Onkyo TX-NR 708 versus Pioneer 1020 / 1025

Andy534

New member
Na stare kolana chcialbym kupic cos nowego. Moje mozliwosci i oczekiwania sa na poziomie w/w modeli.
Poniewarz nie mam mozliwosci wyprobowania tych modeli w realu dlatego interesuje mnie kilka funkcji.
Czy w drugiej zonie mozna sluchac dzwieku z innego zrodla jak w zonie pierwszej?
Jak sobie poradza z konkretnym strumnieniem radia internetowego w formacie AAC:
http://213.73.25.178:7055/listen.pls
http://94.23.88.162:9500
Ile trzeba czekac przy zmianie programow strumienia radiowego (1 albo 10s na szybkim laczu)?
Ktory model lepiej wspolpracuje z Sharpem 40" 810 / 814?
Czy na Onkyu 708 "mozna smazyc jajaka" tak jak na nizszych modelach?
 

Andy534

New member
Popatrz na moc zasilaczy i wybór jest prosty, dzięki mocniejszemu lepiej zagra 708.

Czesc ziomal ....
troche nie rozumie co ma moc do jakosci i funkcjonalnosci?
Narazie mieszkam w bloku a nie w stodole, tak ze tej mocy i tak nie wykorzystam :)
W moim przypadku moc jest na szarym koncu kryterii ktore mialyby zadecydowac o wyborze modelu.
Odnosnie 708 mialem na mysli fakt ze nizsze modele nawet przy malych mocach porzadnie sie grzeja.

-Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
No i sie grzeją a wiekszość tej mocy zasilacza można wykożystać do przyżądzenia tych jajek:)Czyli zasilacz 600 wat a 200 idzie jako ogrzewanie na pokój:):)
 

Cyborg65

New member
Popatrz na moc zasilaczy i wybór jest prosty, dzięki mocniejszemu lepiej zagra 708.

To sobie jeszcze popatrz na moc zasilacza Pionka LX 83 i na jego parametry.
http://www.studio-22.com/pioneer/images/sc-lx83-back.jpg

Parametry tu
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/61034-onkyo-czy-naprawde-kiepski-do-muzyki-5.html

To na pewno jakieś czary. :hihi:

A ja się nawet domyślam kto namieszał
Fajansiarskie firmy w niższych modelach podają pobór bo widnieje więcej watów dla naiwniaków.I tak pobierają że na połowie tej mocy to te jajka a-la-onkyo (tak z francuska) przyżądzamy.

Czy na Onkyu 708 "mozna smazyc jajaka" tak jak na nizszych modelach?
Niższy komfort trzeba troszkę dłużej poczekać ale

P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
a na tym forum jeszcze jest jeden warunek moc faktyczna pomnożona przez rabat u dystrybutora EIC równa się że TX SR 608 jest to HI END TOP
 

krisder

New member
Bez reklam
Może szanowna "grupa walcząca z Onkyami" (coraz liczniejsza, z dopływem świeżej krwi) zaproponuje coś sensownego koledze. Tyle postów w tym wątku a na razie wiadomo tylko że Onkyo jest be. Może napiszcie w końcu co jest cacy w danym przedziale cenowym. Jak ktoś chce się błaźnić, to jako odpowiednik 708 daje do porównania Pioneera LX-83 i na tej podstawie próbuje udowadniać jaki ten Onkyo jest cienki. Ktoś kto na poważnie bierze takie wypociny ma naprawdę niezły mętlik w głowie.:cry:
 

MORALISTA

New member
Może szanowna "grupa walcząca z Onkyami" (coraz liczniejsza, z dopływem świeżej krwi) zaproponuje coś sensownego koledze. Tyle postów w tym wątku a na razie wiadomo tylko że Onkyo jest be. Może napiszcie w końcu co jest cacy w danym przedziale cenowym. Jak ktoś chce się błaźnić, to jako odpowiednik 708 daje do porównania Pioneera LX-83 i na tej podstawie próbuje udowadniać jaki ten Onkyo jest cienki. Ktoś kto na poważnie bierze takie wypociny ma naprawdę niezły mętlik w głowie.:cry:

Podaję ci co najmniej kilka które biją na głowe 708(szczególnie stereo) SR 6005, sr 6004, sc-lx72, avr640. Jak dobrze poszukasz i nie dasz się nabić w butelkę obecnym na tym forum hd-naganiaczom to te ampli są mniej więcej w tej samej cenie(różnica 300zł-wiem z autopsji).Zdaję sobie sprawy,że masz onkyo i bedziesz walczył o swoje(taka natura ludzka), ale prawda jest taka, że za cenę onkyo 708 można kupić kilka innych które zagrają lepiej(ewentualnie 300zł dopłacić a efekt znaczący).
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Coś sensownego?To iść na odsłuch bo innego wyjścia ja nie widzę.Kolega wybierze Onkyo to spoko luz.Nikt tu nie walczy z Onkyo a raczej z próbą zrobienia z amplitunerami ich firmy jakiegoś kosmicznego sprzętu który konkurencję pozostawia o lata świetlne z tyłu co jest totalną bzdurą.No i ten magiczny zasilacz który załatwia sprawę,szkoda tylko,że podczas odsłuchu już tak różowo nie jest a szczególnie porównawczym z innymi modelami.
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie miałem na myśli propozycji zakupu w ślepo ale propozycji do odsłuchu. Z waszych wypowiedzi wynika jednoznacznie że Onkyo nie warto nawet odsłuchiwać i nic poza tym.
 

Cyborg65

New member
Może szanowna "grupa walcząca z Onkyami" (coraz liczniejsza, z dopływem świeżej krwi) zaproponuje coś sensownego koledze. Tyle postów w tym wątku a na razie wiadomo tylko że Onkyo jest be. Może napiszcie w końcu co jest cacy w danym przedziale cenowym. Jak ktoś chce się błaźnić, to jako odpowiednik 708 daje do porównania Pioneera LX-83 i na tej podstawie próbuje udowadniać jaki ten Onkyo jest cienki. Ktoś kto na poważnie bierze takie wypociny ma naprawdę niezły mętlik w głowie.:cry:

Nie wiem jak można porównywać taki badziew do lx83 ja porównałem zasilacze bo ktoś palnął i tyle

Z waszych wypowiedzi wynika jednoznacznie że Onkyo nie warto nawet odsłuchiwać i nic poza tym.

Pierwszy mądry wniosek już traciłem nadzieje. :eek:k::eek:k::eek:k:

A tak poważnie to popieram w całej rozciągłości wypowiedź kol Amra Lew

P:lol:zdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Właśnie zauważyłem kasowanie moich postów.
Czyli KOCHAM ONKYO to najlepsza firma, ten dźwięk, ta moc, wszystko co pisałem wcześniej to bluźnierstwa, jest mi strasznie wstyd, zachowałem się jak gówniarz,i więcej tego nie zrobię :blagam::blagam::blagam::blagam:
Terasz to mnie pokochają :krol:
 
Ostatnia edycja:

Andy534

New member
Pozdrawiam wszystkich kolegow w Nowym 2011 Roku :)

Tak naprawde to nie liczylem na taka ilosc odpowiedzi ale zupelnie nie na temat.
Zakladajac ten watek oczekiwalem i oczekuje na konkretna odpowiedz jak urzadzenia sobie radza z podanymi powyzej strumieniami internetowymi. W zwiazku z tym ze bywam za granica i jest to jeden z moich priorytetow. Sa to funkcje ktorych nie moge otestowac w zadnym dostepnych sklepow ktore doteraz odwiedzilem. Dlatego oczekuje ze ktos to wyprobuje na swoim urzadzeniu i odwazy sie napisac przynajmniej w jednym zadaniu jak to dziala.
Jeszcze jedna sprawa ktora by mnie interesowala to pobor mocy (realny - zmierzony ale nie ten na papierku) z sieci przy wlaczonym sygnale audio albo audio + video HD przy glosnosci reprodukcji dzwieku na minimum albo zblizone do minimum.
Ewentualnie dodatkowo cos ϕ po stronie zasilania sieci w stanie:
-czuwania
-wlaczony ale sila glosu na minimum
-przy normalnym odsluchu.

Nie jestem obronca Onkyo ale na uwage zasluguje fakt ze model o ktory przejawilem zainteresowanie spelnia certyfikat THX. Osobiscie uwazam ze to zobowiazuje do jakiegos poziomu.
http://nvision.pl/Co-trzeba-wiedziec-o-standardzie-THX--Articles-226-ndetails-1.html
Nastepny plus dla Onkyo radzi sobie z obciazeniem 4 Ω co wedlug mnie oznacza ze ma na slusznym poziomie Damping Factor.
To jest czysta teoria i papierowe parametre. Nie zamierzam prowadzic cyfrowo-teoretycznej debaty i lapania sie za slowka ale raczej uwitam praktyczne spostrzezenia.
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o 4 Ω to w sumie każdy amp w tej cenie napędzi takie kolumny a co do THX to nawet głośniki komputerowe(z-5500) w których bas to jeden wielki niekontrolowany łomot posiadają ten certyfikat i tyle w temacie.Poza tym jak chcesz się bawić w THX to reszta składników kina też powinna być opatrzona takim znaczkiem a głośniki to już na pewno.
 

Andy534

New member
Gdybys zerknal na link ktory podpialem w poprzedniej wypowiedzi tak bys sie dowiedzial ze THX ma przynajmniej 5 poziomow. Chcac porownywac THX miedzy soba trzeba zaznaczyc ktory poziom masz na mysli.
 

Cyborg65

New member
Wiitam

Powiem jedno na początku THX coś znaczył powiem więcej znaczył bardzo wiele.
Odpowiednia moc rygorystyczne normy że nie wspomnę o wypłaszczeniach pola odsłuchu itp kwiatkom.
Doszło do tego że nie podali minimalnych wartości w Db przy odsłuchu tylko przez litość dla sąsiedów
Te normy ewoluowały na tyle ża dzisiej przeciętny kondon ma jakiś tam THX
Co oczywiście z THX nie ma nic wspólnego, tylko znaczek ma zachęcić nieświadomych do wyboru. Po prostu nie ma świętości ludzie od marketingu wszystko spi......ą. Włącznie z normami.
Formuł 1 też powinno być z 8 bileciki i chajs a wyścig taczek
I tyle.
Andy534 źle uważasz ten znaczek dzisiaj nie zobowiązuje do niczego i nic nie znaczy
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Onkyo warto odsłuchiwać i to zdecydowanie, szczególnie w KD to dobry wybór (to moja obrona firmy) jednakże w muzyce jakości jest zdecydowanie więcej u innych producentów. Ze względu na fakt mojej całkowitej bezinteresowności nie polecam żadnej z nich. Wszak słuch indywidualny to rzecz subiektywna.
 
Do góry