Onkyo TX-NR906 Receiver i Tannoy Revolution Signature dc-4

fotokrak

New member
witam,
sprzedawca zaproponował mi takie połączenie:
Onkyo TX-NR906 Receiver i Tannoy Revolution Signature dc-4 komplet 5.1

czy w tej cenie, lub troche taniej można znaleść coś lepszego, ładniejszego, czy dobrze doradza czy chce sie pozbyć głośników?

onkio:
Specifications:​
7.1 receiver​
1.3A HDMI Switching (4 IN, 2 OUT)​
HDMI upscaling and up-conversion to 1080p​
HQV Reon-VX Video Processing​
2 component inputs, 1 component output​
THX Ultra2 Certfied​
Massive Toroidal Transformer plus two separate transformers for audio and video processing.​
BI -AMPLING Capability for Enhanced Musicality and Power​
220 watts at 6 ohms​
-Audyssey Dynamic EQ for Loudness Correction​
-Audyssey Dynamic Volume​
-Music Optimizer for compressed music files​


-Network Capability
for streaming audio files and Internet radio (certified for Windows Vista)​
-Microsoft PlaysForSure Certified for streaming Windows Media Audio​
-USB port for Mp3 players / USB storage devices​
-ISF (Imaging Science Foundation) Video Calibration​
-Auto Setup, via plug- in mic​
-6 digital inputs (3 optical, 3 coaxial)​
-Powered Zone 2 with component video out. Zone 2 / 3 pre-outs with volume balance and tone controls​
-DTS-HD, DTS-HD Master Audio, Dolby digital plus and Dolby TrueHD decoders​
-Dolby Pro Logic IIx, Dolby Digital and DTS decoders​
-Dolby Digital EX and complete DTS-ES​
-Burr-Brown 24-bit/192 kHz DACs for all channels​

DC4:
Specifications:
DC4T Fronts:
Drivers:
19mm (0.75”) titanium tweeter
2 x 100mm (4.00”) treated paper pulp cone bass drivers
Power Handling - 125W Frequency Range - 55 Hz - 54 kHz

DC4 Rears:
Drivers:
19mm (0.75”) titanium tweeter
100mm (4.00”) treated paper pulp cone bass driver
Power Handling - 100W
Frequency Range - 62 Hz - 54 kHz

DC4 LCR centre:
Drivers:
19mm (0.75”) titanium tweeter
3 x 100mm (4.00”) treated paper pulp cone bass drivers
Power Handling - 125W
Frequency Range - 55 Hz -54 kHz

MJ Ref 100 Sub:
Low frequency responce - 13Hz
Amplifier - 120W
Remote control!

wszystkie uwagi cenne :) wielkie dzieki pozdrawiam miłego dnia
 

Janusz72_sa

New member
Też myślę o zakupie AV z onkyo i siedzę już długo na wszelakich forach i porównywałem parametry. 905 nie różni się zmacząco od 906 jedynie w obsłudze sieci (a różnica w cenie duża). Jeśli chodzi o głośniki to mam dwa typy KEF lub Monitor Audio Silver.
Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
 

fotokrak

New member
hm, kurcze widzę że nikt nie ma z nimi doświadczenia, szkoda,
trochę mi się wygląd średnio podoba, JBL Infinity Classia mają tak bardzo elegancki wygląd a te takie trochę skrzyneczki które mi się kojarzą z moimi pierwszymi głośnikami w stanie wojennym, zwłaszcza kolor sosny :))))
No nic zobaczymy tuz po nowym roku...
co się urodzi :)
 

fotokrak

New member
Dziękuje za info, bo w sumie sie na nie trochę napaliłem, sklep ma po prostu bardzo dobre ceny,
hm, a co z Tanoy DC6? choć nie mają go w ofercie na stronie to skoro sa ich dystrybutorami to może powinni ew sprowadzić
na początku myślałem o dali Ikon 6, ale jak zobaczyłem ofertę Tannoy DC4 w zestawie z Onkio 906 to pomyślałem że go wezne, ale gdyby DG6 miało coś zmienić... woziłbym pod rozwagę i zadał pytanie o cenę, w sumie większe 150mm głośniki... choć bardzo głośno to ja słuchać nie będę
co o tym sądzisz?
dla ułatwienia podam linka z broszurą gdzie są dane techniczne obydwu zestawów
http://www.tannoy-speakers.com/products/290/Revolution Signature Brochure.pdf
Wszystkie info mile widziane
Dopiero teraz znalazłem wieksze fotki i wyglądają przyzwoicie, sadziłem że są to kwadratowe klocki
b34c9fa6af29a7a1med.jpg


23dc66104f6f6f52med.jpg


dc7d26b8e41b6a8cmed.jpg
 
Ostatnia edycja:

fotokrak

New member
Zestaw z kablami i subem czyli kup, zmontuj i zagraj:

-Onkyo TX-NR906 Receiver i Tannoy Revolution Signature DC4
-SUB MJ Ref 100
-kable
30m QED Silver Anniversary XT
20 x Mk1 4mm plugs,
6m QED MP-SW micro sub
1m QED OT opticzne
1m QED HDMI
cały zestaw za 13057zł
możliwość dostawy do domu w cenie czy za free jak ktoś chce tak to ująć.

