Onkyo TX-NR616 + BD-SP309 + PS3 + nBox Turbo dźwięk tylko PCM

fasi

New member
Święta, święta i po świętach a przed świętami trzeba było sobie zrobić jakiś prezent na poprawienie humoru :) Wybór padł na Onkyo TX-NR616 + BD-SP309 a do tego Dali Concepty.
PS3, nBox dekoder (z włączoną opcją DD) oraz Bluray podłączone są do ampli przez HDMI. Ampli do TV Sony Bravia KDL-40EX720 połączone również poprzez HDMI.
Jakiegokolwiek źródła wejściowego bym nie wybrał to ampli pokazuje mi zawsze PCM. Jakieś rady dla kompletnego laika?
Pozdrawiam!
 

mmoryto

New member
Znalazłem w necie gościa, który opisał ten sam problem.
Napisał, że pomogło wyłączenie przekazywania dźwięku do TV. W ustawieniach HDMI, opcja Audio TV Out powinna być na "off".
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli rozumiem że z odtarzacza BD też masz tylko dźwięk dwukanałowy? Jeśli tak to zobacz w opcjach audio odtwarzacza, zmieniając PCM na Bitstream. Co do N-ki, to pomimo że wybierzesz w menu DD na ON i w opcjach dźwięku oryginalną ścieżkę dźwiękową, to przeważnie i tak idzie dźwięk dwukanałowy. Tylko niektóre filmy/programy są nadawane w 5.1.
 

fasi

New member
Dzięki krzysiek!!
Rzeczywiście w BD nie było to ustawione tak jak napisałeś. Poszedłem tym samym tropem i ustawiłem analogiczne opcje w ustawieniach PS3. Tak więc z BD i PS3 mam sprawę załatwioną.

Połączyłem przed chwilą nBoxa optykiem z ampli. Zmieniłem w ustawieniach ampli, że optyk 1 ma być pod SAT zamiast domyślnego GAME, jednak pomimo tego, że w EPG n-ki mam wyświetlone że program nadawany jest niby DD to na ampli wyświetla mi się PCM. To normalne???
Pozdrawiam!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki krzysiek!!
Rzeczywiście w BD nie było to ustawione tak jak napisałeś. Poszedłem tym samym tropem i ustawiłem analogiczne opcje w ustawieniach PS3. Tak więc z BD i PS3 mam sprawę załatwioną.

Połączyłem przed chwilą nBoxa optykiem z ampli. Zmieniłem w ustawieniach ampli, że optyk 1 ma być pod SAT zamiast domyślnego GAME, jednak pomimo tego, że w EPG n-ki mam wyświetlone że program nadawany jest niby DD to na ampli wyświetla mi się PCM. To normalne???
Pozdrawiam!

U mnie też tak jest, bo wiele kanałów nadaje jakby w DD 2.0. Już nie chce mi się bawić w to 5.1 z N-ki, bo jak dam w menu głównym DD na ON, to puszczając dźwięk tylko na TV nie na wszystkich kanałach mam głos. Trochę to głupio rozwiązali, bo mogli dać na pilocie dodatkowy przycisk szybkiego dostępu, a tak to Setup - Ustawienia - wpisać kod - Telewizor - DD na ON. Następnie w OPT na pilocie i wybrać odpowiednią ścieżkę dźwiękową, po czym się okazuje że film leci w DD 2.0:) A wiemy jak szybko trybią Nrecordery 250GB, w Turborecorderach już trochę poprawili te zawiechy.
 
Do góry