Onkyo TX-NR609 i Onkyo TX-NR616

DonAndress

New member
Witam.

Jak pisałem wcześniej, chciałbym podłączyć głośniki Jamo s606 do ampli w ten sposób, aby na przód szły wysokie i niskie tony (bi-amping). Polecano mi tutaj model TX-NR609.

Wszedłem sobie właśnie na stronę Onkyo i dałem porównanie modeli TX-NR609 oraz TX-NR616 i wg tej porównywarki dopiero model TX-NR616 obsługuje bi-amping.

To jak to jest? Można podłączyć w ten sposób głośniki do TX-NR609?
Bo jeśli faktycznie nie można to chyba zrezygnuję z zakupu TX-NR609 i wezmę TX-SR309.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Do każdego ampli podłączysz tak kolumny żeby mieć wysokie i niskie tony na frontach, bi-amping nie jest konieczny, ale pozwala na podłączenie do każdej kolumny dwóch końcówek z ampli, co przy tych kolumnach i ampli nie ma większego znaczenia. Przy tych kolumnach nie polecam w ogóle Onkyo 309, 509 to minimum, a 609 będzie jak najbardziej ok. Onkyo 309 to najsłabszy ampli pozbawiony funkcji Audyssey, czyli przede wszytkim dynamic EQ, co bardzo wpływa na poprawę brzmienia i dynamiki, po drugie 309-la jest za słaba mocowo do tych kolumn.
 

DonAndress

New member
No ja rozumiem, ze na głośniki idą i wysokie i niskie tony :)
Chodziło mi o podłączenie dwoma osobnymi przewodami, żeby w pełni wykorzystać S606 nie dokupując na razie SUBa.

Ale jeżeli, zgodnie z danymi na stronie Onkyo, model 609 nie obsługuje takiego połączenia, to może lepiej Yamaha RX-V671?

W sumie moje użytkowanie to będzie mniej więcej 60% filmów, ale także 40% muzyki...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Spokojnie podłączysz w 609 bi-amping. Ja mam Onkyo 608, czyli model starszy i też mam podłączone w tym systemie, wcześniej Jamo s606 też tak miałem. Bi-amping powoduje że ampli tak się nie grzeje no i jak dla mnie poprawiła się minimalnie średnica i wysokie, ale są co do tego różne spekulacje. Przy kalibracji mikrofonem na pierwszej planszy masz od razu pytanie czy normalne podłączenie czy Bi-amping. A tak przy okazji wątek założony przez nowego kolegę http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/83788-bardzo-prosze-o-konkretna-odpowiedz.html, więc masz potwierdzenie do tego co napisałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DonAndress

New member
Ok, dzięki piękne za odpowiedź.

To jeszcze troszkę zejdę z tematu.
Biorąc pod uwagę, że jednak muzyki też trochę będę na tym sprzęcie słuchał, a nie chcę kupować osobnego wzmacniacza stereo, to czy lepiej Onkyo 609 czy może Yamaha RX-V671?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Onkyo gra trochę chłodno w stereo. Niby jest detaliczność ale gra to płasko, brak takiej przestrzeni, wykopu, ciepła. Podejrzewam że Yamaha 671 może zagrać podobnie, lepiej już zainwestować w 771. A jeżeli szukasz lepszego stereo w ampli do KD to szukaj coś z Marantza lub HK. Tylko dużo osób w HK narzeka na usterkowość.
 

janek_56

New member
Onkyo 608 i 609 to nie to samo urzadzenie podobnie jak 609 i 616.
Onkyo gra chlodniej bardzo detalicznie niektorzy ubia takie brzmienie inni nie. yamaa 671 od 771 nie rozni sie znaczaco w stereo a na pewno nie na tyle by dokladac ta kwotę. Jeśli chcesz cos wiecej w stereo to tylko wzmak. Albo cos pokroju 809 Marantz 6006
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no dla mnie między 671 a 771 jest spora różnica w graniu wiem bo testowałem ;p ale jak podkreśliłem dla mnie ;) małe sprostowanie może w stereo się tak ostro nie różnią jest jedynie zauważalna różnica mocy 771 jest dynamiczniejsze, ale w kwestii KD to jest spora różnica między tymi modelami, dla tego wybrałem 771 bo stałem przed takim dylematem czy 671 czy 771
 
Ostatnia edycja:

DonAndress

New member
Tylko że model 771 to już wydatek rzędu 2500zł. Ja szukam czegoś do 2000zł...
Zatem biorąc po uwagę, że chciałbym mieć bi-amping oraz port USB z przodu, a także brak input laga no i oczywiście, że będę także na tym słuchał dość sporo muzyki, to chyba zawęża mój wybór do Onkyo 609 oraz Yamahy 671...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli masz taki budżet to i ten model onkyo i yamahy będą dobre. Nie wiem jak onkyo ale yamaha czyta Flac i jest trochę lepsza w stereo
 

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo gra trochę chłodno w stereo. Niby jest detaliczność ale gra to płasko, brak takiej przestrzeni, wykopu, ciepła. Podejrzewam że Yamaha 671 może zagrać podobnie, lepiej już zainwestować w 771. A jeżeli szukasz lepszego stereo w ampli do KD to szukaj coś z Marantza lub HK. Tylko dużo osób w HK narzeka na usterkowość.

Onkyo gra płasko w pure direct , ale zależy też od podanego sygnału
na przykładzie radia internetowego mogę napisać ,że są stacje które nadają bardzo płasko , ale są też takie które nadają już bardziej dynamiczniejszy dźwięk

można też włączyć DynamicEq w Onkyo 609 i wtedy gra bardzo mięsiście ( czasami nawet za bardzo , ale można zostawić załączony dynamiceq a zniwelować go troszkę innymi ustawieniami ), ale bas i wysokie nadal na "0"

co do Onkyo 809 to tam jest pre-out , ale cena też już sporo wyższa ale za "słuszną" wagę też u konkurencji się już sporo płaci

mi Yamaha do moich kolumn za bardzo nie pasowała
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP

mors111

Active member
Bez reklam
wszystko OK , ale czemu denon wejściami wygląda gorzej niż tanie wzmacniacza , konkurencja z tyłu jest bogatsza w wejścia

a więcej wejść , bo to tego są stworzone amplitunery

być może Denon zagra lepiej w stereo , ale liczba wejść coaxial i optikal jak dla mnie zbyt mała cały czas w Denonie
 

Attachments

  • denon1713b.jpg
    denon1713b.jpg
    167,8 KB · Wyś: 813
  • onkyo_tx_nr509.jpg
    onkyo_tx_nr509.jpg
    97,2 KB · Wyś: 319
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry