Onkyo Tx Rz 800 a Dolby Vision

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, szybkie pytanko - czy przez Onkyo 800-ke przepuszczę sygnał dolby Vision? Wydaje mi się że nie, a wtedy chyba jedynym wyjściem jest podłączenie Xbox i Oppo bezpośrednio do Tv który to przepuszcza ? Mam racje, czy sie mylę ? Dzięki za szybkie info !!!
 

Liter1979

Member
Bez reklam
RZ800 nie obsługuje Dolby Vision.

No i tutaj rodzi się pytanie, jak wiele tracę jeśli nie skorzystam z dolby vision przy tv który posiadam (Philips 70 pus7304) Warto podłączyć np. Oppo bezpośrednio do Tv? Różnica będzie widoczna pomiędzy Hdr / dolby vision ?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@Liter1979
Nie pytaj nas porównaj sam, ty masz ten sprzęt to twoje oczy będą to oglądać sam sbuduj swoje przekonania co jest lepsze.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
820 także ma.
Napisałeś "Różnica będzie widoczna pomiędzy Hdr / dolby vision ?"
Między czym a czym ?
DV jest jednym ze standardów HDR.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Witaj.
820 także ma.
Napisałeś "Różnica będzie widoczna pomiędzy Hdr / dolby vision ?"
Między czym a czym ?
DV jest jednym ze standardów HDR.

Przecież hdr i dolby vision to dwa różne systemy obrazu No, może nie zupelnie różne, ale nie jednakowe...
Black, masz rację, myślałem po prostu że ktoś porównywał jakość tych dwóch systemów i podpowie że jego zdaniem warto, lub nie... Nie pozostaje mi nic innego jak odsunąć szafkę, dostać się do kabli i je poprzełączać...
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Co to zmienia w pytaniu autora tematu? czy to powoduję że pytanie jest nie aktualne lub bez sensu? no nie.


Jeśli amplituner nie obsługuję DV video przez niego przepuszczone zostanie odtworzone na TV z warstwą HDR10.


Pytanie brzmi jak duża jest różnica w obrazie między zwykłym HDR10 a DV.
https://www.rtings.com/tv/learn/hdr10-vs-dolby-vision
 
Ostatnia edycja:
Do góry