Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

Aaron

New member
Nie mam takiej funkcji , ale poza tym co miałaby ta funkcja synchronizować skoro dźwięk puszczony po HDMI się nie rozjeżdża a kiedy poślę go optykiem ucieka i to tylko na tym KD a na poprzednim nie ?.
........................................................................................................................................
Zasugerowałem się tym co napisał Armanig do Krzyśka i zmieniłem optyka. Nie wiem jakim cudem ale okazało się , że na innym " nie rozjeżdża". Elektronika to dla mnie wielka szarlataneria ... :)
Dzięki.http://www.hdtv.com.pl/forum/members/krzysiek1980.html
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie korzystam z tej funkcji, ale jak sama nazwa wskazuje przy braku synchronizacji pomiedzy fonia a obrazem mozna zsynchronizowac roznice o ktorej piszesz chociazby w przypadku uzycia optyka kiedy dzwiek sie rozjezdza.
Ampli dostanie dzwiek ustawiony na dekoderze tak aby nie bylo rozjazdow wgledem wizji. Tak na chlopski rozum, ale moze sie myle.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Probowales zmienic kabel na inny? Kiedys mialem podobna sytuacje z ktoryms ampli i wymiana kabla pomogla.

Tak podłączałem też innym kablem. To nie jest nagminne ale zdarza się. Nieraz mam wrażenie że jak włączę DVD a później ampli, czyli tak jakby kolejność włączania podzespołów musiała być zachowana. Chociaż to nie zawsze jest regułą.
 

Aaron

New member
Podpowiedzcie mi jak to jest z ustawieniami przy odsłuchu muzyki. Standardowo słucham raczej tylko via BR jako video więc ustawiam ampla w trybie "neo:music" , bo jakoś najbardziej przekonuje mnie odsłuch. Zwróciłem uwagę , że większość dołu odbiera sub. Jeśli w takim ustawieniu odtwarzam przez usb pliki flac większość dołu zabierają niskotonowe głośniki we frontach (jamo606). Przy takim odsłuchu nie przeszkadza mi to może bardzo bo sub tu mniej przydatny , ale zastanawiam się jak i czy w ogóle można skierować dół np tylko do suba z ograniczeniem dołu we frontach. Sprzęt mam skalibrowany automatycznie , ale jest w ampli opcja "equalizer". Bawił się ktoś już podobnym "ulepszaniem" ?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Np. w Speaker Configuration włącz double bass lub pobaw się ustawieniami LPF to LFE, mozesz tez ustawic fronty np na small. Konfiguracji jest mnóstwo i spokojnie można dźwięk dostosować do własnych upodobań. Ja na przyklad mam włączony Equalizer, a Audyssey na - OFF, Dynamic EQ - ON, Dynamic Volume - Light do codziennego słuchania, korzystam rownież z Pure Audio z podwyższonym poziomem głośności do muzyki klasycznej.
 

TomaszZz

New member
Napiszcie mi, czy jest możliwość takiego ustawienia amplitunera żeby kiedy w źródle HDMI nie ma sygnału audio nie przełączał się w "analog". Żeby ustawić na stałe np. pod źródłem "PC" tylko łącze HDMI. Wkurza mnie kiedy słucham muzyki z kompa i w trakcie przerw (kilka sekund) między utworami ampli przełącza się w analog i później kiedy dostanie sygnał znowu przełącza się na HDMI ucinając kilka pierwszych sekund utworu. Może macie jakiś patent??
 

pawel1

New member
Witam
Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem 609-tki, wszystko pieknie chodzi, jednakże mam problm z kanałem zwrotnum HDMI, a konkretnie dzwiękiem z telewizora. Tuner N oraz BR mam pdłączone HDMI 1.4 z amplitunerem, z amplitunera również połączenie HDMI 1.4 (OUT) z plazmą panasonic VT30. Ustawienia setup w amplitunerze następująco Hardware Setup/HDMI:
- HDMI Control (RIHD) ON
- Audio Return Chanel AUTO
- Lip Sync ON
Czy coś trzeba jeszcze zmienić, ustawić?? Dzwoniłem do serwisu onkyo, i tak poradzili ustawić, ale dzwieku nadal nie ma. Jako że nie mam podłączej anteny, chodzi mi jedynie o dzwięk z aplikacji internetowych w telewizorze (Viera connect)
.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam
Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem 609-tki, wszystko pieknie chodzi, jednakże mam problm z kanałem zwrotnum HDMI, a konkretnie dzwiękiem z telewizora. Tuner N oraz BR mam pdłączone HDMI 1.4 z amplitunerem, z amplitunera również połączenie HDMI 1.4 (OUT) z plazmą panasonic VT30. Ustawienia setup w amplitunerze następująco Hardware Setup/HDMI:
- HDMI Control (RIHD) ON
- Audio Return Chanel AUTO
- Lip Sync ON
Czy coś trzeba jeszcze zmienić, ustawić?? Dzwoniłem do serwisu onkyo, i tak poradzili ustawić, ale dzwieku nadal nie ma. Jako że nie mam podłączej anteny, chodzi mi jedynie o dzwięk z aplikacji internetowych w telewizorze (Viera connect)
.

Z tego co się orientuję to TV też musi być przystosowany do ARC i nie każdy TV prześle w ten sposób sygnał ale nie wiem jak jest w przypadku twojego modelu?
 

psajtex

New member
pawel1,

sprawdz gniazdo w TV do ktorego masz podlaczony ampli czy ma funkcje ARC, bo moj TV ma 3 wejscia HDMI, ale tylko jedno obsluguje ARC.
 

boggio

Member
Mam pytanie w sprawie wentylatora, kiedy on ma się włączać. bo u mnie jeszcze nie widziałem żeby działał. A teraz są niezłe upały i sprzęt mocno grzeje się, dlatego chciałbym się upewnić, czy wszystko jest w porządku, czy nie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
u mnie załącza się dość często , ale niestety nie mam koło niego dużego przepływu powietrza ( 12cm luzu nad nim i po 20 po bokach z tyłu praktycznie nic )

załącza się po osiągnięciu u mnie ok 42'C , a udało mi się go kiedyś rozgrzać do 55' ( mierzone multimetrem cyfrowym z czujką umieszczoną w obudowie amplitunera ) podczas głośnej imprezy

kolumny frontowe mam podłączone w bi-ampingu - nie wiem czy ma to wpływ na grzanie
 

funbashi

New member
Jak włączyć funkcję słuchania muzyki przez USB i oglądania TV w amplitunerze? Słyszałem, że jest taka opcja ale nie wiem jak ją włączyć...

jeszcze mam jedno pytanko czy orientuje się ktoś w TV Samsung funkcja Anynet+ (HDMI-CEC) musi być włączona by działała funkcja Audio Return Channel? Czy można to jakoś inaczej obejść? Denerwuje mnie ta funkcja a jednak chciałbym mieć ARC.
 
Ostatnia edycja:

TomaszZz

New member
Zaktualizowałem amplituner i nie zauważyłem żadnej różnicy.. Szumy w trybach dźwięku przestrzennego zostały. Są wydaje mi się mniejsze ale są i tak jakby pojawiały się tylko w trakcie ciszy przed utworem (szumy w trakcie ciszy są jeszcze do zaakceptowania bo dynamic eq wyciąga wszystko i szuka sygnału tam gdzie go nie ma ;) ). To takie informacje na szybko (10minut zabawy po aktualizacji).
 

ketyso

New member
609 i wyświetlanie polskich znaków

Witam,mam pytanie,czy podczas odtwarzania z media serwera(z kompa)muzyki we FLAC po DLNA są wyświetlane polskie znaki utworów na wyświetlaczu? u mnie ó wyświetla poprawnie natomiast ł,ę,ą jest gwiazdka,czy jest na to jakiś sposób?:-|
Pozdrawiam
 
Do góry