ONKYO TX-NR807 + oklepany temat

tanaka

New member
Witam serdecznie wszystkich w swym pierwszym poście na tym niezwykle pomocnym forum.

Chciałbym prosić o pomoc w jak zwykle oklepanym temacie, czyli doborze kolumn. Dodam że miałem przyjemność przeczytać mnóstwo wątków w tym temacie i postaram się nie odgrzewać zimnego kotleta.

Sprzęt w jaki będe niedlugo zaopatrzony to ONKYO TX-NR807, pokój w którym ustawione będą kolumny to kwadrat tak z 4.6x4.6 ale dla porządku przyjmijmy 5x5, kolumny czasem będą wyjeżdżać do większych pomieszczeń więc zapas mocy sie przyda.
Najciekawiej przedstawia sie repertuar, otóz zakup będzie służył wszystkim czyli:

młodzież - 70% PS3 30% muza
kobieta - 70% kino 30% muza
chłop ( potoczny ja) 70% muza ,15% (własnej chęci) +(70% u boku kobiety) kina ,15% PS3

Kolumny ostatecznie powinny zadowolić każdego, malo tego chciałbym żeby każdy czuł jakby właśnie zostały kupione pod ich własne gusta. Rodzina nie nalezy do audiofilskich aczkolwiek nuty każdy jakos tam zna. Powinno byc dnamicznie w kinie , zapierająco w grach a w muzyce tak żeby było słychać każdy szczegół.
Nie jestem za bogaty kwota jaką mogę wydac to około 4 tys, aczkolwiek wydam sporo więcej jeżeli dostanę dobra cenę .
Aha byłbym zapomniał, nie chcę narazie brac suba.

Dotychczas bardzo sie skłaniałem ku Klipsch F3 ale bardzo mocno odsunął mnie od tego sprzedawca twierdząc że brak środka będzie dokuczliwy.
Sam zaproponował rewelacyjne ponoć i wręcz zajeb.... jamo c607 które ładnie przeniosa całe pasmo, ale mnie to nie przekonuje.

Siedze sobie teraz i sie wlaśnie zastanawiam nad właściwym wyborem (zestaw 5.0):

Dali Concept 8
Monitor Audio BR6 (mój faworyt obecnie)
Klipsch F3 ( byłem za bardzo długo)

Może jakies KEF'y ?

W nazwach podałem same fronty ale pod to ostatecznie będa dobierane pozostałe elementy.
Koledzy specjaliści pomocy.
 

radzik128

New member
Monitor Audio BR6 ja wybrałem je bez odsłuchu z 807 dla mnie bajka i jak narazie bez suba aż sie boje pomyśleć co bedzie jak dojdzie sub :)
 

tanaka

New member
Dziękuje, tylko utwierdziliście mnie w przekonaniu.
Myślę że będę się starał o BR6.
Jakie najlepiej dodatki do tego wziąć ( central i satelity) ?
Chyba widziałem coś takiego jak BR-LCR czy taki central może być ?
 

savior

New member
ja taki zestaw zamówiłem
na razie BR6 + centralny bo na tyły mam takie kolumienki od starej wieży i najpierw je wypróbuje jak będzie lipa to trzeba będzie dokupić albo tańsze BR1 a jak kasy starczy to BR2
Co do suba to myślałem o JBL 250 PW ale to też później jak zobaczę że rzeczywiście tego basu brakuje.
 

tomex

New member
Czy do Onlyo 807 może wyjść jakaś poprawka aktualizująca soft do 3d czy raczej to niemożliwe?
Nęci cały czas mnie sprawa 708 do 807:-(
 

PeterMac

New member
Bez reklam
a moze warto dołożyć pare grosików i brać MA RX8 + RX LCR za 5k z haczykiem do łyknięcia, na tyły mozna dać jakies gówienka satelity jesli masz i na razie styknie, ja mam np. tak u siebie satelitki od zestawu Sony Pascal (SA-VE 325) :) i mam konfiguracje 7.0 z czasem dokupi sie sub'a.
 
Ostatnia edycja:

tanaka

New member
Czy do Onlyo 807 może wyjść jakaś poprawka aktualizująca soft do 3d czy raczej to niemożliwe?
Nęci cały czas mnie sprawa 708 do 807:-(


807 z 1.3a hdmi obsługuje pełne 3d tak samo jak inne ampli z 1.4 hdmi, mylę się?

@petermac
myślałem o RX8 ale to już spora różnica do br6 które z racji końca produkcji maja nieco/sporo zaniżoną cenę
 
D

Deleted member 141725

Guest
807 z 1.3a hdmi obsługuje pełne 3d tak samo jak inne ampli z 1.4 hdmi, mylę się?
Może wyjdzie jakaś aktualizacja. Przy fabrycznym sofcie 807 z 1.3a nie obsłuży 3D w pełnej rozdzielczości. Hdmi w wersji 1.3 obsłuży albo wysoką rozdzielczość, albo podzieli ją na pół i puści 3D ale nie w 1080 a 540.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Może wyjdzie jakaś aktualizacja. Przy fabrycznym sofcie 807 z 1.3a nie obsłuży 3D w pełnej rozdzielczości. Hdmi w wersji 1.3 obsłuży albo wysoką rozdzielczość, albo podzieli ją na pół i puści 3D ale nie w 1080 a 540.

a co z ps3 ?!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
to "przepuszczanie 3d" przez amplituner sprawdzaliscie organoleptycznie ,czy opieracie sie jedynie na rozwazaniach teoretycznych ?
moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego ps3 posiadajac hdmi 1.3 bylo jednym z pierwszych odtwarzaczy BD zdolnych wyslac sygnal w 3d ,natomiast amplitunery aby taki sygnal przeslac dalej musza miec koniecznie hdmi 1.4 ?!
 
Do góry