Onkyo TX-NR656 czy Denon AVR-X2300W?

suchy530

New member
Witajcie,

planuję "uzbroić się" w zestaw głośników Jamo S 628 HCS. Mam dylemat jaki amplituner do nich dobrać, żeby nie był za mocny, ale też wyciskał z nich maxa. Główni konkurenci to:

-Onkyo TX-NR656 (ewentualnie Onkyo TX-NR646),
-Denon AVR-X2300W (ewentualnie Denon AVR-X2200W)

Pokój ma ok. 35 m2. Przeznaczenie zestawu - 80% filmy, 20% muzyka.
 
Witajcie,
planuję "uzbroić się" w zestaw głośników Jamo S 628 HCS. Mam dylemat jaki amplituner do nich dobrać, żeby nie był za mocny, ale też wyciskał z nich maxa.
Pokój ma ok. 35 m2..

Mocy nigdy nie jest za mało im więcej tym lepiej...
Denon 2xxx seria słaby, jak już to Denon avr-x3200w i wyższe modele.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

suchy530

New member
Mocy nigdy nie jest za mało im więcej tym lepiej...
Denon 2xxx seria słaby, jak już to Denon avr-x3200w i wyższe modele.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

dziękuje za opinię. Czytając o tym modelu wpadłem na następce Denon avr-x3200w, czyli na Denon avr-x3300w.
Czy uważasz, ze jest sens dopłacać prawie 1k zł do nowszego modelu? Różnica duża i szczerze mówiąc wolałbym się zamknąć w kwocie za x3200w, ale może zmiany w nowym modelu są na tyle istotne i słyszalne, że warto dołożyć.....?
 
dziękuje za opinię. Czytając o tym modelu wpadłem na następce Denon avr-x3200w, czyli na Denon avr-x3300w.
Czy uważasz, ze jest sens dopłacać prawie 1k zł do nowszego modelu? Różnica duża i szczerze mówiąc wolałbym się zamknąć w kwocie za x3200w, ale może zmiany w nowym modelu są na tyle istotne i słyszalne, że warto dołożyć.....?
Nie ma różnicy po za ceną, moim zdaniem nie ma sensu przepłacać za 3300w. Porównanie masz na stronie denon.pl
Moc ta sama, wygląd ten sam, 4k 3D DtsX Atmos wifi radio internetowe ilość wej/wyjść, zastosowane materiały identyczne. Są dwie bodajże różnice które na dobrą sprawę dla zwykłego słuchacza są nieistotne. Moim zdaniem 3200w jest lepszy od 3300w bo jest tańszy a różnic praktycznie żadnych.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja mam onkyo 656 kupione za 2300zł po rabacie i jestem zadowolony także polecam.
 
Ostatnia edycja:
Tak jak kolega wyżej napisał, w cenie 3300w lepiej 4200w zakupić. 3200w vs 3300 to różnica cenowa nic więcej. Jeśli kasy brak to Onyko 656 też polecany model ze względu na cenę. Najlepiej jak sam odsłuchasz ich, praktycznie w każdym sklepie RTV masz te modele.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Swistaczjo

New member
Witam wszystkich, pozwólcie że podejmę się do tematu. U mnie czeka już zestaw JAMO na rozpakowaniu i rozstawienie. Nadal niestety mam dylemat co do amplitunery, wszędzie Denon Onkyo i HK. Udało mi się odsłuchać zestastaw 628 na leciwym juz Pionierze (w opcji stereo), i powiem że wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. W związku z tym zastanawiam się nad podpięcie całości pod PIONEER VSX 831. Sprzęt zbiera bardzo dobre opinie (chociaż jest ich niewiele) pod kontem swojego funkcjonowania i gry. Bardzo jednak martwi mnie znikoma obecność Pioneer-a u tak szerokiej rzeszy użytkowników. Czy to normalne, czy może producent mimo nagród na światowym rynku nie trafia w gusta większości?
Może ktoś podejmie temat, tymczasem pozdrawiam i czekam na info jakże staw gra pod X3200W.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Tylko nie jamo 628 fuj. Już lepsza melodika, pro avanto. Denon. Pioneera się ludzie boją. Problemy z firmware. Z resztą widać na odsprzedaży jak nowe modele lecą w dół. 930 nagradzana a niżej 2k można kupić.
 

zbyniu4

New member
Tylko nie jamo 628 fuj. Już lepsza melodika, pro avanto. Denon. Pioneera się ludzie boją. Problemy z firmware. Z resztą widać na odsprzedaży jak nowe modele lecą w dół. 930 nagradzana a niżej 2k można kupić.

Bez przesady. Gram na Denon 2300 i nie narzekam, wprost przeciwnie po wielu bojach z ustawieniami gra przyzwoicie w kinie i w stereo. Kwestia kolumn i ustawień. Miałem wcześniej Pioneera i Harmana i zdecydowanie Denon jest OK. Szkoda tylko że nie ma pre out. Po za tym spoko.
 

mezjash

New member
Co przeważyło. Dobra cena u blackninja. :)
Z SR5010 jestem bardzo zadowolony. Co prawda nie mam jeszcze głośników takich jak chce, a w zasadzie na jakie mi budżet pozwala, ale nie jest źle (pozostałości po Samsungu D5550 dają radę, ale to już tylko przez ten tydzień). Sub jest, fronty zamówione, czyli 2.1 będzie na Klipschach jak w mordę strzelił. Nadawać będę, tylko na to cholerne małe oczko w Marantzie, gdzie nic nie widać jak sie daleko siedzi, ale na szczęście mam już wszystko podpięte kabelkami tak, że wszelkie istotne dla mnie informacje odczytam sobie na ekranie TV. :)
Musisz wiedzieć, do czego ten sprzęt będzie Ci potrzebny. Ja chciałem obowiązkowo drugą strefę i dobre 5.1. Jeśli będę chciał to rozbudować to albo przez PRE OUT, albo zmiana AV na jakiś wyższy model. :)
 
Do góry