Onkyo TX-NR609 vs. Harman Kardon AVR 360

Pomijając kwestię ceny, proszę o opinię na temat Onkyo TX-NR609 i Harman Kardon AVR 360. Miałem okazję słuchać obu z trzema takimi samymi zestawami kolumn frontowych. Co wybrać? Proszę o opinię z uzasadnieniem.
Słuchałem obu modeli razem z RS-82; RS-62 i MA BX6.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli odsłuchiwałeś i zakup jest dla Twoich potrzeb to raczej czekalibyśmy na Twoja opinię. To ma być do muzyki ?
 
Zaczynam od stereo, ale docelowo rozbudowa do przynajmniej 5,1, a że amplitunery które biorę pod uwagę pozwalają na "druga strefę", więc zostawię sobie dwa kanały w rezerwie. Do odtwarzania filmów i muzyki używam w tej chwili PS3 w proporcji 40 / 60%, oczywiście jak syn podrośnie pewnie dojdą też gry.
Moje wrażenia są bardzo subiektywne, bo nie porównuje ani parametrów ani dostępnych w obu modelach funkcji; ale ogólnie oba amplitunery zrobiły bardzo dobre wrażenie z w/w kolumnami. Opisałem to w poprzednim moim poście.
Tutaj prosiłbym o opinie bardziej doświadczonych użytkowników forum. Chodzi mi o możliwości, funkcje, ale również wady i awaryjność bądź doświadczenia z serwisem i ogólne wrażenia tych którzy już posiadają któryś z wymienionych (może też Yamahe 1067 lub 767). W końcu to nie mp3-ka i przez jakiś czas będzie "sercem" zestawu.
Z góry dzięki.
 
Harman jest super ale Onkyo też przypadło mi do gustu. Jeżeli 609 jest dwie klasy niżej, to który będzie przynajmniej równy? 708? 808? Porównywanie Yamaha 1067?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Zależy co brać w klasyfikacji pod uwagę (brzmienie, czy funkcjonalność), bo jeżeli funkcjonalność, to Onkyo 609 jest mniej więcej odpowiednikiem Harmana 660 i ma 3 lata gwarancji, a nie jak Harman 1 rok gwarancji dystrybutora. Natomiast brzmieniowo to co kto lubi i tutaj się lepiej przekonać o tym samemu co Ci lepiej leży, bo są zwolennicy i przeciwnicy każdej z marek. Fakt, że niektóre lepiej się sprawują w muzyce i przez zdecydowaną większość są uważane jako sprzęt bardziej muzykalny, natomiast co będzie w przypadku, kiedy będziesz należał do mniejszości? Kupisz tylko dlatego, że większość tak myśli i że ma nalepkę Harman Kardon, czy Onkyo, czy inną? Polecam świadome zakupy i wybieranie tego z czym będzie się mogło wytrzymać dłużej niż kilka miesięcy. My możemy Ci doradzić co warto wziąć pod uwagę w jakiejś konkretnej kwocie i wyrazić swoje własne opinie. Odsłuch to podstawa, tym bardziej przy zakupach w tej cenie.
 
Bezsprzecznie odsłuch jest najważniejszy, jako laik w temacie nie wyobrażam sobie teraz po kilku wizytach w salonach kupowania KD. Słuchałem HK, jest zaj#%@@@&y i oprócz ceny nie da mu się nic zarzucić, bo stylistyka też mi odpowiada. Tu pojawia się poruszona przez Jok3ra kwestia... czy warto zapłacić za logo producenta skoro konkurencja jest porównywalna (lepsza???). Dzisiaj słuchałem Onkyo 1007 i uważam że jest świetny, a przecież model z 2009? Wyższa 460ka cenowo porównywalna jest z 808, ale pewnie okaże się że 808 funkcjami bez problemu dorówna AVR 760 itd.
Może któryś ze zwolenników HK zarzuci mi te porównania z Onkyo, ale na prawdę chciałbym żeby ktoś wskazał te "warto zapłacić" porównując wyposażenie, funkcje czy możliwości, bo gdyby chodziło tylko o dźwięk wystarczyłoby posłuchać i trafić w gust o którym się nie dyskutuje.
Jok3r, dzięki za trafnego posta. Pozdrawiam:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rozmawiamy o różnych rzeczach. Na rynku jest miejsce dla każdego. Jedni patrzą na nalepkę inni nie. Ale generalnie każda firma dbającą o prestiż na laboratoria rozwoje i stara się rozwijać jakość swoich produktów.

Czy warto zapłacić ?
To trudne pytanie generalnie. Ale u Ciebie skoro słuchałeś to raczej proste.
I powinieneś iść z głosem serca i rozumu.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
A czy ta gwarancja tyczy się też sprzętu zakupionego wcześniej?Kupowałem w zeszłym roku i mam polska gwarancję ale na rok.
 
Od niedawna gwarancja dwa lata, ale tylko u autoryzowanych dealerów; internet dalej 1 rok, niestety!!
Dzisiaj był ostatni odsłuch i od razu zamównie. Finalnie stanęło na Onkyo TX-NR808 + Klipsch RF-82, znacznie przekroczyłem założony budżet ale trudno; a przecież jeszcze kable... itd. Chyba nie wytrzymam do poniedziałku, bo srebrnego nie było na stanie w sklepie.
Serdeczne dzięki wszystkim użytkownikom za pomoc i rzeczową dyskusję na forum. Jak już dostanę, ustawię i załączę w domowych warunkach podzielę się wrażeniem.
Pozdrawiam wszystkich!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nasz sklep jest dealerem i sprzedaje przez internet więc HK spod naszych skrzydeł jak najbardziej z dwuletnią :)

Amra jak się zwali to pisz na priv i będziemy załatwiać.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No dzięki blackninja:)Mam nadzieję,że się nie zwali ale jakby co dobrze wiedzieć gdzie szukać pomocy.Moim zdaniem bardzo dobre posunięcie z tą gwarancją bo tak to niby była niby nie a teraz jest wszystko jasne.
 
Do góry