ONKYO TX-NR696 i HDCP 2.2

RolphusX

New member
Cześć, zwracam się do Was o pomoc bo się poddałem.
Piszę w dziale amplitunerów bo to z niego wyświetla mi się komunikat: "This content cannot be displayed on your tv, please make sure hdmi connection on your hdcp 2.2 capable tv".
Słowo wstępu: po zakupie amplitunera i podłączeniu do niego przez HDMI turbobox nc+, PS4, bluray i TV Philips 55PFL7606K wszystko było OK. Po wymianie dekodera na 4K Ultrabox+ pojawił się powyższy komunikat. Ani HDMI AMP->TV ani HDMI Ultrabox->AMP nie wspiera 4K. Wymieniłem je na najstarsze jakie posiadam i komunikat nadal się wyświetla. Podłączenie bezpośrednie Ultrabox->TV dowolnym kablem nie powoduje problemów. Podłączyłem więc w taki sposób a dźwięk optykiem ale czemu połączenie HDMI nie działa nie wiem - jakieś pomysły? Uprzedzając - wymiana TV na tą chwilę nie wchodzi w grę :smile:
 

marceliszpak

New member
TV ma HDMI ARC więc podłącz dekoder bezpośrednio do TV a amplituner z tv jako ARC . Nie przesyłaj obrazu przez amplituner. Odłącz optyk. Powinno być ok.

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka
 

AKI

Member
Tak też można, ale traci się osd z amplitunera. Ja mam taki sam problem lecz po wymianie Pionieer XSX S500 na VSX 934, gdzie przy pierwszym wszystko działało bez problemu i tymczasowo zastosowałem aktywny splitter HDMI, który leżał mi nie używany. Jeszcze zamierzam wymienić kable HDMI a jak to już nie pomoże to pozostaje wymiana TV :):)
 

RolphusX

New member
@marceliszpak - niestety ARC nie zadziałało, może jakieś lipne w tym TV.
Wymieniłem kabel HDMI - instrukcja ONKYO mówiła o Premium ja kupiłem Ultra - niestety też nie działa (różne kombinacje). Do czasu wymiany TV pozostaję przy optyku. Ale denerwuje mnie fakt, że ONKYO staje się strażnikiem HDCP i póki nie wymienisz TV to nie oglądaj - przepuść sygnał ale ogranicz rozdzielczość do HD.
@AKI - faktem jest, że brak OSD denerwuje.
 
Do góry