Onkyo TX-NR575 vs TX-NR676

ts81

New member
Dzień dobry

Chciałbym usłyszeć opinie od specjalistów dotyczącą amplitunerów z tematu. Czy niższy (słabszy) model TX-NR575 zastąpi Harmana AVR260, który obecnie gra pod Klipschami Synergy 5.0 (f10-c10-b20) ? Czy zdecydowanie wybrać TX-NR676? Harman w tym zestawieniu co do mocy i brzmienia zupełnie mnie satysfakcjonuje. Brakuje mu tylko funkcji multimedialnych.
Nie ukrywam, że chodzi o cenę i jeśli mam dopłacić tylko za moc, a model TX-NR575 da radę moim głośnikom, wolałbym nie przepłacać.

Pozdrawiam
TS
 

mors111

Active member
Bez reklam
oba spokojnie nagłośnią zestaw kolumn który posiadasz , brzmienie może być inne niżw HK , 575 ma o 100W słabszy zasilacz niż 676 i na pewno będzie miało to znaczenie w odsłuchu

a może warto poszukać na wyprzedaży 656 , podpytaj na priv Blackninja , albo do obecnego HK dokupić to co brakuje czyli jakiegoś "multiplayera"

co dokładnie obecnie brakuje ?
 

ts81

New member
oba spokojnie nagłośnią zestaw kolumn który posiadasz , brzmienie może być inne niżw HK , 575 ma o 100W słabszy zasilacz niż 676 i na pewno będzie miało to znaczenie w odsłuchu

a może warto poszukać na wyprzedaży 656 , podpytaj na priv Blackninja , albo do obecnego HK dokupić to co brakuje czyli jakiegoś "multiplayera"

co dokładnie obecnie brakuje ?
Dziękuję za odpowiedź. Właściwie to pierwsze zdanie rozwiązało mój dylemat. Przynajmniej tak myślę.
656 nie brałem pod uwagę i czytając teraz jego specyfikację wygląda całkiem nieźle. Porównałem jednak specyfikację z kilku stron i trochę się różnią, więc w sumie nie wiem czy ma wszystkie funkcje na których mi zależy.
Co do dodatkowego klocka to nie, dziękuję. Obecnie mam już jeden (Onkyo C7050), który wypełniał rolę strumieniowania audio z DLNA/smartfona + muzyka z USB. Żona już narzeka że jak chce coś posłuchać to musi uruchomić dwa klocki :) i uruchamia muzę ze smartfona na HK Onyx Studio, które nosi potem pod domu, bo łatwiej/kosztem jakości.
Brakuje mi łatwości obsługi i multimediów.
Zależy mi na obsłudze ze smartfona, DLNA, Chromecast, Bluetooth, USB oraz serwisy jak spotify, ew. TIDAL (raczej przyszłościowo dla HI-FI audio, póki co nie mam płatnego konta) .

TS
 

ts81

New member
Jak juz wymieniać to na 656 lub 676.

Czy mógłbym prosić o jakieś argumenty ? Dlaczego te kilkadziesiąt wat więcej ma tak duże znaczenie ? Mój obecny amp moc dla mnie ma wystarczającą, a ma mniej niż słabszy model Onkyo 575, przynajmniej zgodnie ze specyfikacją :
Harman Kardon AVR260
120 watts per channel into 6 ohms @ 1kHz, <1% THD, one channel
driven
Onkyo TX-NR575
135 W/Ch (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, 1 Channel Driven, IEC)

Różnica w cenie natomiast jest dość istotna pomiędzy 575, a 676. 575 można dostać za mniej niż 2 tyś zł, 676 to już minimalnie 2.7 tyś zł. Funkcjami/możliwościami jak widzę się nie różnią.

TS
 

castel

Member
Czy mógłbym prosić o jakieś argumenty ? Dlaczego te kilkadziesiąt wat więcej ma tak duże znaczenie ? Mój obecny amp moc dla mnie ma wystarczającą, a ma mniej niż słabszy model Onkyo 575, przynajmniej zgodnie ze specyfikacją :
Harman Kardon AVR260

Onkyo TX-NR575


Różnica w cenie natomiast jest dość istotna pomiędzy 575, a 676. 575 można dostać za mniej niż 2 tyś zł, 676 to już minimalnie 2.7 tyś zł. Funkcjami/możliwościami jak widzę się nie różnią.

TS

Ja bym brał 656,będziesz zadowolony a i grosza troszkę zostanie.;)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Różnica w cenie natomiast jest dość istotna pomiędzy 575, a 676. 575 można dostać za mniej niż 2 tyś zł, 676 to już minimalnie 2.7 tyś zł. Funkcjami/możliwościami jak widzę się nie różnią.

TS

napisz do Blakckninja na priv i zapytaj o cenę , sam już napisał , że 656 można kupić go poniżej 2kzł

nie patrz na ceny katalogowe !
 

ts81

New member
Napisałem na priv do BlackNinja. Dzięki.
Teraz pojawiają się pytania:
1. Czym tak realnie różni się TX-NR656 od TX-NR676.
2. Czy 656 nie działa wolniej, nie "muli" ? Widziałem na forum informację o tym, że ktoś miał problem z 656 i chromecastem.

TS
 

ts81

New member
Napisałem na priv do BlackNinja. Dzięki.
Teraz pojawiają się pytania:
1. Czym tak realnie różni się TX-NR656 od TX-NR676.
2. Czy 656 nie działa wolniej, nie "muli" ? Widziałem na forum informację o tym, że ktoś miał problem z 656 i chromecastem.

TS

1. Coś znalazłem na stronie chyba konkurencji :) :
- HDMI obsługujące: Dolby Vision, HDR10, BT.2020
- Dolby Atmos 5.2.2
- DTS PlayFi
- FireConnect
- Tidal
- 165W na kanał przy 6 ohm
- obsługa kolumn o impedancji 4 ohm
2. W sumie już nieaktualne zamówienie poszło na TX-NR676 mam nadzieję, że nie pożałuję :)

TS
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Napisałem na priv do BlackNinja. Dzięki.
Teraz pojawiają się pytania:
1. Czym tak realnie różni się TX-NR656 od TX-NR676.
2. Czy 656 nie działa wolniej, nie "muli" ? Widziałem na forum informację o tym, że ktoś miał problem z 656 i chromecastem.

TS
Skrobnij kilka zdanek jak już będziesz miał u siebie.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Napisałem na priv do BlackNinja. Dzięki.
Teraz pojawiają się pytania:
1. Czym tak realnie różni się TX-NR656 od TX-NR676.
2. Czy 656 nie działa wolniej, nie "muli" ? Widziałem na forum informację o tym, że ktoś miał problem z 656 i chromecastem.

TS

Po ostatniej aktualizacji apka onkyo na 656 działa wolniej jak by nie łapie synchronizacji a chromecastem nie działa w ogóle praktycznie nawet potrafi zawiesić tuner.
 

ts81

New member
Skrobnij kilka zdanek jak już będziesz miał u siebie.

Dziś dotarł TX-NR676.
Instalacja bezproblemowa, automatyczna pierwsza inicjalizacja przebiegła bez problemu.
Dźwięk jak dla mnie super, mocy nie brakuje i pewnie moc 575 by starczyła. W porównaniu do mojego starego HK mam wrażenie, że gra lepiej z lepszym materiałem (FLAC z NASa) niż MP3 po bluetooth z smartfona. Inaczej mówiąc na HK nie słyszałem zbyt dużej różnicy pomiędzy FLAC, a MP3, tu różnica jest słyszalna FLAC grają po prostu bosko.
Co do funkcji, to odtwarzanie muzy z smartfona, NASa, via Bluetooth bezproblemowo i całkiem szybko. TuneIN (radio internetowe) działa ale już wolniej, jednak po włączeniu gra już płynnie (długo nie słuchałem). Natomiast żaden streaming nie udał mi się póki co via ChromeCast, ciągle wyświetla się na wyświetlaczu connecting (amp podłączony kablem eth). Próbowałem różnych apek od Onkyo controler przez PLAY-Fi oraz Google Home. Bez skutku. Uruchamianie Deezera(premium) i próba streamowania go na 676 powoduje crash aplikacji. Spotify prze Chromecast tak jak wyżej, prosty stream wymaga konta premium, a teraz nie mam. Aktualizacja oczywiście została wykonana.
Dokładnie tak jak pisze bl4ck:
Po ostatniej aktualizacji apka onkyo na 656 działa wolniej jak by nie łapie synchronizacji a chromecastem nie działa w ogóle praktycznie nawet potrafi zawiesić tuner.
Dziś miałem ograniczoną ilość czasu jutro zrobię drugie podejście i zobaczę czy uda mi się okiełznać te problemy.
TS
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Chromecast jest skopany w oprogramowaniu, kup sobie Tidala na allegro ~8zł***na 180 dni :p

A i polecam apkę Onkyo controller nie Remote ta druga ma lagi w synchronizacji.
 

ts81

New member
Niestety ciągle nie udało mi się castować niczego na amplituner. Cały czas tylko connecting... i koniec końców kończy się timeout;em (pewnie) i aplikacja w telefonie/tablecie przestaje przesyłać dane. Wbudowany TIDAL (dzięki bl4ck :) za info ) działa całkiem spoko. Nie wiem co z tym ChromeCastem czy to jest wina egzemplarza amplitunera czy to wina update ? Ma ktoś może jakieś sugestie ? Może ktoś ma taki model i mu to działa dobrze ?

TS
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wina softu mam informację***od kilku osób ze im nie działa różne modele onkyo, zauważ że nawet jak zadziała bo mi się udało odpalić kilka razy to gra w trybie All in stereo czyli wszystkie głośniki i nie da się tego przestawić. Także trzeba czekać na nowy update.
 

1986lukasz

New member
Ok, ale mi chodzi raczej o upscaling do 4k z 1080p.
Chyba, że ten upscaling w kd nic nie wnosi i nie warto na to zwracać uwagi.
Głównym źródłem oglądania TV jest sat, a z jakością często jest kiepsko, dlatego chcę aby ta opcja była. Oczywiście jeśli poprawia obraz.
 
Do góry