Onkyo TX-RZ720 + Dali Zensor 7

Piotrkg

New member
Cześć,
postaram się krótko i na temat. Mam możliwość kupna Onkyo TX-RZ720 w dobrej kasie, bardzo mało informacji o nim w internecie, pojawia się pytanie: czy charakterystyka pracy różni się znacząco od amplitunerów Marantza? Obecnie posiadam SR6006, lecz powoli przymierzam się do 4k i chcę zacząć od wymiany apli, myślałem wczęśniej o SR6011 ale teraz trafiła się okazja?

Sprawa pilna więc liczę na waszą pomoc, wcześniej miałem doczynienia tylko z urządzeniami Denon / Marantz
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
to dobry amplituner mozesz spokojnie brac...mało w necie bo mało ludzi go kupuje...albo strzelaja w serie 6 albo 8...siódemki nigdy dobrze nie schodziły...ze wzgledu na cene...kazdy wolał dolozyc kilka stow do serii 8...moim zdaniem seria 7 bez sensu sie pojawia jezeli chodzi o marketing...ale to dobry amplituner i brzmieniowo(jakosc) nie bedzie odstepował od marantza...charakterystyka bedzie troche inna...ale mozesz spokojnie brac tym bardziej ze za dobra kase...mocy tez mu wystarczy ze spokojem
 

Piotrkg

New member
Seria 8 niestety i tak w szafkę by mi nie weszła, tak samo jestem zblokowany z Marantzem SR70xx. Udało mi sie znaleźć test RZ710 ciekawe czy się dużo pozmieniało
 

kamon

New member
Ja mam ten ampli. Po 3 miesiącach użytkowania przenoszę go za salonu do sypialni. Brakuje mi w nim kalibracji Audyssey którą miałem w starym Onkyo i która bardzo dobrze spisywała się w kinie (chodzi o oglądanie w późnych godzinach). W stereo gra naprawdę dobrze jak na ampli, w kinie korzystałem chętnie z trybu THX. Nie wiem jak zagra z Dali u mnie grał z Nubertami (w zestawie 5.0.2) i spokojnie dawał radę.
 
Ostatnia edycja:

Piotrkg

New member
Zamówiony, zobaczymy co to będzie ;) Możesz coś więcej napisać na temat braku Audyssey? Domyślam się że chodzi Ci o funkcję Dynamic EQ? Korzystam z niej raczej sporadycznie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry