Onkyo Tx-Nr 818

finlandia

New member
Witam.
Jestem od kilku dni posiadaczem nowego amplitunera kina domowego tx-nr 818.
Wszystko mi gra jak należy,jednak nie mam polskiej instrukcji obsługi.
Mam CD na której brakuje j.polskiego.
Może któryś z Was może mi pomóc?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
A sam amplituner nie ma polskiego menu ??? nigdzie nie ma polskiej wersji !!.Też jestem zainteresowany tym modelem, jak gra w trybie stereo ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

finlandia

New member
Gra świetnie.Poprzednio miałem tx-sr607.Wspólpracowl z Onkyo sacd playerem i byłem nawet zadowolony,ale mam też sporo płyt sacd i koncertów video w dts,wiec zmienilem odtwarzacz na wielokanalowy,no i zeby podbic jakosc dzwieku,wzmacniacz.
To naprawde dobry wybór zważywszy że ma najlepszy pomiar audyssey.
Cena troche wysoka,ale...
Co do menu,na pewno nie ma go po polsku.pewnie od polskiego dystrybutora tez mieć nie będzie,ale może się mylę.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Na polskie menu chyba nie ma co liczyć !!:x:x Ciekawe jak gra model wyższy i jeszcze akceptowalny cenowo tx-nr1010 , teraz za 6700 zł !!! oprócz thx ultra 2 ma VLSC™ (Vector Linear Shaping Circuitry) obwód wyrównujący zniekształcenia podczas konwersji cyfrowo-analogowej oraz o jedno wejście HDMI więcej. Czy jest warty tych dodatkowych 2200 zeta ???;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

finlandia

New member
Dla mnie nie.Są pewne wartosci które są dla moich uszu już niesłyszalne.
A gra pewnie prawie tak samo.Te 2200 wolałbym dodać do lepszych głośników.
Czytam sporo na forach niemieckich i jest tam podobny trend.

I jeszcze jedno.Większość bajerów jakie ma mój ampli. jest mi zbędna.
Ale nie znajdziesz chyba dzisiaj takiego by miał super korekcję,pasujący design,grał bardzo dobrze,nie grzał się no i był w przystępnej cenie.
Denon? Zapomnij
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sebol81

New member
Jak nie masz polskiej instrukcji to pewnie kupiłeś z "innego" źródła.
Czasami niektórzy sprzedawcy na własny rachunek sprowadzają sprzęt z zagranicy (nie poprzez dystrybutora) i u nas sprzedają w atrakcyjniejszych cenach.
Wszystko jest cacy do czasu jak ze sprzętem coś się zaczyna dziać a sprzęt teoretycznie jest na gwarancji...

A wracając do samego sprzętu, posiadam model trochę starszy (809) i z perspektywy już ponad roku użytkowania sprzętu, mogę powiedzieć jedno...
Amplituner cały czas ładnie gra, ale coraz częściej załączają się w nim te 2 wentylatory w środku (w 818 też są). Na początku w ogóle się nie włączały. I niestety są one dosyć głośne, słyszalne z kilkunastu metrów. Jest to dość irytujące... Jakby nie mogli tam upakować kilka kg radiatorów więcej :(
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Z jakim ty dystrybutorem rozmawiałeś ?

Instrukcja PL i owszem jest tylko jest to własność EIC a nie Onkyo
A EIC może ale nie musi ci jej udostępniać jeśli produkt nie jest z ich dystrybucji

Gdzie kupiłeś AV w Polsce ? żądaj instrukcji od sprzedawcy a jak nie ma odstąp od umowy twoje prawo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

finlandia

New member
Avr kupiłem, w Niemczech,rozmawiałem też z niemieckim dystrybutorem,
Nie rozumiem dlaczego własnością tej instrukcji w Polsce jest EIC(kto to,a właściwie co to jest?
Onkyo to Onkyo,obojętnie czy de. czy pl. czy co.uk.
Sory,chyba tylko w Polsce jest inaczej...albo się mylę?
 

jurkas74

New member
Dzieje się tak dlatego, że cytując "Polska to dziki kraj" i nie ma oddziałów firm a dodatkowo same firmy mają gdzieś tłumaczenie instrukcji na polski. W tej sytuacji tłumaczenie spada na dystrybutorów i jest w związku z tym ich własnością. Tak więc sorry kupujesz na zachodzie to ucz się języków, jak udało Ci się tam kupić sprzęt to chyba powinieneś zrozumieć instrukcję. O ile w sprawie instrukcji jestem jeszcze w stanie to zrozumieć to sprawa gwarancji i jej niehonorowania (powinna być na terytorium całego UE) to skandal.
 

finlandia

New member
Nie mam problemu z gwarancją.Mieszkam w De,więc problem z głowy.
Normalnie gwarancja Onkyo obejmuje całą EU(podobno Polska do niej przystąpiła).Co do nauki języka,to spoko,wiem o co biega w instrukcji.
Ale przy sprzętach trochę bardziej skomplikowanych,oraz czysto technicznych określeniach,w których wrzucone jest sporo angielskich bądź zanglonych określeń,dokłade zrozumienie niektórych opcji czy funkcji sprawia samym Niemcom kłopot,więc mi także.
Polska instrukcja rozwiałaby pewnie te problemy.
A co do określenia; Polska to dziki kraj,to nie jest tak źle.
Wszędzie są anomalia,a że w Polsce jest ich najwięcej i pokazują brak(najczęściej) zdrowego rozsądku ,to już inna para kaloszy..;-)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak jakiś producent chce być taki super to niech wkłada polskie instrukcje już w fabryce. Sam mu się dziwię, bo przetłumaczenie to ok 400zł :)
Niestety nasz język w ... ma producent i niemiecki dystrybutor (jak by mu się chciało) to by taką instrukcję wyciągnął dla Ciebie od EIC.
 

finlandia

New member
Trochę tu prawdy,ja myślę że gdybym kupił np: tx nr 5010,dystrybutor(i sprzedawca )stanęliby na głowie by mi to załatwić,choćby dlatego,że zawsze mam prawo zwrócić sprzęt (od 14-30 dni) bez podania przyczyn.
Ot,liczy się kasa...
 

robertpos

New member
Wentylatory - rzeczywiście szumią!?

... A wracając do samego sprzętu, posiadam model trochę starszy (809) i z perspektywy już ponad roku użytkowania sprzętu, mogę powiedzieć jedno...
Amplituner cały czas ładnie gra, ale coraz częściej załączają się w nim te 2 wentylatory w środku (w 818 też są). Na początku w ogóle się nie włączały. I niestety są one dosyć głośne, słyszalne z kilkunastu metrów. Jest to dość irytujące... Jakby nie mogli tam upakować kilka kg radiatorów więcej :(

Witam!

Przymierzam się do zakupu TX-NR818.

Zmartwiłem się tym co napisałeś - obecnością wentylatorów. Jeśli to nie problem, to czy możesz nieco więcej napisać, w jakich okolicznościach one się załączają. Czy w trybie stereo, przy umiarkowanej głośności, również pracują? Jeśli tak - to dla mnie dramat. Z tego co wyczytałem (a może co niedoczytałem) to np. Denon AVR-3313 nie posiada wentylatorów. Kiedyś miałem Onkyo TX-SR605, podobało mi się jego brzmienie - ale się zepsuł. Obecnie mam Yamahę RX-V1067, chyba bez wentylatorów, ale nie jestem zadowolony z jej brzmienia i chciałem wrócić do Onkyo - a tu wentylatory... Skoro Yamaha nie (bo brzmienie), Onkyo nie (bo szum wentylatorów?) to może Denon? Ale nic o nim nie wiem, a tak jak każdy inny sprzęt też znajdą się u niego jakieś mankamenty.

Podsumowując proszę o więcej info w temacie wentylatorów:
- czy załączają się w stereo?
- a może masz kolumny o wyjątkowo niskiej impedancji, co przekłada się na większe nagrzewanie się amplitunera?

Pozdrawiam!
Robert
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb byłbym za Denonem 3313. Napisz do Blackninja jako członek forum powinieneś dostać extra ofertę.
 
Do góry