Onkyo tx-nr 555 czy Pioneer VSX 831

OGone

New member
Onkyo tx-nr 555 czy Pioneer VSX 831 ?

Jako iż można złapać oba w zbliżonej cenie nastąpił dylemat. Pokoik około 3,5m x 4,7 jakieś 16m2 jak to w wielkiej płycie. Zestaw kolumn "kupowaty" - Tornado Prism 5.0 :) - 200zł a jest choć na czymś odsłuchać. Zaczynam z tematem kina więc kwota około 1600zł oraz jakieś inne propozycje do tej kwoty. Proszę o poradę gdyż może ktoś ma porównanie tych dwóch ampli.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

OGone

New member
Możesz jeszcze pomyślec o Denonie 1200, fajna teraz cena.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Poczytałem troszkę i nachodziłem się po salonach w międzyczasie pytając o te ampli i odpowiedź była iż kilka lat temu pioneer nie grał tak dobrze jak gra teraz po fuzji z onkyo. Teraz podobno pioneer ma w sobie onkyo i obecnie onkyo oraz pioneer grają najbardziej dynamicznie - bynajmniej takie zasłyszałem opinie. Wiem że moje kolumny to trupki , lecz taki stan rzeczy też nie będzie trwał wiecznie(troszkę napaliłem się na krajową produkcję Pylon Audio :) ) .
 

mors111

Active member
Bez reklam
też coś o tym słyszałem , ale porównaj tylne ścianki Pionnera 831 i Onkyo 555

http://audio.com.pl/i/images/3/4/1/...amplituner_pioneer_vsx831_audiocompl_fot3.jpg

http://audio.com.pl/i/images/2/3/0/dz0xMjIwJmg9NjAx_src_40230-onkyo_tx_nr555_fot2.jpg

Pioneer jakoś bardzo biednie wygląda przy Onkyo , ma też słabszy zasilacz 390W vs 450W ,jedno wejście optyczne ( w 555 masz 2 ) , 5.1 zamiast 7.1 Zone 2 itp...

ja bym nie porównywał tego Pionka do Onkyo 555 , nawet model 932 , który jest w cenie Onkyo 656 jest marnie wyposażony

https://sklep.rms.pl/img/product_media/24001-25000/VSX_932_B_back_1024x1024.png

moim zdaniem era Pioneera się skończyła właśnie kilka lat temu

pomijam to czy wykorzystasz te wejścia , ale ale lepiej mieć ich więcej

z Pioneerów to serie LX były i pewnie nadal są zacnymi amplitunerami
 

garot

New member
Posiadam onkyo tx555 od kilku miesięcy i naprawdę fajny sprzęt, zastanawiałem się nad dołożeniem do 656 ale różnice to głównie w większej mocy a tez mieszkam w bloku i na około maks 60% mocy wykorzystuję ampli i to tez rzadko tak głośno. Jakby co to mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące tego modelu.

Dodam tylko że fajny jest korektor graficzny. Wcześniej miałem model 313 i w porównaniu z nim tx555 gra cieplej, aczkolwiek czasem tęsknię za takimi ostrymi jak brzytwa sopranami zwłaszcza przy słuchaniu skrzypiec :) jednak nie drażni przynajmniej tak ucha nowy onkyo no i szczegółowość i średnica jest lepsza.
 

OGone

New member
Dodam tylko że fajny jest korektor graficzny. Wcześniej miałem model 313 i w porównaniu z nim tx555 gra cieplej, aczkolwiek czasem tęsknię za takimi ostrymi jak brzytwa sopranami zwłaszcza przy słuchaniu skrzypiec :) jednak nie drażni przynajmniej tak ucha nowy onkyo no i szczegółowość i średnica jest lepsza.
Przy moim obecnym zestawie to chyba sopran nie ma prawa drażnić ;) . Właśnie napisałem do jednej firmy i może uda się jeszcze odrobinkę urwać z ceny by było na przewody głośnikowe Melodika. Docelowo chcę uzbierać komplecik z Pylon Audio Pearl 20 :) . Mam nadzieję iż firma przychyli się do prośby i zostanę szczęśliwym posiadaczem onkyo. Jakoś tak bardziej do mnie przemawia :). Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. Oczywiście jeśli ktoś jeszcze chce coś napisać to bardzo proszę. Zakup jeszcze nie nastąpił a może jeszcze ciut odłoży się w czasie :( .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisz do Blacka i atakuj 656. To bardzo fajny ampli.
Dla mnie osobiście bezkonkurencyjny w swoim i nawet deko większym budżecie.
 

OGone

New member
No i znikły posty po hack ataku :) . Wracając do tematu to czy będę miał możliwość słuchać polskiego radia 4 poprzez internet? Niestety 4 nadaje tylko w dab+ oraz prowadzi stream w Internecie.
 
