Onkyo TX-RZ3100B czy Denon AVR-X4500H

kg9

New member
Dzień dobry,
Noszę się zamiarem wymiany amplitunera aby mieć Dolby Atmos.

Warunki mam pokój 4x3 i projektor rzuca mi obraz na krótszą ścianę. Na te chwilę mam H/K AVR265 i zestaw 5.1 od Jamo z podłogowymi kolumnami S608.

W tym roku planuję wymienić amplituner i zamontować 4 nowe głośniki w suficie w przyszłym wymienić kolumny na coś lepszego.

Teraz pytanie jak w temacie do wyboru brałem tego Denona bo ma bardzo dużo pochlebnych opinii a i wypełnia mój budżet na amplituner prawie na maksa. Jednak wczoraj dorwałem okazję na Amazonie na w/w Onkyo i z 10k robi się 6k a to juz niewiele więcej jak Denon. Nie sądzę abym kiedykolwiek wyszedł poza 5.1.4 także dodatkowe dwa kanały w Onkyo nie są czynnikiem który na cokolwiek wpływa. Nie wiem tylko czy flagowiec z 2016 od Onkyo czy średnia półka od Denona ale z 2018. Jak będzie ze wsparciem aktualizacjami od Onkyo skoro podobno niedługo ma wyjść nowy model i czy przypadkiem nie będzie tak że za dwa trzy lata jakiejś funkcji mi zabraknie w Onkyo a będzie w Denonie bo wprowadzą zmienią ją softem.

Ogólnie filmy idą mi z kompa ponadto gram na ps4/xbox1 a rzutnik mam roczny wciaż 1080p. Gdzieś kiedyś wymienię go na 4K HDR ale nie w momencie gdy kosztują tyle co auto. Poza tym muszę mieć go Short Throw to już w ogóle.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

zydok0kr

Member
Dzień dobry,
Noszę się zamiarem wymiany amplitunera aby mieć Dolby Atmos.

Warunki mam pokój 4x3 i projektor rzuca mi obraz na krótszą ścianę. Na te chwilę mam H/K AVR265 i zestaw 5.1 od Jamo z podłogowymi kolumnami S608.

W tym roku planuję wymienić amplituner i zamontować 4 nowe głośniki w suficie w przyszłym wymienić kolumny na coś lepszego.

Teraz pytanie jak w temacie do wyboru brałem tego Denona bo ma bardzo dużo pochlebnych opinii a i wypełnia mój budżet na amplituner prawie na maksa. Jednak wczoraj dorwałem okazję na Amazonie na w/w Onkyo i z 10k robi się 6k a to juz niewiele więcej jak Denon. Nie sądzę abym kiedykolwiek wyszedł poza 5.1.4 także dodatkowe dwa kanały w Onkyo nie są czynnikiem który na cokolwiek wpływa. Nie wiem tylko czy flagowiec z 2016 od Onkyo czy średnia półka od Denona ale z 2018. Jak będzie ze wsparciem aktualizacjami od Onkyo skoro podobno niedługo ma wyjść nowy model i czy przypadkiem nie będzie tak że za dwa trzy lata jakiejś funkcji mi zabraknie w Onkyo a będzie w Denonie bo wprowadzą zmienią ją softem.

Ogólnie filmy idą mi z kompa ponadto gram na ps4/xbox1 a rzutnik mam roczny wciaż 1080p. Gdzieś kiedyś wymienię go na 4K HDR ale nie w momencie gdy kosztują tyle co auto. Poza tym muszę mieć go Short Throw to już w ogóle.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Powiem tak: Ja mam ONKYO 1100 i jestem bardzo z niego zadowolony, przymierzam się do DENON 8500 ale nie jestem na 100% przekonany czy będzie to zmiana na lepsze. W Twoim wypadku wydaje mi się że ONKYO 3100 to wyższa półka niż DENON 4500. Ale mogę się tu mylić. myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie odsłuch tych dwóch ampów z Twoimi kolumnami.
 

zydok0kr

Member
To nie wystarczy ci 830-tka lub X4500, a za zaoszczędzoną kasę już teraz możesz kupić sufitowe do Atmosa...

