Onkyo TX-NR807 czy TX-NR905

PeterMac

New member
Bez reklam
co byście wybrali z tych dwóch Onkyo TX-NR807 czy TX-NR905 ? miałem okazje dzwigać model 1007 tyle ważący co 905 (24,3kg) i normalnie masakra takie to ciezkie boje sie o szafke czy wytrzyma tego kloca, i bardziej jestem przekonany w strone lzejszego (18kg) 807 czy dobrze robię ? z drugiej strony pare zloty w kieszeni by zostało.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
napisze tak-mam 905 i 5007 i wole uzytkowac 905, moze to sie zmieni jak wydadza ktores tam firmware a juz bylo kilka ale narazie 905tki przyjemniej sie slucha....
 

BD

Member
Bez reklam
stoi po prostu na zamowionej niskiej szafce (stoliku) wg mojego pomyslu ot cala tajemnica :D

ps
nawet nie zastanawiaj sie nad modelem 807 tylko startuj w 905 ,to inna klasa, wnetrznosci itd.-jedynie za 807 przemawia ladniejsze menu bo nowszy :d...
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
masz racje wiem ze 905 to lepszy kloc i to był topowy klocek w seri x05, wiesz mnie tylko ten ciezar przeraża :) i grzanie bo chyba 905 na boku z prawej strony tam gdzie są te 4 otwory to nie ma wiatraka chyba, a wiem ze w nowych juz tam wiatrak dodali to albo dali gorsze kaloryferki :) albo dodali aby zredudkowac tempy bo sporo ludzi narzekało na b.mocne grzanie.

W sumie jeszcze na plus w 807 to mozliwosc podlaczenia 2 sub'ów.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
najwiecej ciepla 905/906/5007 wydzielaja od gory przy tylnej krawedzi-wiatraczki w sprzecie audio toć to wola o pomste do nieba ..........
 

macek

New member
Bez reklam
Smialo mozesz stawiac na szklanej szafce,u siebie trzymalem na dwupozimowej:
gorna-tv46
srodkowa-kilka sprzetow
dolna odtwarzacz HDDVD i BD oraz 905-tka
 

PeterMac

New member
Bez reklam
ja nie mam szklanej szafki :) tylko z szklanymi drzwiczkami, a półka jest pseudo-drewniana (wiórowa/okleina)

To co w 1007 dawaliby wiatrak a w 5007 juz nie hmm... :)
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
pewnie byś go słyszał :rolleyes: no ale nadal dziwi mnie ze taki 1007 ma a 5007 nie :) wagowo są podobne.
Słyszalem tez opinie ze TX-NR906 pomimo ze troche mniej udany kloc od 905 to w stereo go poprawili lekko.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
co takiego pisze na opak ? to ze 906 została poprawiona w stereo ? tak piszą ludzie na konkurencyjnym forum nie chce mi sie teraz szukać.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
no to ja Tobie polecam skorygować wiedzę i zaznajomić sie z tym wątkiem na tym forum.
HDTV Polska
/index.php?showtopic=14761 (nie da sie podać centralnie linka)

Z tego co widze to 807 nie ma wiatraka (brak wlotów powietrza po bokach), a juz 1007 go ma :) dziwne dlaczego, lepsze bebechy bardziej grzejące sie czy co
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
zabij mnie :d ale gdzie w tamtym watku jest wzmianka o wyzszosci 905 nad 906 ? :D

jedynie model 806 jest wypustem "kryzysowym" w stosunku do modelu 805, reszta serii ..06 nie posiada tej "wady" :) ...
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
ok masz racje chodziło mi o 806/805, po prostu myslalem ze jak przycieli nad 806 to i na 906.
 
Ostatnia edycja:
Do góry