Onkyo tx-nr609 + Jamo C407 Hcs 3

marek14

New member
Mam pytanko co uważacie o już zapomnianym przez prawie wszystkich :) komplecie Jamo C407 Hcs 3 do Onkyo tx-nr609 - jakieś uwagi, a może ktoś miał do czynienia z tym zestawem Jamo. Piszę bo mam ciekawą ofertę do Onkyo .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A za ile możesz kupić te kolumienki, jeżeli można spytać? Na Allegro są ok 2800 - 3000zł. Nie wiem jak one grają ale jeśli cena podobna to znajdą się też do porównania dobre zestawy. Jaki metraż pokoju?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Remool

New member
Witam

Miałem kiedyś JAMO C405 HCS3 podłączone były tylko do ampli Pioneera VSX-915 i muszę powiedzieć że grało to bardzo przyjemnie a konkretnie dźwięk był ciepły, bas bardzo miękki ale zarazem szybki i dosyć głęboki, średnie naturalne jedynie wyższe średnie i wysokie pasmo pozostawiało trochę do życzenia, ale to być może jest do naprawienia stosując do nich odpowiedni wzmacniacz/amplituner, możliwe że pod Onkyo zagrały by lepiej górą. Poza tym napisz jaki maż metraż pomieszczenia w którym będą stały kolumny, c407 są duże ja moich c405 używałem na 25m2 i w zupełności wystarczały. Acha i przed zakupem koniecznie posłuchaj jak grają, każdemu może podobać się co innego, dlatego najważniejszy jest odsłuch i to najlepiej u siebie w domu ale to oczywiście nie zawsze jest możliwe.
 

marek14

New member
Metraż mieszkania to około 23 metrów kw. (4,8x4,8 ) cena za kolumny to 2300zł Onkyo 1900zł razem 4200zł i narazie bez suba (brak miejsca-za dużo mebli żona kupiła :) )
 
Ostatnia edycja:

marek14

New member
Myślicie że za słabe kolumny (na parametrach się nie znam za bardzo), bo się szczerze napaliłem na zestaw, a dla mnie 4,2k to sporo kasy żeby było coś nie tak, a o odsłuch ciężko chyba że przy kupnie , a porównać mogę jedynie do mojego 13 letniego technicsa 5,0 który się popsuł (technics sa-eh600 ) - upadł i poszedł wyświetlacz i taśmy się lekko wyrwały i muszę jakiś kupić używany amplituner do głośników tylko też nie wiem jaki, bo oczywiście jakie parametry itd. ale najpierw kupno coś nowego :) .
 
Ostatnia edycja:

mrokness

New member
Też mam onkyo 609 od dwóch miechów a teraz jeszcze z tydzień i przyjdzie czas na kolumienki. jamo 407 brałem pod uwage ale skończy się na mission mx-4 lub oli roth 40. zestaw 5.0 na początek. ceny na ceneo takie mocno powyżej 3k. ciekawe czy ktoś za 2,7-2,8k z przesyłką sprzeda.?
 

marek14

New member
Czy myślicie, że ten zestaw jest dobry bo koledzy z propozycją zakupu coraz bardziej utwierdzają że ten zakup jest bardzo korzystny.
 
Do góry