Przepraszam Kolego, ale nie rozumiem po co to pytanie????
Jeżeli Twórca postu napisał jasno co chce i jak to widzi, to po co zbijać go z tropu?
Jeżeli to ONKYO 3100 jest dostępne za niecałe 6k , to jest to faktycznie okazja i szansa na bardzo dobry sprzęt za niezłe pieniążki. ONKYO 830 kosztuje coś koło 4,2K a DENON 4500 kosztuje coś koło 5.2k, więc opłacalność zakupu ONKYO 3100 bije na głowę zaproponowane przez Ciebie modele.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ten Onkyo, to swietna baza do dalszej rozbudowy. Porzadne zasilanie i inna klasa niz ten Denon.

Zapasu mocy nigdy za wiele.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przepraszam Kolego, ale nie rozumiem po co to pytanie????
Ano dlatego, że 3100 ma już ładnych kilka lat, premierę miał w 2016 roku, o ile dobrze pamiętam.
I teraz nasuwa się pytanie jak długo Onkyo będzie wspierać stare modele wypuszczając aktualizacje.
Nie śledzę dokładnie produktów Onkyo, ale zapewne lada dzień zaprezentowany zostanie następca i okaże się, że ta cena, to nie żadna super okazja, a po prostu czyszczenie stanów magazynowych ;)

Ale jak to mówią, nie moja piaskownica i nie moje pieniądze, niech autor tematu rozezna rynek zapozna się z kilkoma modelami i decyduje.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Szczególnie, że dużo ludzi pisze, że D klasa w drogich amplitunerach Onkyo, gra gorzej niż AB w tańszych, czyli np. 830. Ja bym przychylił się do wypowiedzi Henrego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Miałem RZ1100 i bezpośrednio porównywałem do RZ8xx.
Fotki i opinie są na forum. Sporo o tym było. Także na zagranicznych forach pojawiły się dokładnie takie same spostrzeżenia. Tutaj ewidentne są różnice w brzmieniu z uwagi na klase D.
RZ3100 w porównaniu do RZ1100 to dodatkowa para końcówek. Nic więcej.
RZ810 lepiej brzmi, a RZ830 jest jeszcze nowszy.
RZ830 zastąpił RZ1100, ponieważ pojawiły dodatkowe końcówki (czyli 9) i RZ1100 nie ma już nic, ponad RZ830.
Zdecydowanie wolałbym RZ830, cena tu nie ma nic do rzeczy.
Jedynym argumentem za RZ3100 jest dodatkowa para końcówek (11), ale osobiście wolałbym RZ830 + wzmak/końcówka.
 
Ostatnia edycja:

kg9

New member
Szukałem po internecie rozmawiałem też z paroma osobami i dowiedziałem się nie ważne czy wezme Denona czy Onkyo to moje Jamo i tak szału nie zrobią bo są za słabe. Planowałem teraz wydać w okolicach 5 na amplituner i do tego dobrać 4 sztuki na sufit a w przyszłym jak odłoże to kolejne 5 na głośniki. Po rozmowach skłaniam się na wydanie od razu 10 na komplet najlepiej już z sufitowymi. Tyle że nie mam możliwości wbudowania ich w sufit i tylko jakieś na uchwytach wchodzą w grę. Rozmyślałem kiedyś nad Monitor Audio Bronze bo na Silver to mi złotówek już chyba zabraknie. Może polecacie jakieś miejsce w Warszawie na odsłuchy i tam pomogą mi dobrać coś?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Szczególnie, że dużo ludzi pisze, że D klasa w drogich amplitunerach Onkyo, gra gorzej niż AB w tańszych, czyli np. 830. Ja bym przychylił się do wypowiedzi Henrego.


Dużo ludzi to znaczy ile i kto? Proponuje przeczytać test wzmacniacza NAD C368, który jest zrobiony na końcówkach klasy D i kosztuje 4299,- Jeśli AB jest takie dobre to idąc taką drogą po co zmieniacie tv na 4K? Przecież zwykłe kineskopowe są lepsze :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja o tym pisałem i zakładam się o każde pieniądze, że tak jest. Różnice są.
Mówili o tym potem w salonie audio, bo też zrobili porównanie, mówili o tym dystrybutorzy i redaktor (?) czy gość który robi test, z którym rozmawiałem na Audio Show i mówili o tym chłopaki na zagranicznych forach. Dosyć dogłębnie temat znam.
Wystarczy kupić 2 sztuki i porównać. Ja to zrobiłem.
Winę tutaj ponosi klasa D, ale nie sama w sobie, a ta która jest w RZ1100.

Nie generalizujemy, bo oczywiście, że tak nie jest z natury. Piszemy o konkretnych przypadkach.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Ja o tym pisałem i zakładam się o każde pieniądze, że tak jest. Różnice są.
Mówili o tym potem w salonie audio, bo też zrobili porównanie, mówili o tym dystrybutorzy i redaktor (?) czy gość który robi test, z którym rozmawiałem na Audio Show i mówili o tym chłopaki na zagranicznych forach. Dosyć dogłębnie temat znam.
Wystarczy kupić 2 sztuki i porównać. Ja to zrobiłem.
Winę tutaj ponosi klasa D, ale nie sama w sobie, a ta która jest w RZ1100.

Nie generalizujemy, bo oczywiście, że tak nie jest z natury. Piszemy o konkretnych przypadkach.


Pierwszy z brzegu test RZ1100 ... fragment "...Wzmacniacz, który miło mnie zaskoczył, nie tylko za wydajność kalibracji pomieszczenia AccuEQ, która znacznie się rozwinęła i jest znacznie bardziej zaawansowana, ale także pod względem dynamiki, uprzestrzennienia, dokładności, bardzo dobrego dźwięku i bardzo dobra muzykalność wzmacniacza kina domowego! Różni się od RZ900, ale też jest bardzo interesujący! Aby słuchać..."
A tu całość Premi
Hmm... dziwne bo chwali za jakość dźwięku, ale pewnie się nie zna ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Cezary, nigdzie nie napisałem że klasa D jest zła. Napisałem że w ONKYO jest gorsza od AB. Tak jak piszesz, NAD , Primare, Devialet i jeszcze pewnie mnóstwo innych robi robotę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cezary,
Co ja mam Ci odpowiedzieć, że powinieneś się bardziej wysilić, jak wrzucanie pierwszego lepszego linka? ; )
Rocznik mas słuszny, więc życie znasz.
Powinieneś wiedzieć, że pomiędzy czarnym i białym, jest jeszcze szary.
Ja mam się sugerować i ślepo wierzyć w każdy test czy opinie? Tak robisz też kupując samochody?
Bo któryś recenzent pozytywnie się wypowiadał, ale zapomniał o tym co Ty na co dzień widzisz i nie wszystko jest takie kolorowe?
To jest dobre dla laików, a nie dla kogoś kto od wielu lat siedzi w temacie. Chyba masz tego świadomość.

Tak robiłem lata, do czasu.
Właśnie takie testy czytałem przed kupnem RZ1100, sam wklejałem na tym forum i to bardziej wiarygodne jak ten który podrzucasz.

Dziś kupuje kilka modeli i testuje sam, stawiam obok siebie i w locie testuje na kluczowych kawałkach.
Popytaj kolegów z tego forum którzy dzwonili, też w wiele rzeczy im się wierzyć nie chciało.
Potem rzeczywistość zweryfikowała. Masz to w kilku wątkach na forum.
Też czytali "recenzje".

Masz też chyba świadomość, że wielu "recenzentów" czy sprzedawców pomija sporo niuansów.
To co ja zauważyłem - jako pierwszy, bo nigdzie nie znalazłem podobnej opinii (bo niby skąd, skoro ludzie testują, lub kupują po łebkach), to te zaczęły się pojawiać z miesiąca na miesiąc na forach, czy podczas ponownych testów.
Zajrzyj na zagraniczne fora.
Znajdziesz dokładnie to o czym pisałem pierwszy u nas.

Ja kupiłem RZ1100 bazując na testach, bo wiedziałem już czego się spodziewać bazując na innych modelach.
Nie sądziłem, że może być inaczej.
Miałem już w domu kilka innych ampli, ale coś mi nie pasowało, więc dokupiłem następny RZ810.
Dzwoniłem do sklepu audio, pytałem ze zdziwieniem o co tutaj chodzi. Zdziwieni, bo nikt nie stawiał bezpośrednio.
Nikt nie robił testów w locie, dopiero potem każdy jeden przyznał racje.
Mam Ci dać adres salonu, a może zajrzyj na AS (jak ja co roku) i pogadaj na boku z przedstawicielami Onkyo, bo mi zeszło ponad godzinę. Rozdziawione japy, a potem każdy jeden przyznał rację. Dziś się już znamy, zupełnie inna gadka.

Różnica jest SŁYSZALNA, nie dla tego, że jest gorszy, słabszy, mniej wydajny, czy brakuje mu dynamiki, to świetny ampli, ale klasa D w wykonaniu ONKYO nijak się ma do sprzętów o wiele zacniejszych i nikt tu nie kwestionuje samej w sobie.

RZ1100 nie ma takiego pchnięcia jak chociażby RZ8xx, to ewidentnie słychać. Słychac to na wielu kluczowych kawałkach o konkretnej charakterystyce, nie usłyszysz tego na wokalu. Gra o wiele łagodniej, spokojniej i to nie jest zaleta w przypadku tego klocka. Gdyby chciał szukać spokojniejszego brzmienia, to nie ruszałbym moich Marantzów z salonu, a nie bez przyczyny sprzęt za kilkadziesiąt tyś. przeniosłem w inne miejsce.

Wiele wpisów mówi dokładnie to samo, że to już nie jest typowe brzmienie Onkyo do którego ta marka przyzwyczajała przez lata.
Co tu tłumaczyć? To jest fakt, który mogę udowodnić w kilka minut, a Ty mi testy jakieś wklejasz?
A co to jakieś autorytety mają być?
Winę za tą różnice ponosi w tym wypadku właśnie klasa D w wykonaniu Onkyo.
Ja Ci to piszę jako (były) właściciel RZ1100, a nie fantasta który nie potrafi poświęcić czasu na rzetelne porównania, a takie są jak w ciągu kilku sekund przełączysz żródło i to na zapętlonym fragmencie, a nie po kilku minutach.

RZ1100 to bardzo ok ampli, ja nie krytykuje, piszę jedynie, że RZ1100 nie jest rozwinięciem innych modeli i niejako kontynuacją, a innym podejściem do brzmienia, a skąd się to wzięło? No właśnie z uwagi na klase D, przecież nie przez kabelki w środku, czy terminale.
Jak komuś pasuje, to super. Bo to przyzwoity klocek.

Tu masz moje porównania, a to tylko garstka i tylko Onkyo.

armanig-albums-moje-zabawki-tv-80-marantz-picture586-rz1100-656.jpg


armanig-albums-moje-zabawki-tv-80-marantz-picture585-testy-sr7010-vs-onkyo-rz.jpg
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Mam nadzieję że Armanig jasno się wypowiedział i nie muszę nic więcej dodawać. Z drugiej strony, może są ludzie, którym właśnie RZ1100 lepiej zabrzmi. No nie wiem... Dla mnie RZ1100 ma jedną niepodważalną zaletę... nie grzeje się w szafce.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Cezary,
Co ja mam Ci odpowiedzieć, że powinieneś się bardziej wysilić, jak wrzucanie pierwszego lepszego linka? ; )
Rocznik mas słuszny, więc życie znasz.
Powinieneś wiedzieć, że pomiędzy czarnym i białym, jest jeszcze szary.
Ja mam się sugerować i ślepo wierzyć w każdy test czy opinie? Tak robisz też kupując samochody?
Bo któryś recenzent pozytywnie się wypowiadał, ale zapomniał o tym co Ty na co dzień widzisz i nie wszystko jest takie kolorowe?
To jest dobre dla laików, a nie dla kogoś kto od wielu lat siedzi w temacie. Chyba masz tego świadomość.

Tak robiłem lata, do czasu.
Właśnie takie testy czytałem przed kupnem RZ1100, sam wklejałem na tym forum i to bardziej wiarygodne jak ten który podrzucasz.

Dziś kupuje kilka modeli i testuje sam, stawiam obok siebie i w locie testuje na kluczowych kawałkach.
Popytaj kolegów z tego forum którzy dzwonili, też w wiele rzeczy im się wierzyć nie chciało.
Potem rzeczywistość zweryfikowała. Masz to w kilku wątkach na forum.
Też czytali "recenzje".

Masz też chyba świadomość, że wielu "recenzentów" czy sprzedawców pomija sporo niuansów.
To co ja zauważyłem - jako pierwszy, bo nigdzie nie znalazłem podobnej opinii (bo niby skąd, skoro ludzie testują, lub kupują po łebkach), to te zaczęły się pojawiać z miesiąca na miesiąc na forach, czy podczas ponownych testów.
Zajrzyj na zagraniczne fora.
Znajdziesz dokładnie to o czym pisałem pierwszy u nas.

