Onkyo TX-NR616 Wharfedale Diamond 10.7 / 10.1 / 10.CS

lechanek

New member
Witam
mam pytanie czy zestaw składający się z :
Onkyo TX-NR616
Wharfedale Diamond 10.7 / 10.1 / 10.CS
to dobra opcja? pomieszczenie ma 20m2,do tego podłączone będzie: N tv,PS3,hd player (w przyszłość coś więcej).Może ktoś ma taki zestaw i podzieli się opinią.(Chetnie wezme pod uwage inne zestawy w podobnym przedziale cenowym 5000-6000)
Pozdrwiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
suba też planujesz zakupić ?
do kina się przyda , choć jak dobrze poustawiasz amplituner na początek obejdzie się i bez niego
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałem Diamond 10.6 i mi nie przypadły do gustu. Najlepiej wybierz się na odsłuch.Mnie się bardziej podobały Monitor Audio MR6 i Roth Oli40. Ewentualnie masz jeszcze JBL Studio 190.
 

mors111

Active member
Bez reklam
to napiszę tak:
-ampli super do kina , do stereo jak dobrze poustawiasz też da radę i zagra z pełną dynamiką po załączeniu DynamicEq , w pure direct zagra doćć płasko jak większość amplitunerów w tej cenie
-z radia internetowego będziesz bardzo zadowolony , a jak jeszcze będziesz korzystał z DLNA , będzie jeszcze ciekawiej
-muzyka Flac/MP3 z USB - fajna sprawa
-kolumn nie słuchałem więc nie wiem jak grają , ale z parametrów wynika , że powinny być OK , szkoda tylko że mają dość małą skuteczność głośniki efektowe ( będzie je trzeba dać głośniej w amplitunerze ) jednak najważniejszy jest odsłuch , nie każdemu podpasują , posłuchaj innych też - Klipsch , JBL , Dali , Oli Roth, Monitor Audio ...
-sub dokupisz za jakiś czas ( a może i też z niego zrezygnujesz jak dobrze poustawiasz amplituner )
 
Ostatnia edycja:

lechanek

New member
panowie amplituner na pewno ten model innego nie biorę pod uwagę,
zastosowanie: 70% kino, 20% muzyka, 10% konsola.
czas: 50% telewizja, 20% kino, 20% muzyka, 10% konsola
tylko te głośniki mnie nurtują który zestaw wybrać?:
Monitor Audio MR6 + MR1 + MR Center 1 opcja
Jbl Studio 190 + 130 + 120c 2 opcja
Dali Lektor 6 + 1 + LCR 3 opcja
Dali Zensor 5 + 1 + Vokal 4 opcja
Wharfedale Diamond 10.7 / 10.1 / 10.CS i ta opcja;
 

artsaulo

New member
Witam.
Posiadam zestaw 10.7/10.0/10cc z avr 2113.
Gra rewelacyjnie, dobry niski, szeroki średni i bardzo dobrze wyeksponowany wysoki ton.
Zastanowiłbym się jednak nad Dali Lektor 6, rewelacyjna konstrukcja z bardzo efektownym niskim tonem.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszesz, że głównie kino, więc myślę że zestaw Onkyo 616 + Jbl Studio 190 + 130 + 120c spełni Twoje oczekiwania.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja doradzalbym odsluch. Kiedys mialem okazje sluchac Zensorow z Onkyo i akurat to polaczenie bylo OK w tej klasie. Onkyo mial najmniej basu,z pozostałych amplikow i nieco ozywial te kolumny, ktore w moim mniemaniu mają mało energii.Ktos nawet kilka m-cy temu na forum robil wlsnie odsluchy tych kolumn z Onkyo i innymii wybral wlsanie to polaczenie. To tylko moja opinai, bo za chile ktos wypowie sie z zupelnie odwrotnym spostrzezeniem. Słuchalem kilkakrotnie z roznych salonach zensorow i za kazdym razem nie trafialy w moje gusta, glownie ze wzgledu na brzydki, mulący bas, ja akurat lubie szybszy i twardszy. Gorszy jedyie mialy jeszcze Wharfedale Dimond (tez kilka lat temu sie na nie napalałem do momentu gdy ich nie posluchalem). Duzo osob połaczy Zensor z Harmanem. Akurat basik w Harmanie jest OK, ale polacznia Zensorow z Harmanem to dla mnie nieporozumienie. Zobacz tez zywego Marantza, oraz Yamahe i Denona. Nie zgadzam sie tez z powszechnie panującą opinia, ze jako nastepcy serii Concept grają podobnie. Concepty są wg mie znacznie delikatniejsze i zrownowazone, a Zensory mają ciutwiecej konturow, ale bas u mnie je zdyskawlifikowal. Najlepiej posluchac je nawet w domowych warunkach akustycznych, bo w salonach sa profesjonalne sale.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
to napiszę tak:
-ampli super do kina , do stereo jak dobrze poustawiasz też da radę i zagra z pełną dynamiką po załączeniu DynamicEq , w pure direct zagra doćć płasko jak większość amplitunerów w tej cenie
-z radia internetowego będziesz bardzo zadowolony , a jak jeszcze będziesz korzystał z DLNA , będzie jeszcze ciekawiej
-muzyka Flac/MP3 z USB - fajna sprawa
-kolumn nie słuchałem więc nie wiem jak grają , ale z parametrów wynika , że powinny być OK , szkoda tylko że mają dość małą skuteczność głośniki efektowe ( będzie je trzeba dać głośniej w amplitunerze ) jednak najważniejszy jest odsłuch , nie każdemu podpasują , posłuchaj innych też - Klipsch , JBL , Dali , Oli Roth, Monitor Audio ...
-sub dokupisz za jakiś czas ( a może i też z niego zrezygnujesz jak dobrze poustawiasz amplituner )

W KD rewelacja - potwierdzam. W stereo dla mnie super, ale też nie mam porównania do lepszych setupów. Co do DynamicEQ i Pure Audio. Obiegowa opinia jest taka jak zacytowana powyżej. Prawda jest taka, że jak dasz głośność na okolice 60 to już nie ma znaczenia. DynamicEQ po prostu oszukuje ucho przy niższych głośnościach. Wyżej nie ma sensu go włączać. To samo z Pure Audio - jak lubisz dzwięk naturalny i do tego możesz podkręcić głośność (to jest warunek!) to jest też bardzo dobry tryb.

Co do radia internetowego. Albo masz kabel w okolicy ampa, albo kupujesz UWF-1 Onkyo za 200 zł. Ma on w moim odczuciu koszmarnie słaby zasięg zbierania sygnału. Trzeba mięc blisko router wifi lub musi on być bardzo mocny. Ktoś coś pisał na forum, że można jeszcze przesłać internet siecią AC, może to jest rozwiązanie.

Jak się zdecydujesz na Studio 190 to bez suba można się obejśc. Oczywiście nie będzie to samo z subwem, ale na pewno nie będzie źle. Bierzesz też pod uwage MA MR - nie słuchałem, le piszą o nich ludzie, że są bardziej zrównoważone, niż JBL (w JBL gra mocniej góra i dół, a środek jest lekko wycofany). Zatem bez suba JBL 190, a z subem MA MR. To drugie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne.

Pzdr.
 

lechanek

New member
Panowie jaki sub do tego zestawu? chciałbym by był też Wharfedale,może ktoś coś podpowiedzieć i doradzić.Cenowo w granicach rozsądku ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lechanek - podaj jak masz budzet, sub ma to do siebie ze nie musi byc tej samej marki/lini co central/fronty, spc-12 dobrze znam i sw300, tansze tylko odsluchiwalem. Ja bym wybieral najlepszy z danej polki cenowej a nie wybieral z jednej marki, ale jak wezmiesz cos Wafla to tez masz wybor.
 
Do góry