Onkyo TX-NR515 - jaki subwoofer

nagyc

New member
Pomieszczenie to ok. 28 m2 (salon z jadalnią) + do tego kuchnia oddzielona 9 m2
Zestaw to Onkyo TX-NR515 plus kolumny Taga Harmony 5.0 TAV-606 v.3
Muzyka oraz filmy 50/50
Wymagania co do subwoofera:
- koniecznie głośnik w dół
- cena do 1500 zł.
Polecano mi do tej pory:
Klipsch SW350 oraz Martin Logan Dynamo 300 wziąłbym tez pod uwagę Rel T-5 ale cena jak dla mnie trochę zaporowa.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też bym wolał zainwestować w lepsze kolumny, a na pewno większe:) Do tego metrażu to i ampli by się przydał mocniejszy. Jeżeli myslisz o REL T5 to będzie za mały, do Twoich warunków to T9. A czemu chcesz z głośnikiem w dół?
 

nagyc

New member
Jeśli dostanę coś przyzwoitego i tańszego niż 1000 zł z głośnikiem w dół to chętnie wezmę. Wiem, że kolumny nie są z górnej półki ale słuchałem też tych tzw. firmowych z odpowiednią ceną i stwierdziłem, że tym co mam nic nie brakuje i jak dla mnie graja bardzo dobrze. Ponadto to co bym chciał i co powinno być jest weryfikowane przez posiadane środki finansowe, także nie chcę się rozwodzić nad tym co powinienem wymienić aby zadowolić ucho melomana, którym też nie jestem. A głośnik w dół to tylko ze względów praktycznych. Subwoofer będzie stał przy sofie, po której często skacze moja mała córka, także mogłoby się okazać, że taki z głośnikiem z przodu szybko będzie zdewastowany.
 

nagyc

New member
Czyli najrozsądniejszy jest zakup Jamo sub 360?
Jeśli chodzi o Klipsch 450 to używanego subwoofera raczej bym nie chciał
 

collider

New member
Bez reklam
Według mnie tak. Dobrze gra i dobrze wygląda. Oczywiście znajdą się tacy co powiedzą coś zupełnie innego. Powiem jeszcze inaczej, sam bym go kupił bez wahania.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Teraz to sie kupuje co innego :) Tannoy zrobił wyprzedaż na swoje suby, zamknięte mocne z ustawieniami pod kino, muzyka...

tannoy-ts-801-subwoofer-7239-MLA5189179389_102013-F.jpg


W takim budżecie to trzeba atakować TS-1001, pisz na priva i dzialamy.
 

nagyc

New member
Teraz to sie kupuje co innego :) Tannoy zrobił wyprzedaż na swoje suby, zamknięte mocne z ustawieniami pod kino, muzyka...
W takim budżecie to trzeba atakować TS-1001, pisz na priva i dzialamy.
Czy aby ten subwoofer nie ma głośnika wyprowadzonego z boku? Mi chodzi o taki, który miałby głośnik skierowany do dołu (w podłogę), tak aby dziecko nie zahaczyło.
Ale nie powiem ciekawie wygląda.
 
Do góry