostatnia edycja:
Do góry