Onkyo TX-NR809

regnes

New member
Witam !!!

Noszę się z zamiarem wymiany ampli od kina domowego. Na moim celowniku są dwa ampi :Onkyo TX-NR809 i Marantz SR 7005. Mam zapytanko czy ktoś z forumowiczów ma w/w model i podzieli się opinią ?? :))
 

gebolek

Banned
To nie ta sama półka.
Jeśli miałbym wybierać między modelami, które podałeś wybrałbym marantza 7005.
Aktualnie posiadam Onkyo 5007 z którego jestem bardzo zadowolony. Myślę, że bliżej mu do 7005 niż 809.
 

regnes

New member
Witam !!!

I w ostatecznym starciu wygrał Onkyo 809. Dwa dni temu dotarł do mnie za fajną cenę 3800 :))). Jestem z niego zadowolony poprzednio miałem starszy model Marantza i różnica 4 lach jest ostro słyszalna. Polecam ten model ampli. (ale jeszcze muszę dokupić 2 satelity na front DP2z)
 

sebol81

New member
Ostatnio kupowałem amplituner kina domowego i te Onkyo też miałem na oku.
Ale jak zobaczyłem, że ten wynalazek ma w środku zamontowane wiatraczki komputerowe to sobie darowałem... Ciekawe po jakim czasie zaczną dawać znać o sobie :)
 

killpit

New member
Możesz być spokojny wiatraczki włączają się w momencie dłuższego użytkowania i pod max. obciążeniem.Jeszcze nie słyszałem aby ampli typu Denon,Onkyo i inne które mają na pokładzie wentylatory hałasowały :)
No ale lepiej szukać problemu którego nie ma :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wcześniej czy pózniej zaczną warczec. Nawet jak się nie kręcą to kurz na nich osiada... i jak się w końcu zakreca to zawarcza ;)
Nie podoba mi się ten trend oszczędzania na konstrukcji i dawania chińskich wiatraczkow zamiast.
Nie wszyscy jeszcze tak robią na szczęście...
 

regnes

New member
Witam !! odnośnie wiatraczków to mam w TV Ponas od 1,5r i wcale ich nie słyszę (a Poanas się grzeje). Tak więc nie mam obaw w przypadku wiatraczków w ampli. A tak przy okazji fajna sprawa z USB i podłączeniem HD i puszczanie Flac'ów szkoda, że z dts się nie da ale jest coaxial. Pozdrawiam
 
Do góry