Onkyo TX NR 646

DrWredman

Active member
Myślę, że zależy to w dużej mierze od telefonu, a w przypadku androida od uruchomionych aplikacji.
Może warto zrobić reset telefonu, albo nawet reset do ustawień fabrycznych.

Z iPhone'ami nigdy nie miałem większych problemów przy połączeniach BT z różnymi urządzeniami.
Czasem trzeba było zresetować telefon, albo uruchomić aplikację od nowa.


czy jest to stabilne zachowanie? tzn - z jednego telefonu cały czas ok, a z innego ciągle problemy?
 

*Krzysiek*

New member
Przywracałem resetowałem i wszystko co możliwe na tym one XL i nic to nie pomagało.
Wiec przypuszczam ze to jednak winne bluetooth w one XL.
 

lukaszalbert

New member
Panowie.

Jak jest z głośnością? Dając na 30pkt mam dopiero zadowalająca głośność. Mniej jest dla mnie za cicho. Jak jest u was?

Wydaje mi się że jak podlaczylem pierwszy raz to przy 15pkt miałem podobny efekt ale nie jestem pewien.

Ps u mnie też się niechce połączyć przez BT
 

wysio

Member
Bez reklam
Co prawda mam niższy model - 525, ale z głośnością jest zapewne podobnie. W ustawieniach możesz regulować sobie poziom głośności w stosunku do poziomu odkręcenia gałki.

Wysłane poprzez Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
A to muszę sprawdzic w takim razie. Widziałem ustawienie stałej glosnosci przy uruchomieniu.

A jak to się dokładnie nazywa?

Wchodzisz menu w punkt 4. Source i tam wybierasz 1. IntellVolume i tu można głośność podciągnąć do +12dB. Zwróć uwagę, że to dotyczy konkretnego wejścia czyli dla każdego, z którego korzystasz trzeba zwiększyć.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Podciągnij na speaker setup> Level calibration dla kazdej kolumny bedziesz mial glosno.
Stała hgłosnosc przy uruchomieniu to jest Volume setup Power on Volume i ma byc last wtedy zapamietuje ostatnie ustawienie glosnosci.

IntelliVolume to mozesz sobie podregulowac jak masz duze roznice glosnosci z roznych zrodel. JA mam ustawione max 12 aczkolwiek tv i tak musze podkrecac powyzej 30
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja to na 656 muszę ostro kręcić .40 to tak średnia głośność muzyka z Spotify .60 to już głośno .65 bardzo głośno trochę dziwne bo na starym wzmacniaczu miałem z 1\4 jak nie 1\5 odkręconej gałki.. przy podobnej głośności.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No może ale ten 656 coś duża bardziej trzeba kręcić od 646 nawet gdzieś na zagranicznych forach czytałem.
Wysokie modele amplitunerów takich od 5 tys w górę mają podobnie?

btw ten stary wzmacniacz na 50% to już słuchać się nie dało hehe
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Amplitunery mają cyfrową regulacje głośności. Pokrętło przekazuje tylko impulsy do układu sterowania.

Większość wzmacniaczy ma regulacje analogową gdzie ruch pokrętło steruje potencjometrem lub drabinką rezystorową.

Zachowanie obu układów jest kompletnie odmienne pod tym względem.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A co się dzieje w przypadku gdy do ampli mamy podłączony wzmacniacz\końcówkę mocy przez wyjście pre out? jak to wtedy działa?
 

mors111

Active member
Bez reklam
No bo to jest wzmacniacz stereo, w ampli to się kręci i kręci a tu nic.

Dokładnie

przerabiałem to kilkanaście lat temu , wzmacniacze z ostatnich modeli Radmora ( choć tego też trzeba było kręcić ) , Diora WS-504B ( jeden z ostatnich modeli ) pełen wygar miał już na 1/2 skali , przy 1/3 było już bardzo dynamicznie , ale pow. godz. 13 już moc nie wzrastała tylko zniekształcenia , no i na koniec jakiś model Technicsa ( niski ale z tych zaokrąglonych ) , moc była ale do 1/2 skali potem już słabo

w obecnym amplitunerze (Onkyo 609 ) też trzeba kręcić ale po załączeniu DynamicEqualizer jest bardzo dynamicznie w stereo jak i kinie domowym , amplituner ma sporo więcej mocy niż wzmacniacze które wcześniej posiadałem i gra o wiele czyściej , jedyne to że trzeba kręcić

kilka dni temu wrzucałem fotkę , amplituner nieźle potrafi pobierać z sieci w 5.1 ( sub ok 60W wtedy pobierał )

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/128460-to-ile-pobieraja-wasze-amplitunery.html

dziś przez chwilę miałem ok 530W , dobra muza basowa leciała i to bardzo głośno
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
"DynamicEqualizer " sam ustawiałeś częstotliwości pod siebie ? czy tam są jakieś profile muzyczne?

W starym wzmacniaczu miałem guzik CONT dawał ostrego kopa nawet za dużego :D to coś typu Loudness, po tym jak podłączyłem amplituner onkyo 656 różnica była spora dźwięk jest czysty ALE był pusty taki bez duszy trochę męczyłem się na początku i aktualnie w equalizerze wymodziłem pod siebie coś co mnie w pewnym stopniu zadowala, ale jednak coś jeszcze mi brakuje :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry