Onkyo TX NR 646

martinoo1974

New member
w archiwum onkyo maja tylko ostatnia wersje softu tą z 31-8.
NIestety nie potrafię zauktualizować softu bo nie chce mi czytać z USB - cały czas sie zgłasza że jest najnowszy i nie dopuszcza do wifi czy USB.
Nie wiem skad on bierze że jest najnowszym softem jak wifi mam odłączone i pena wyciągnietego.
Kurcze powinien być jakiś twardy reset a nie tylko "czyszczenie"
 

Snikers89

New member
Bez reklam
poszukaj w necie poprzednia wersje. z pewnoscia gdzies to znajdziesz choc nie jest to latwe. to jest twoja jedyna opcja bo gwarancja Onkyo nie uznaje problemow z aktualizacjami i robisz ja na wlasne ryzyko.
 

martinoo1974

New member
kolega miał podobny przypadek w 747 tylko zamiast innych cyfr w sofcie miał znaki ??? i spokojnie to mu dociągnęło reszta.
Musi być jakiś sposób by go zaktualizować
 

martinoo1974

New member
tak teraz widze to może trochę chaotycznie napisałem ( tak to jest jak się pisze po nocach ) bo tak naprawde to są chyba dwa problemy.
Powiedzcie jak zmienić soft na ten z 31-08 numer 1060 3040 1105. Mam w tej chwili 1060 3000 1105 - przez wifi mam nie aktywne, przez usb też nie aktywne ( sieć jest ok d) i komunikat że mam najnowszą wersje
 

martinoo1974

New member
to jeszcze jak możesz to wskaż jak zrobić downgrade w 646 bo dla mnie to błędne koło. Nie potrafię znaleźć w necie

Z tego co wyczytałem nie można wrócić do poprzediej wersji
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
martinoo, rozwiązałeś problem? Napisz jeszcze jak robiłeś aktualizajcę z pendriva, czy online?
Ja się na razie wstrzymałem.
 

martinoo1974

New member
problemu nie rozwiązałem tzn częściowo firma wymienia sprzęt na nowy - oczywiście nie w polskiej dystrybucji.
Aktualizowałem w dniu 31-08 i wszystko było ok do tego feralnego dnia.
Downgrade nie działa w 646 ( NET+Standby)
Zobaczymy jak przyślą nowe Onkyo teraz mam Denona AVR 1300 i chce wrócić do 646
 

DrWredman

Active member
Napisz jeszcze gdzie i kiedy kupiłeś 646. W Polsce? W internecie? Czy normalnie w sklepie stacjonarnym?

problemu nie rozwiązałem tzn częściowo firma wymienia sprzęt na nowy - oczywiście nie w polskiej dystrybucji.
Aktualizowałem w dniu 31-08 i wszystko było ok do tego feralnego dnia.
Downgrade nie działa w 646 ( NET+Standby)
Zobaczymy jak przyślą nowe Onkyo teraz mam Denona AVR 1300 i chce wrócić do 646
 

DrWredman

Active member
Dziś zrobiłem aktualizację przez neta. Pojawiło się info, że DTS-X jest dostępny. DTS-Neo już nie. Chyba po prostu został zastąpiony.

Płyty CD Audio DTS nadal nie działają :(

Nie mam jeszcze żadnego filmu DTS-X więc nie mogę przetestować.
 

martinoo1974

New member
chciałem kupić używkę w Polsce ale była bez instrukcji ( komis czy lombard ). Pytałem się w Onkyo Polska to odmówili - żenada.
Pytałem tu użytkownika napisał że "sie skończyły".
Trochę bałem się tego sprzętu bez instrukcji w j polskim - co oczywiście okazało się błędem
Pomyślałem kupie Nowy no ale jak tu kupić gdy w Niemczech wychodzi jakieś 300 - 600PLN taniej.
Kupiłem w końcu u nich i powiem szczerze po tej obsłudze w Naszym Kraju raczej nie żałuje

Co do DTS-X widziałem kilka filmów ( Londyn w ogniu, Wzgórze krwi ) - wybitnego słuchu nie mam ale powiem krótko: tak jak atmos to też robi robotę
 

ppajka

New member
Dzień dobry -
po krótkim przywitaniu bo jest to mój pierwszy post na forum, które obserwuje od dawna mam pytanie do użytkowników modelu 646.

Od niedawna cieszę tym modelem, który z kolumnami JBL ES 80 po opanowaniu niskich tonów gra zadowalająco. Mam jedynie mały problem z bluetooth - po sparowaniu urządzenia i transmitowaniu muzyki mam 1-2 sekundowe opóźnienie oraz amplituner często na chwilę przerywa dźwięk. Urządzenie jest 2-3 metry od wzmacniacza, więc brak zasięgu nie wchodzi w grę.

Raczej nie jest to normalne bo w Yamaha RX-V379 dźwięk nie ma aż tak odczuwalnych opóźnień.

Czy w waszych 646 jest ten samy problem z lagiem dźwięku?
 
Ostatnia edycja:

*Krzysiek*

New member
Mialem 636 i tez miałem ten problem. Ale chyba była to wina u mnie telefonu. Na moim starym HTC One x Przekaz był bezproblemowy, a na telefonie dziewczyny HTC One XL już były właśnie takie zrywania dźwięku.
 
Do góry