Onkyo TX-NR656 + Dali Zensor Set 7 - PROBLEM: Cicho gra

RadekRaw

New member
Witam,
W sobotę zakupiłem wybierany od dłuższego czasu zestaw:

Onkyo TX-NR656
Dali Zensor Set 7 (5.0).

Po podłączeniu i skalibrowaniu za pomocą załączonego mikrofonu niby wszystko fajnie, ale jest jeden "problem". Podczas odtwarzania z dowolnego źródła (media player/mkv, PS3) amplituner gra bardzo cicho. Do tego stopnia cicho, że po pierwszym włączeniu zacząłem myśleć, że czegoś nie podłączyłem bo nic nie było słychać. Tymczasem okazało się, że głośność była ustawiona na "zaledwie" 20.
Dźwięk zaczyna być słyszalny w okolicach VOL 30.
Film dobrze zaczyna się oglądać w okolicach VOL 50-60. Dopiero przy 70 jestem zadowolony.

Czy nowe modele Onkyo tak mają? Jeśli tak, to po co komu VOL od 1 do 30?
Zrobili ten zakres z częstotliwością dla zwierząt czy co?

Poprzeglądałem ustawienia, próbowałem zmieniać niektóre z nich ale nie daje to w praktyce żadnego rezultatu. Ponowna kalibracja również.

Na moim starym (naprawdę starym) ampie Onkyo TX-DS676 + Paradigm Monitor 9 filmy oglądałem zazwyczaj przy głośności 19-25. Przy 35 drżały szyby. Przy 50 arytmii serca dostawał sąsiad mieszkający 2 piętra wyżej. Nigdy podczas użytkowania tego zestawu przez parę ładnych lat nie przekroczyłem głośności 60...
 

katka10

New member
Polecam wykonać hard reset dla Ampli- to często pomoga. Poza tym amplitunery tak mają że nie grają od samego dołu- niskiej głosności.

Kolejna sprawą możesz ustawić poziom wzmocnienia na wejściu w ustawieniach to podbije głośność na wejściu i tym samym na wyjściu będzie szybciej "łapać"
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Generalnie w nowszych modelach Onkyo trzeba mocniej kręcić gałką.Pamiętam w starszych seriach było tak jak piszesz.
 

bllitz

Member
Też mam 656 tylko, że podpięte na razie do jakichś głosników od Creative Megaworks 550THX i filmy oglądam przy głośności 50-60. Planuję zakup takiego samego setu jak masz. Czy oprócz tego że dużo na pokrętle musisz dać to jesteś zadowolony z dźwięku? Nie wpływa to na jakość dźwięku?

U mnie w level calibration jest: FL +1db, C 0db, FP 0db, SR 0db i SL 0db
 
Ostatnia edycja:

maciek86srt

New member
Mam taki sam amplituner wejdz sobie w ustawienia source>>intell vol i podbij na max czyli +12 u mnie najciszej gra radio i telewizja światłowodowa natomiast muzyka czy filmy puszczane z dysku zewnętrznego podpietego do tv zdecydowanie głosniej.Przy ogladaniu filmów chyba nie zdarzyło mi sie zebym musiał rozkręcic powyzej 50 na ampli.A i sprawdz czy nie masz przyciszone na pilocie od tv czy sat.
 

east

New member
I jak to działa? Bo zastanawiam się nad podobnym zestawem, problem tego egzemplarza, czy tak słabo ciągnie te głośniki ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
I jak to działa? Bo zastanawiam się nad podobnym zestawem, problem tego egzemplarza, czy tak słabo ciągnie te głośniki ?

nic słabo nie cięgnie , te Onkyo ma swoją dużą moc tylko trzeba wszystko odpowiednio poustawiać , podgłośnić głośniki jak i sygnał wchodzący z BD czy też TV , ja u siebie tak poustawiałem że jak oglądam coś z TV czy tez BD , to aby żona nie poszła na spacer :razz: nie daję głośniej niż 45 , natomiast jeśli i żonie coś się bardzo spodoba to i nawet do 55 podbiję , ale wtedy jest już głośno , sam natomiast uwielbiam słuchać / oglądać w okolicach nawet 60 , ale to wtedy już efekt jest mocniejszy niż kinie
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Te 656 taka mają***że trzeba mocniej kręcić, np teraz mój rz810 jest o ~10 punkcików vol głośniejszy od 656 którego miał poprzednio.
 

mors111

Active member
Bez reklam
u mnie w 609 amplituner sam wykrywa DTS HD Master , ale ja to puszczam przez BD też po HDMI ,

masz próbki DTS HD ? czy PS4 to obsługuje ?
 

east

New member
SPiderman 3 na BlueRay, zmieniłem w opcjach PS4 z Linear Na Bitstream i chyba działa. Na wyświetlaczu na czerwono się świeci DTS, a jak klikam to wyświetla się DTS HD MASTER.
 
Do góry