Onkyo TX-NR818 - kolumny-fronty.

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.

Tło ogólne. :)
Pokój 20 m kw., umeblowany.
Amplituner Onkyo TX-NR818, fronty Paradigm Monitory 7.
Tutaj interesuje mnie tylko stereo.
Słucham z NASa przez Logitecha Squeezboxa.
Muzyka: elektroniczna, house, ambient , rock i czasami classic.
Proszę nie doradzać mi zakupu wzmacniacza stereo.
Chciałbym poprawić sobie dźwięk ew. wymianą frontów (do 6000 zł MAX).
Wiem, że odsłuch osobisty... to jest to.
Paradigmy jak dla mnie brzmią dobrze, ale ....
Może jakieś rady, typy ?
 

sebol81

New member
Mam bliźniaczy amp - serię 809. Wiem co to potrafi w stereo. Moja rada - daj sobie spokój. Z tego nic więcej dobrego nie wyciśniesz. Kolumny według mnie masz przyzwoite do tego typu muzyki. Ja mam MA BX6.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też uważam że przy tej klasie sprzętu co masz, inwestowanie w droższe kolumny bez rozbudowania elektroniki trochę mija się z celem. Jasne, kupując inne kolumny zmieni się charakter brzmienia, ale to tylko tyle. I tak z kolumn nie wyciśniesz 100% w muzyce. Pomyśl jednak o wzmacniaczu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak kloledzy pisza , masz dobre kolumny do tej muzyki i adekwatne do tego amplitunera, nawet jakbys mial amplituner innej firmy w tej klasie to tez lepiej by nie bylo, choc znajda sie tacy ze np jakbys mial denona w tej samej klasie co masz onkyo to nagle bylaby inna jakosc i zobaczylbys gwiazdy przez sufit w swoim pokoju :), ale to tylko byloby deko inne brzmienie, bo kazda firma ma jakies swoje brzmienie... nie zmieniaj kolego kolumn, chyba ze kupisz jakis wzmacniacz chociazby za jakies 3 tys. to wtedy juz mozna myslec. Ewentualnie jak zmienisz amplituner na wyzszy model.
 
Do góry