Onkyo tx-nr626, głośniki z Samsung HTC-5550

stanior

New member
Witam,

Mam pytanie do znawców tematu audio :)

Posiadam aktualnie "kino domowe" Samsung HT-C5550 i przymierzam się do wymiany, aczkolwiek nie chciałbym od razu kupować całego zestawu kina domowego, stąd moje pytanie, czy mógłbym zamienić seryjne urządzenie (amplituner?) wchodzący w skład mojego zestawu, na amplituner firmy ONKYO tx-nr626? Czy głośniki, z mojego zestawu będą grały z tym amplitunerem? Byłby to pierwszy krok do wymiany całego sprzętu :)

tutaj dane techniczne mojego zestawu:

"http://www.skapiec.pl/site/cat/30/comp/932537#techniczne"

Dzięki z góry za konstruktywne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Tomek :)

P.S

przepraszam że link to nie link ;) ale zmienia mi na "strona nie istnieje" a tak jest ok :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Miałem kiedyś zestaw samsunga i z tego co kojarzę tam była impedancja 3 om i do tego sub pasywny.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Onkyo "obsługuje" chyba od 4 do 8 om (na pewno nie poniżej 4 om), więc tego typu głośników nie powinno się podpinać pod amplitunery, one są dedykowane do gotowych zestawów.
Musiałbyś uważać z głośnością żeby nie przeholować i czegoś nie uszkodzić...
Lepiej jakbyś pomyślał dodatkowo o jakichś głośnikach do zestawu, nawet w konfiguracji 2.0, 2.1 na początek, może nawet coś używanego...
Jak duże masz pomieszczenie, w którym sprzęt ma grać, tylko do kina czy też do muzyki i ewentualnie jakiej...
napisz, to koledzy podrzucą jakieś sensowne rozwiązania
 

stanior

New member
pomieszczenie to 5,3m na 4,3m, TV 47" na dłuższej ścianie, głównie filmy (uwielbiam, kocham dobre brzmienie w filmach :)) Muzyka okazyjnie na imprezie, ale też bardzo często TV nc+ (telewizor chodzi prawie cały czas jak tylko ktoś jest w domu:)) z racji profesji (jestem informatykiem) lubię różnego rodzaju nowinki, stąd wybór Onkyo 626 (WiFi, Bluetooth itd). mam nadzieję, że jest to dobry wybór. Myślę, że jeżeli udałoby się zmieścić z sensownymi głośnikami 5.1 do 3k zł to bym się poważnie zastanowił (+ 500 max). problemem cenowym będzie tutaj pewnie wymaganie zakupu na raty :) najlepiej mediamarkt mają do 18 listopada raty 50x0%.

Dzięki za zainteresowanie :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie wiem co MM ma w ofercie, poszukaj na ich stronie i wrzuć info, na pewno dostaniesz jakies sugestie, ktorymi warto się zainteresować, a które odpuścić.
Możesz też napisac do kolego blackninja, dostaniesz sporo lepsze ceny, a i wybór będziesz miał większy. Raty z tego co kojarzę chyba także.
 

stanior

New member
ok :)

Temat do zamknięcia :) Polecam na przyszłość usera blackninja oraz Dziękuję Henry1979 za namiary na tegoż osobnika :)
Trochę dopłacone, finalnie kupiony zestaw to:
ONKYO TX-NR636 + Audio Pro Avanto HTS 5.0 Black Ash + uchwyty vlb200
Miodzio :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry