Onkyo Tx NR 686 czy seria Tx RZ

kadet053

New member
Witajcie
Po 8 latach nadszedł czas na zmiany. Mój wysłużony amplituner Onkyo Tx NR 609 idzie pod młotek a ja zastanawiam się nad czymś nowym.
Początkowo myślałem o naturalnym następcy czyli modelu 686. Jednak już od kilku osób słyszałem sugestie aby dołożyć te 1000 pln i wziąć serię RZ (730).
Pytanie czy rzeczywiście warto dopłacać? Poczuję różnicę? Czy w tym przypadku droższe jest lepsze? Nie jestem audiofilem sprzęt wykorzystuję głównie do kina domowego (filmy) i ps4 oraz muzyki. Całość podpięta jest pod zestaw Oli Roth 40 5.1.
Z góry dzięki za rozwianie moich wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
pytanie co chcesz uzyskać ?

lepsze kino / stereo , robisz inną konfigurację kolumn ( Atmos ) ?

u mnie menu w 609 jest lepsze niż w 636 ( brat ma takiego ) i może to kwestia pomieszczenia ale gra też u mnie lepiej

jak już zmieniać to zdecydowanie na RZ , najlepiej 8.. , spora różnica w stereo i kino na wyższym poziomie ( choć ja u mnie w 609 po załączeniu kilku"ulepszaczy" na kino nie mogę narzekać , ma bardzo dobre efekty , próbowałeś wszystkich funkcji ? Dynamic Equalizer , , Audyssey ... ? )

do kina 6.. są bardzo dobre , ale to w stereo RZ pokazują jak może brzmieć dobrze muzyka z amplitunera wielokanałowego

moim zdaniem jeśli nie zmienisz konfiguracji kolumn kupując 686 nic nie zyskasz , poza BT , Wi+fi ...

jeszcze jedno w 686 jest zasilacz mniejszy niż w 609 o 40W , więc i zapas mocy gdzieś spadnie
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak już zmieniasz i chcesz znowu na lata i ma być to Onkyo, to uderz już w model 830. Już dla samego wyglądu warto, a przecież parametry też masz inne. Ta 730, to jest taka pośrednia opcja, ja bym się nie pakował, wiedząc, że mam obok 830.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Zamiana 609 na 730 niewiele wniesie.Prawdziwy skok dopiero wniesie zamiana na Onkyo seri 8xx.Daje to wiele możliwości.Jeżeli nie stać Cię na 830 i nie potrzebujesz dziewięciu końcówek mocy, to dobrym rozwiązaniem jest zakup 810.

Akurat przypadkowo mam do sprzedania 810-tkę :)
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jak wyżej - ja swojego (srebrny) sprzedałem wczoraj ale jeszcze kolega z forum ma na sprzedaż (czarny) - jest na all.. za 2900 więc warto !
 

kadet053

New member
Dziękuję za odzew i podpowiedzi. Budżet mnie za specjalnie nie blokuje. Chodzi o argumenty. Najbardziej do tej pory brakowało mi obsługi Tidal ale to rozumiem że jest w 686 i serii RZ. Pytanie tylko czy przy moich niezbyt wygórowanych oczekiwaniach jest sens doplacania 2k.
Nie planuje rozbudowy systemu. Raczej nie będzie też dodatkowych stref. Czy rzeczywiście różnica w dźwięku jest na tyle duża że warto dołożyć te 2k do rz 830?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt Ci na to pytanie obiektywnie nie odpowie.

Pytasz na forum, gdzie ludzie kupują kable po 2k, które nie wniosą 1/20 tego, co różnica w brzmieniu tych dwóch ampli, więc sam sobie odpowiedz na pytanie.

Jak zapytasz sąsiada czy warto, to Ci powie, że nie warto i też będzie miał swoje racje.

Różnice są, a czy warte takiej różnicy? Dla mnie tak, bo chce mieć najlepszą możliwą jakość w tym konkretnym budżecie nawet, jeżeli nie jest to uzasadnione różnicą w kwocie, bo tutaj jak wiemy, sprzęt nie zagra 2x lepiej.
Dla Ciebie ta różnica może być nic nie warta, co najwyżej 200-300zł, a nie 2k.

Odsłuchaj osobiście i porównaj, jak nie usłyszysz różnicy, to odpuść.
 

kadet053

New member
Ok. To inaczej sformuluje pytanie. Czy w przypadku zakupu RZ 830 moje obecne kolumny nie będą ograniczeniem dla amplitunera?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ograniczeniem nie będą a zyskujesz to że zawsze możesz podmienić na inne i wtedy dużo zyskać !
Choćby fronty i będzie duży skok w stereo.
Jeśli budżet nie blokuje (tak napisałeś) to idź w serie RZ8..
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ok. To inaczej sformuluje pytanie. Czy w przypadku zakupu RZ 830 moje obecne kolumny nie będą ograniczeniem dla amplitunera?

Miałem Melodiki BL40 i BL40MK2 ,grało to u mnie między innymi z Onkyo 609,818 i z RZ810. Z Onkyo serii 8xx było znacznie lepiej zwłaszcza w kinie domowym.A jeśli chodzi o stereo to jeszcze większą poprawę zyskasz jak pod Melodiki podepniesz wzmacniacz stereo pod pre out na fronty w amplitunerze,wtedy dopiero zobaczysz jak fajnie grają Melodiki w stereo.
 
Do góry