Onkyo Tx Rz 800 konfiguracja 7.1.2

Liter1979

Member
Bez reklam
Przegladajac fora internetowe spotkalem sie z sytuacja ze wielu uzytkownikow ma skonfigurowane swoje zestawy w systemie 7.1.2, tutaj pojawia sie moje pytanie - w jaki sposòb ? Posiadam Onkyo 800-ke i z tego co się orientuję w układzie kanałów 7.1.2 można wybrać albo kolumny "boczne" albo "podwyższone", nie ma możliwości zastosowania dwóch "systemów" jednocześnie... rozumiem że filmy w atmosie oglądmy wtedy z "podwyzszonymi" a filmy w systemie 7.1 z "bocznymi" - zgadza się ? Wtedy za każdym razem trzeba dokonywać zmian w amplitunerze w opcji "speaker layout" ? Wszystko się zgadza ? Dobrze rozumuje, czy może w innych amplitunerach jest inaczej ? Będę wdzięczny za wyjaśnienia !!! Dzięki i pozdrawiam :)
 

Kamil_89

Member
Masz ten sprzęt to dlaczego nie sprawdzisz jak to działa? Zajęło mi to dwie minuty.

Mając ustawione w ampli 7.1.2 w przypadku źródła Atmos/DTS-X automatycznie uruchamia się 5.1.2 w przypadku zwykłego 5.1 masz możliwość wyboru 5.1/7.1/5.1.2, wybierasz trybem (np. Movie) na pilocie
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Wszystko ok, tylko czy to nie jest trochę bez sensu ? Wszędzie piszą nad wyższością atmosa (nawet najprostszego czyli 5.1.2) w porównaniu do 7.1... czy nie lepiej w takim razie filmy 7.1 symulować do atmosa (neural x) zamontować tylko sufitowe głośniki i mieć spokój ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wszystko ok, tylko czy to nie jest trochę bez sensu ? Wszędzie piszą nad wyższością atmosa (nawet najprostszego czyli 5.1.2) w porównaniu do 7.1... czy nie lepiej w takim razie filmy 7.1 symulować do atmosa (neural x) zamontować tylko sufitowe głośniki i mieć spokój ?

Wszedzie pisza... no raczej nie wszedzie.

Sam sie przekonaj co bardziej ci sie podoba czy 7.1 czy 5.1.2. Jak dla mnie w wiekszosci przypadkow 7.1 jest lepsze od 5.1.2. Onkyo zrobilo uklon w strone uzytkownikow i daje wam mozliwosc wyboru z poziomu pilota (jak rozumiem). W innych amplitunerach musialbys przepinac kable robic kalibracje itp itd.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisałem o tym w innych wątkach obszernie.
W skrócie: Możesz posiadać (podłączoną) konfigurację głośników 7.1.2, ale wykorzystasz tylko 5.1.2 lub 7.1
Plusem jest to, że nie musisz fizycznie przełączać kabli, a jedynie za pośrednictwem pilota. Bardzo fajna opcja, w locie można sobie wybrać co i jak chcemy odsłuchiwać.

Nie jest też prawdą, że 5.1.2 jest lepsze od 7.1, jeżeli już, to jest inne.
Często o wiele lepsze wrażenia, jak z Atmosa 5.1.2
Jeżeli ktoś tak pisze, to bądż pewien, że nie słyszał porządnego 7.1
Dochodzi też kwestia żródła i jakości samego mixu, ale faktem jest, że gdybym musiał wybierać, brałbym prawdopodobnie 7.1
 

Kamil_89

Member
Otóż to. Ja nie mam miejsca na tylne efektowe, gdybym miał to nawet będąc na 7 kanałowym RZ800 zrobiłbym konfigurację 7.1.2
Masz miejsce na dodatkowe dwa tylne to instaluj, Atmosa będziesz oglądał z sufitowymi a resztę w 7.1, w szczególności że jest świetny tryb THX który działa w 7.1 a w 5.1.2 nie.
 
Do góry