onkyo tx-nr616 podlaczenie subwoofera

pieniążek1

Active member
Bez reklam
witam!mam kolejny problem.mianowicie zakupilem suba jbl e150p i kiedy ogladam filmy na bd nie ma dzwieku.ale kiedy robie test na ampli dziala.moze ktos pomoc z kolegow co sie dzieje.podlaczony jest coaxialem ,reszta przelaczen wedlug instrukcji.moze w ampli sa jakies ustawienia o ktorych nie wiem.prosze o pomoc.dzieki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
witam!mam kolejny problem.mianowicie zakupilem suba jbl e150p i kiedy ogladam filmy na bd nie ma dzwieku.ale kiedy robie test na ampli dziala.moze ktos pomoc z kolegow co sie dzieje.podlaczony jest coaxialem ,reszta przelaczen wedlug instrukcji.moze w ampli sa jakies ustawienia o ktorych nie wiem.prosze o pomoc.dzieki

Jeżeli dobrze masz podłączony trzeba od początku wszystko posprawdzać, czyli: czy sub jest podgłoszony, czy w ustawieniach ampli jest na ON oraz czy nie jest zbytnio wyciszony. Kalibrację przeprowadzaleś i Audyssey Ci go wykrywa?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
wlaczylem szeregowca rayana dts hd master zobaczymy

Kurcze, powinno wszystko śmigć. Może napiszę jak ja mam ustawione. W ampli: Sub na ON, kolumny odcięte na 80Hz, sub dla LFE ustawiony na 120Hz. Głośność suba na -5dB. Na subie crossover na max., głośność na ok 10-11 - tą. Jeżeli ampli go wykrywa to powinien grać. Tam są 2 wyjścia z tyłu ampli pod suba, może spróbuj podłączyć pod drugie?

mam go zrobilem skubanca dzieki za zainteresowanie

I jaka przyczyna była?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A phase to nie jest przypadkiem ustawienie fazy? Czyli co, na ampli ściszyłeś a na subie podgłosiłeś?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fazy nie da sie sciszyc. Masz albo 0 albo 180. Zmieniac plynie mozesz glosnosc i crossover, lecz jesli masz pod LFE to cossover w subie i tak jest wyłaczone.
Czyli audyssey dobrze Ci ustawia, skoro potrzebujesz wiecej basu :) Po kalibracji jesli ruszasz glosnosc w subie wszystko sie sypie i nie ma juz audyssey. Po kalibracji poziomu nie powinno sie ruszac. Sub nie powinien raczej rąbać jak armata ;)
A kiedy puszczasz filmy to przykladasz ucho do suba i go nie slychac czy z normalnej odleglosci go nie slyszysz?
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
z ta armata to tylko takie skojarzenie jest dobry niski bas,ja tez myslalem ze phase to faza. odnosnie audyssey nic sie nie sypie jesli zwiekszasz glosnosc w subie.parametry zostaly takie same.mi ta kalibracja nie odpowiadala wiec zmienilem na swoje.a audyssey pozostaje wlaczone.pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wlasnie o to chodzi, jeśli po kalibracji zmieniasz poziom glosnosci suba to już nie masz referencji, tylko preferencje, ale grunt, ze Ci to pasuje.

Oto foto Twojego suba. Phase to faza.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
ha ha byles u mnie w domu bo mam tak samo ustawione jak na zdjeciu,pokretla w tym samym miejscu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marek14

New member
Ja mam też takie samo ustawienie ;) . Tylko, że HK sp-150 i mam pyknięcie przy załączeniu się suba. Nie wiecie dlaczego się tak dzieje?
 

rajqu

New member
Dzieje sie przez to ze wzmacniacz suba nie ma soft startu. Przekladajac na polski. Konstrukcja wzmacniacza suba to najtansza chinszczyzna nie posiadajaca „miękkiego” startu transformatora, (ciche załączanie /wyłączanie głośnika). Prawda jest taka ze scalak potrzbeny do tego kosztuje pare centow i na tajwanie przerzucany jesy lopatami z miejsca na miejsce.

Producent tak cial koszty ze nawet tego nie wlutowal.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koszał

New member
Panowie właśnie doszedł do mnie mój pierwszy w zyciu Sub i mam mały dylemat. Amplituner onkyo 616, subwoofer Monitor Audi BRW10-jak je połączyć. Czy łączyć kablem rca-2rca czy 2rca-2rca. Nie jestem w stanie sprawdzić czy jedno czy dwa fioletowe wyjścia pod pre out subwoofer są do podłączenia do subwoofera. Pomożecie? :)
 
Do góry