Onkyo TX-NR5007 CYKANIE

Insdel

New member
Witam!
Mam problem, otóż podczas oglądania filmów z kompa poprzez HDMI kabel prolink (Płyta Asus + 2600k) VLC player (na innych programach jest to samo) co jakiś czas dźwięk się wyłącza i słychać cykanie, trwa to może z ułamek sekundy ale jest to dość denerwujące podczas 2h seansu, dodam ze zdarza się to tylko podczas oglądania filmów z ac3 oraz dts, dzwoniłem do serwisu ale jak zwykle niewiele maja do powiedzenia ( wlaczyc wylaczyc z zasilania zresetować ustawiania itp) czy ktoś miał taki problem z onkyo???, na ps3 takiej sytuacji nie ma, problem pojawia się tylko wtedy kiedy onkyo korzysta ze swoich dekoderów. Zastanawiam się czy to nie wina samej integry Intela chodź ta w opcjach obsługuje wszystkie popularne formaty , sterowniki zmieniałem ale bez skutku.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wygląda na to że sygnał chwilowo zanika. W mnie jak przełącza się np. z menu filmu nagranego z muzyczką w stereo na 5.1 też cyka. To normalka przy chwilowym zaniku lub zmianie sygnału. Po podłączeniu ps3 sam piszesz że takich problemów nie ma, a dekoduje amplituner a nie ps3. Wina leży pewnie po stronie laptopa,programu do odtwarzania, nagranego na kompie pliku lub podłączenia. Podłącz sobie ps3 i włącz jakiś film na DVD, sprawdź czy sygnał będzie zanikać. Z mojej strony wydaje mi się że Onkyo jest ok.
 

BD

Member
Bez reklam
ten model tak ma i za przeproszeniem "gowno" mu cos pomoze- pisalem na temat cykania kilkakrotnie...
 

Insdel

New member
Ogólnie jestem z niego zadowolony, tak tylko pytam czy ktos sie z taka sytuacja spotkal, BD bawilem sie 905 i ma tak samo, moze troche ciszej to robi ale nie widzialem zadnej roznicy pomiedzy 5007 a 905 w zasadzie to jedno i to samo tak samo jak nowe modele Onkyo poza obsluga HDMI 1.4 nowym procesorem obrazu i kilkoma szczegółami to jedne bebechy. blackninia soft jest najnowszy.
 

BD

Member
Bez reklam
jedynie w 905 jest cykniecie przy zmiany dzwieku stereo na wieloformatowy i tylko w tym przypadku ale nie przy codziennym uzytkowaniu w modelach 5007/5008...

jezeli 905 sluzy jako kino domowe to zero cykania -jezeli ktos slucha tez w trybie stereo to tylko jest raz przy zmianie na stereo i po powrocie na dzwiek wieloformatowy- w 5007 byla masakra- wieczorem lepiej bylo sie nie bawic i zadne firmware tego nie naprawi- analogia zero update/zero pomocy do odtwarzaczy bluray od onkyo czy to model 606/807/808- z nowszymi znajac zycie bedzie to samo wiec na rozwiazanie cykania w 5007 nie macie co czekac...
 
Ostatnia edycja:

exekutor

New member
Ale koledze Insdel cyka z powodu chwilowego braku dźwięku a nie odwrotnie więc to nie wina amplitunera a poza tym pisze że po podłączeniu do niego ps3 problem znika, jeśli chodzi o cykanie podczas normalnego użytkowania apmli to bez przesady użytkuje go od roku i nie jest to wcale takie uciążliwe no chyba że ma się go metr przed sobą.
 

BD

Member
Bez reklam
wina modelu 5007 i tylko jego -chcialem kiedys wymienic 905 na 5007 i czlowieka krew zalewala przez te cykanie (po miesiacu poszedl na sprzedaz)- w 905 jest cisza i to nie jedyna zaleta jego wzgledem nowszych modeli;]
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
poszukaj roznic na forum pisalem juz o tym- jest wyszukiwarka...
walczylem z tym cykaniem okolo miesiaca i nic...
dzwonilem do EIC serwisu- ten typ tak ma..
i nikt mi gadaniem nie wmowi, ze jest inaczej..
jednoczesnie byl model 905 i cale szczescie, ze go nie sprzedalem- porownywalem przy tych samych ustawieniach- ten cyka a tamten nie....
to tyle na temat
 

exekutor

New member
Narazie znalazłem takie różnice: 905 vs 5007 "5007 jest bardziej funkcjonalny DLNA, wyjście na dwa suby, updaty przez usb i sieć." to jedno i na szybko drugie to cytat kolegi blackninja "Kolumny podłącza się ze zmostkowanymi końcówkami mocy co daje nam dwa razy większą moc. W 905 jest to problematyczne, bo działa to tylko w stereo ale 5007, 5008 działa to też w kinie i daje dużo większą moc niż konkurencja, a co za tym idzie mniejsze zniekształcenia przy cichym słuchaniu." A jeśli chodzi o cykanie to przecież nikt nie chce Ci wmawiać że nie cyka ale bez przesady że cyka cały czas podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki, no chyba że zamiast oglądać to skacze się cały czas pilotem po kanałach to może się trafić cykanie.
 

gebolek

Banned
Cyka jedynie przy zmianie formatu dźwięku. Dzieje się to w momencie początku dekodowania dźwięku.
Włączamy np. film, amplituner rozpoznaje format, robi cyk i po problemie. Czyli raz na początku oglądania filmu. To jakiś wydumany problem!!!!! Zmiana softu w znacznym stopniu łagodzi objawy. Sprzęt w kinie jak i w stereo pierwsza liga.
 
Do góry