Onkyo TX-NR414 + LG LM620S - problem z ARC

sapsa

New member
Wzmacniacz na "out" łączę z telewizorem "hdmi 1 (arc)" kablem hdmi 1.4

Na telewizorze uruchamiam simplink - my apss -> simplink -> wł.
Na wzmacniaczu: Home -> Setup -> 10. HDMI Setup -> HDMI Ctrl (RIHD): ON, Audio Return CH: AUTO

Włączam TV, Włączam Onkyo ( które ustawione jest na TV/CD)

Według manuala na Onkyo powinien pojawić się ARC, niestety nie widzę go, tak samo jak telewizor nie wysyła dźwięku do niego i nie widzi do w simplink.

Próbowałem z innym kablem, też 1.4.

Czy coś przeoczyłem? Resetowałem już i Onkyo (CBL/SAT + Stand by), oraz TV (Ustawienia -> Opcje -> Resetuj do ustawień fabryczych)

Czy możliwe jest by onkyo miał uszkodzone ARC, mimo działającego hdmi OUT?
 

samfisher74

New member
Muszę Cie zasmujcic , mam ten sam problem TV led LG 37" a amplituner HK AVR70 wszystko podłaczone jak należy , kabel hdmi w TV ARC IN , w amplitunerze również hdmi arc out ( próbowałem zreszta róznych innych kombinacji ) wszystkie ustawienia na ampli i tv prawidłowe i niestety ARC nie działa , kupę czasu spęłem na róznych forach i ogólnie wyszło na to żę tv LG " tak ma " . A najlepsze jest to że jeden raz ta opcja u mnie sama sie "pojawiła" bez mojej ingerencji , niestety na krótko - po ponownym właczeniu tv juz nie działała . Jedyne wyjście moim zdaniem , to tylko zakup tv innej marki ... wkurzające ( powiedziałbym więcej )
 

Krzaku666

Banned
To raczej często występujący problem, w różnych konfiguracjach. Niestety producenci stawiają na przepych opcji i wodotryski zamiast na jakość i dopracowanie swoich urządzeń. Akurat w tej serii Onkyo właśnie z "HDMI" były częste kłopoty. Zresztą ARC to zbędny bajer, lepszy jest standardowy optyk który załatwia sprawe, nie trzeba wymieniać telewizora... LOL:D
 

samfisher74

New member
tak tez mam podłaczone :) " standardowu optyk " i gra elegancko ale pewien niesmak pozostaje , zakupiłem sprzęt z którego nie moge w pełni korzystać .... a co do nowego tv , jest to uzasadnienie dla zony że sie zepsuło i trzeba nowy kupić , większy , lepszy hahha
 

samfisher74

New member
Na tv wejście ARC jest opisane " HDMI IN 1 ARC" , pozostałe wejścia " HDMI IN 2" , "HDMI IN 3" i własnie z tego pierwszego wejścia korzystałem , a kabel hdmi dałem coskoło 40 zł wersja 1.4 firma Vitalco w swoim opisie ma funkcje ARC, na amplitunerze wejście nazywa sie " HDMI OUT ARC "
 

sapsa

New member
Okazuje się, że telewizor jest sprawny.
Po podłączeniu czegokolwiek na input w HDMI Onkyo przestaje działać w trybie HDMI-CEC/ARC. Bez podłaczenia HDMI INPUT ARC i CEC działają poprawnie.

Czyżby uszkodzone onkyo ?
 
Do góry