Zadałem pytanie o komplet DC6 ale dziś chyba nie pracują, w sumie bardziej mi zależy na brzmieniu niż na mocy... ale jak by się dało wykorzystać lepiej możliwości ampli to ... :) wszytko kwestia ceny/jakość

------------------------------------------------------------------------------------
Upgrade, niestety Ampli sprzedany a nowa dostawa znacznie droższa, ten sam zestaw bez Ampli 9579.00 zl
ale ampli znalazłem za 4100zl i
chyba podskoczę po te głośniki w poniedziałek

NO I MAM
Tanoi stoi w domku, mam tez 14 dni na ew reklamacje pod warunkiem że nie będzie śladów użycia.
Tanoi za tą kwotę... coś pięknego.
i do tego miałem szczęście ostatni egzemplarz w kolorze expresso, był już sprzedany ale gościu nie dostał kredytu i cofnęli sprzedaż, czarne i sosna mi nie bardzo podchodził, jak dobrze że spędziłem tam ponad dwie godziny, warto było poczekać
icon_smile.gif
))

Sub w kolorze czarnym.
Dzieki za wszystkie rady na forum!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fotokrak

New member
zastanawiam się, tak na przyszłość czy miało by sens wpięcie na przód Tannoy Revolution Signature DC6, a te obecne przesunąć DC4 przesunąć na boki?
to tak na przyszłość pytanie :)


soś nie mozemy dojść do ładu, mamy ważenie że on robi co chce.

Mianowicie
mamy DVD na HDMI
tuner SAT DREAMBOX 7025+ i tu nie mamy za bardzo wyjście chcemy go podpiąć cinchami. już sie zastanawiałem czy nie kupić przejsciówki z Euro na chincz czy to ma sens?

na razie udało nam się że DVD chodzi, ale gdy przełączymy na np tuner i wrócimy wszytko znika, komunikat bład sygnału i tak jak by szukał, przez kilka minut, po kilku minutach bydle się włacza i normalnie można oglądać DVD i tak w koło, jak to ustawić na sztywno?


następny problem, to ten SAT udało nam się skonfigurować obraz, ale nie ma dźwięku, dźwięk ma iść po cinchach, do tej pory nie było problemów bo słuchaliśmy muzy z dekodera przez DTS 100 Creativie na komputerowych głośnikach wiec sygnał jest

podłączenie zajęło nam kilka minut ale nie mozemy zalapac od kilku godzin, dlaczego jest tak jak jest.

POMOŻECIE?
icon_sad.gif
 
Ostatnia edycja:

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Cześć!
Rozumiem, że kupiłeś Tannoy Revolution Signature DC 4. Przed kupnem słuchałeś może Tannoy Revolution Signature DC 6 ? Mam zamiar kupić na razie właśnie DC 6 T do stereo z myślą rozbudowy późniejszej do 5.1
Jak wrażenia z DC 4 ?
 

fotokrak

New member
głośniki sa bardzo dobre czysto graja, nie jestem specjalistą,
W tym momencie stoją w pokoju o powierzchni 35mKw, w sumie nie czyje presji by kupować coś mocniejszego i tak chodzą na 20%
gdyby nie finanse pewnie bym kupił DC6 większa mem brama to zawsze większa.
Pewnie następnym zakupem dla odmiany będą dwie kolumny np jakiś nautilus, ale to daleka przyszłość, bo jestem zadowolony z tego co mam
 

fotokrak

New member
jestem zachwycony choć wykorzystuje w nim zaledwie fragment możliwości.
praktycznie teraz działa tyle samo czasu co TV, bo jak właczam TV to automatycznie włącza się 906, a że Tv ma kiepski dźwięk to nie wyłączam tej opcji.
Już rok mija i żadnych problemów, mocy nie brakuje, możliwości od pierona można sobie nagłośnić 3 pomieszczenia i w każdym inna muzyka :)

jedynie co mi sie nie podoba to to ze jest nowy soft do niego, a żeby go upgradować to muszę mieć złącze RS, gdzie ja kurde teraz znajdę takie archaiczne złącze w laptopie :]
 
Ostatnia edycja:

fotokrak

New member
no na razie i podejrzewam że tak zostanie to tak, tylko przez RS chociaż przecież kurde ma sieciówke :( to jedyny problem.
Zasadniczo już kombinowałem żeby poszukać w pudłach czy aby do mojego kompa nie ma śledzia z RS ale jak pomysłaem że musze przestawić komp na drugą stronę salonu to mi sie odechciało, a odpinanie masy kabli z onkyo i targanie go do kompa też mnie nie bawi i chodzi tak jak chodzi ale chodzi bardzo dobrze wiec luz.

przyzwyczaiłem sie że w Dreamboxie mam rozbudowaną www, mogę zmieniać kanały pogłośnić ściszyć itd, niestety obsługa onkyo przez www jest praktycznie żadna, owszem po zalogowaniu na onkyo, możemy sobie dopisywać ulubione stacje internetowe, oraz możemy robić playlisty w mediaplayer ale to nie jest to co by mnie ucieszyło pod tym względem, mało słucham radia z net, poza tym Dreamboxy też to mają.
 

damian820927

New member
Bez reklam
fotokrak, a co ten update da więcej możliwości przy pracy z www ?
Czy jeszcze jakieś ulepszenia ;) bo jeśli chodzi o www dreabox wystarczy ;)
Pozdrawiam
 
Do góry