Onkyo TX-RZ1100 – amplituner 9.2 z Dolby Atmos i DTS:X

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale ja nigdzie nie napisałem że oba te nowe amplitunery to mega moc mają tylko napisałem, że dadzą radę czy to w 9 czy w 11 głośnikach..i tylko tyle... a o odpowiedniej mocy w klasie D to pisałem ale o wzmacniaczach które osłuchiwałem .. i wiele wzmaków klasy AB mogą pozazdrościć .. dla przykładu słyszałeś o kolumnach Magnepanach - to tyle Ci powiem że wiele wzmakow tych popularnych - marantze, denony, onkyo, Ymachy itp mogą pomarzyć żeby sobie z tymi kolumnami pograły, a Devialet w klasie D pogrywa sobie z nimi.. oczywiście ja bym tego nie kupił bo to nie są kolumny czy ten wzmak dla mnie ale to nie jest tak, że klasie D to coś złego i dziadowskiego. Nie wspominając że te wzmaki radzą sobie z SF Olympica III które są mega wymagajace..
A wracając do amplitunerów to mega moc to jak dla mnie to mają amplitunery Arcama czy CA i tym ostatnim ( choć jednak i tak odbiegającym bo różnica w poborze prądu to 340 W był Onkyo 5010), którego już następcy nie będzie// Ale Arcam i CA to są dwie firmy które robią najbardziej mocarne amplitunery
 
Ostatnia edycja:

jaca10

New member
Witam

Jak TX-RZ1100 sprawdza się w stereo? Proszę o opinię. Źródło; TIDAL, CD, dysk sieciowy z plikami FLAC. Czy ktoś podłączył do niego gramofon? Jakie wrażenia.


Pozdrawiam
Jacek
 

cezary69

New member
Bez reklam
Gramofonu już nie mam :D ale przesiadłem się z rz800 na rz1100 i tak powiem... wielkiej różnicy nie ma oprócz dwóch końcówek mocy. Czy to lepiej gra ... nie ma czasu przeprowadzić doœwiadczenia, ale wkurza mnie bardzo jedna sprawa. W 800-ce przy słuchaniu stacji jakieœ tam z neta miałem zapisane w ulubionych i przy włączeniu i wybraniu odtwarzania z sieci grała ostatnia słuchana stacja. Jak jest w 1100 ano trzeba za każdym razem wchodzić i wybierać w zapisanych :( masakra jakaœ żeby tak to spartolić. W 800 wystarczyło raz nacisnšć na pilocie, a w 1100 trzeba 3 razy żeby zadziałało. Brawo Onkyo! Inna sprawa wyœwietlacz jest jednowierszowy i żeby dowiedzieć się jaki tryb audio działa trzeba przyciskać klawisz i
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
A ja tak tylko jeszcze dodam... kolejne fatalne rozwiązanie ( dotyczy także innych ampli Onkyo ) to ukrycie pod zamykaną klapką z przodu- wejścia USB. Włożenie tam chocby najmniejszego Pendriva skutecznie uniemożliwia jej ( klapki ) zamknięcie. Wystarczyłoby zrobić "głębsze " wejście, a kurz już by nie leciał tonami....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś za coś, przynajmniej nie szpeci gniazdo na zewnątrz ; )
Ja co prawda nie korzystam z usb w ampli, więc wolę ładniejszy panel, ale rozumiem. Chociaż podobnie jest u Marantza.
Z tyłu też jest wejście USB, ale tam się nie dostanie jak sprzęt schowany.
 

Kamil_89

Member
A ja tak tylko jeszcze dodam... kolejne fatalne rozwiązanie ( dotyczy także innych ampli Onkyo ) to ukrycie pod zamykaną klapką z przodu- wejścia USB. Włożenie tam chocby najmniejszego Pendriva skutecznie uniemożliwia jej ( klapki ) zamknięcie. Wystarczyłoby zrobić "głębsze " wejście, a kurz już by nie leciał tonami....
Coś Ci się pomyliło, w serii RZ wejście USB jest z tyłu. Jedynie RZ710 ma z przodu ale w nim nie ma klapki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, przecież z przodu jest wejście, tyle, że nie USB, a HDMI.
Tak się tworzą mity własnie. "Wada", a potem się okazuje, że tam nie ma wady, bo i gniazda usb nawet nie ma :D
 

jaca10

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Czym odtwarzać filmy z Dolby Atmos 9.2? Oczywiście są odtwarzacze np. SONY lub SAMSUNG, z tym że mają one w opisie dekodowanie do maks. 7.1. ONKYO TX-RZ1100 ma możliwość podłączenia 9.2. Jak to wykorzystać?
 

werf

Active member
Bez reklam
Najlepiej jakbyś bluray podłączył przez hdmi : ) to o czym piszesz dotyczy analogowego wyjścia audio .
 

jaca10

New member
Witam
Czy są na rynku filmy z systemem 9.2 Dolby Atmos lub DTS:X?
Czy amplituner wykorzystuje cztery głośniki w suficie? Jest rozkładany dźwięk z systemu 5.1 lub 7.1 na komplet dziewięciu głośników?

Zadaje tyle pytań, ponieważ planuje remont pokoju, podwieszane sufity itp. i nie wiem, czy jest sens montować 4 czy tylko 2 głośniki w suficie.

Jacek
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak sa filmy w atmosie w 7.1.
Ostatnio taka pseudo marketingowa moda aby wszystki G. Nazywac atmosem. (Tak naprawde to wystarczy kupuc jeden glosnik soundbara i tez bedziesz mial "atmosa")

Audio #2
ID : 3
Format : Atmos / TrueHD
Codec ID : A_TRUEHD
Bit rate mode : Variable
Maximum bit rate : 8 814 Kbps
Channel(s) : Object Based / 8 channels
Channel positions : Object Based / Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE
Sampling rate : / 48.0 KHz
Frame rate : 1 200.000 fps (40 spf)
Compression mode : Lossless
Language : English
Default : No
Forced : No

Dla mnie kolejnosc wg najlepszego do najgorszego to.
7.1'4
7'1.2
5.1.4
7.1
5.1.2
5.1
To tylko moja prywatna opinia....
 
Do góry