Ja kupiłem RZ1100 bazując na testach, bo wiedziałem już czego się spodziewać bazując na innych modelach.
Nie sądziłem, że może być inaczej.
Miałem już w domu kilka innych ampli, ale coś mi nie pasowało, więc dokupiłem następny RZ810.
Dzwoniłem do sklepu audio, pytałem ze zdziwieniem o co tutaj chodzi. Zdziwieni, bo nikt nie stawiał bezpośrednio.
Nikt nie robił testów w locie, dopiero potem każdy jeden przyznał racje.
Mam Ci dać adres salonu, a może zajrzyj na AS (jak ja co roku) i pogadaj na boku z przedstawicielami Onkyo, bo mi zeszło ponad godzinę. Rozdziawione japy, a potem każdy jeden przyznał rację. Dziś się już znamy, zupełnie inna gadka.

Różnica jest SŁYSZALNA, nie dla tego, że jest gorszy, słabszy, mniej wydajny, czy brakuje mu dynamiki, to świetny ampli, ale klasa D w wykonaniu ONKYO nijak się ma do sprzętów o wiele zacniejszych i nikt tu nie kwestionuje samej w sobie.

RZ1100 nie ma takiego pchnięcia jak chociażby RZ8xx, to ewidentnie słychać. Słychac to na wielu kluczowych kawałkach o konkretnej charakterystyce, nie usłyszysz tego na wokalu. Gra o wiele łagodniej, spokojniej i to nie jest zaleta w przypadku tego klocka. Gdyby chciał szukać spokojniejszego brzmienia, to nie ruszałbym moich Marantzów z salonu, a nie bez przyczyny sprzęt za kilkadziesiąt tyś. przeniosłem w inne miejsce.

Wiele wpisów mówi dokładnie to samo, że to już nie jest typowe brzmienie Onkyo do którego ta marka przyzwyczajała przez lata.
Co tu tłumaczyć? To jest fakt, który mogę udowodnić w kilka minut, a Ty mi testy jakieś wklejasz?
A co to jakieś autorytety mają być?
Winę za tą różnice ponosi w tym wypadku właśnie klasa D w wykonaniu Onkyo.
Ja Ci to piszę jako (były) właściciel RZ1100, a nie fantasta który nie potrafi poświęcić czasu na rzetelne porównania, a takie są jak w ciągu kilku sekund przełączysz żródło i to na zapętlonym fragmencie, a nie po kilku minutach.

RZ1100 to bardzo ok ampli, ja nie krytykuje, piszę jedynie, że RZ1100 nie jest rozwinięciem innych modeli i niejako kontynuacją, a innym podejściem do brzmienia, a skąd się to wzięło? No właśnie z uwagi na klase D, przecież nie przez kabelki w środku, czy terminale.
Jak komuś pasuje, to super. Bo to przyzwoity klocek.

Tu masz moje porównania, a to tylko garstka i tylko Onkyo.

armanig-albums-moje-zabawki-tv-80-marantz-picture586-rz1100-656.jpg


armanig-albums-moje-zabawki-tv-80-marantz-picture585-testy-sr7010-vs-onkyo-rz.jpg


To co piszesz to są Twoje osobiste odczucia i sugestie testy jak każde inne. Dlaczego Twoje mają
być lepsze? :) Miałem onkyo 609, 616, 800, a teraz 1100 i nie słyszę żeby coś mu brakowało, a słoń mi na ucho nie nadepnął.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To co piszesz to są Twoje osobiste odczucia i sugestie testy jak każde inne. Dlaczego Twoje mają
być lepsze? :) Miałem onkyo 609, 616, 800, a teraz 1100 i nie słyszę żeby coś mu brakowało, a słoń mi na ucho nie nadepnął.

Ok. Jak nie słyszysz różnic w brzmieniu, to tylko się cieszyć. To dobry ampli.
No i nie tylko moje odczucia i sugestie jak piszesz, a wielu innych osób.
To są informacja na "wagę złota" - jak się potem okazało, o których nie przeczytasz w wielu testach.
Tak jak ja przed zakupem.
Nie ma sensu ciągnąć tematu i tłumaczyć czegoś, co już zostało potwierdzone.
Z czystej uczciwości, zalecam przed wyborem skonfrontować autorowi ostatni model RZ830 ze starszym bratem RZ1100 lub RZ3100, bo to nic innego, jak para dodatkowej końcówki, a wszystkie 11 kanałowe ampli na rynku, to zazwyczaj mocno przepłacona elektronika. Ta sama zależność, co przez lata w przypadku tv, zaczynających się od numeru "8", czyli 80", 82", 85".
Na priv mogę wytłumaczyć jak i na czym testować, tak aby była 100% jasność.
Dla mnie EOT.
 
Ostatnia edycja:
Do góry