Ostatnia edycja:

garot

New member
Jeśli chodzi o funkcje sieciowe w tym onkyo to jest: tunein, pandora, spotify, deezer, tidal, fireconect, chromecast, airplay, serwery własne z muzyką.

Fajnie można używać spotify przez kompa przy użyciu wi fi, czyli wybrać szybko utwór na kompie i od razu gra w ampli.

Jeśli chodzi o radia internetowe to jest tego od cholery! Można wejść w kategorie odpowiadające za rodzaj muzyki bądź lata np 60, 70, 80 itd. Albo według krajów i pokazuje się lista ponad 150 krajów i ich stacje :) Polskie oczywiście te popularne tez są.

Jedynie co mnie wkurza to przy słuchaniu własnej muzyki np. z pendriva nie da się przewijać do przodu utworów, przynajmniej ja tego nie potrafię. W poprzednim onkyo 313 wystarczyło przytrzymać przewijanie na pilocie, tutaj to nie działa.

Ktoś pytał się o zużycie prądu, nie mam watomierza aby to sprawdzić, ale nie zauważyłem większych rachunków za prąd. W trybie standby ponoć dużo nie bierze. A przy wyciszonym dźwięku koło 40-70 watt z tego co pamiętam z instrukcji.
 

OGone

New member
Jeśli chodzi o funkcje sieciowe w tym onkyo to jest: tunein, pandora, spotify, deezer, tidal, fireconect, chromecast, airplay, serwery własne z muzyką.

Fajnie można używać spotify przez kompa przy użyciu wi fi, czyli wybrać szybko utwór na kompie i od razu gra w ampli.

Jeśli chodzi o radia internetowe to jest tego od cholery! Można wejść w kategorie odpowiadające za rodzaj muzyki bądź lata np 60, 70, 80 itd. Albo według krajów i pokazuje się lista ponad 150 krajów i ich stacje :) Polskie oczywiście te popularne tez są.

Jedynie co mnie wkurza to przy słuchaniu własnej muzyki np. z pendriva nie da się przewijać do przodu utworów, przynajmniej ja tego nie potrafię. W poprzednim onkyo 313 wystarczyło przytrzymać przewijanie na pilocie, tutaj to nie działa.

Ktoś pytał się o zużycie prądu, nie mam watomierza aby to sprawdzić, ale nie zauważyłem większych rachunków za prąd. W trybie standby ponoć dużo nie bierze. A przy wyciszonym dźwięku koło 40-70 watt z tego co pamiętam z instrukcji.
Dziękuję za informację. Czy możesz pokombinować z polskie radio czwórka?
 

OGone

New member
Czy są problemy z egzekwowaniem w Polsce europejskiej gwarancji , chyba nie powinno być? Pytam się gdyż jest kilka ofert u zachodniego sąsiada na onkyo nr555 z wysyłką za 339 euro. Polski dystrybutor lekko "januszuje" męcząc tym samym nasze lokalne salony audio(różnica 300zł-400zł to sporo). Zróbcie bunt , załóżcie spółkę dystrybucję i kupujcie masowo w jakiejś hurtowni u zachodniego sąsiada :) .
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czy są problemy z egzekwowaniem w Polsce europejskiej gwarancji , chyba nie powinno być? Pytam się gdyż jest kilka ofert u zachodniego sąsiada na onkyo nr555 z wysyłką za 339 euro. Polski dystrybutor lekko "januszuje" męcząc tym samym nasze lokalne salony audio(różnica 300zł-400zł to sporo). Zróbcie bunt , załóżcie spółkę dystrybucję i kupujcie masowo w jakiejś hurtowni u zachodniego sąsiada :) .

ale i u nas można kupić tanio ( pisz do Blackninja )

swojego czasu kupiłem amplituner ( w stopce ) biorąc go na fakturę ( na kwicie oczywiście inna pozycja - przewody ) i dostałem zwrot VAT i też miałem wyższy model ( 609 ) w cenie tańszego ( wtedy 509 lub 579 już nie pamiętam dokładnie )

Polak też potrafi pokombinować

swoją drogą teraz już bym pewnie tego nie zrobił ( chyba :grin: ) ale krew mnie zalewa ile w naszym kraju płacimy za wszelkiego rodzaju akcyzy :(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko też nie goń tak za każdą złotówką, bo to złudne.
Byłem świadkiem wielu takich poronionych zakupów.

Pamiętaj, że kupując w sprawdzonym i pewnym miejscu masz pewność i spokój w razie ew. problemów.
Jak ktoś ma dużo hajsu może ryzykować, ale jak dla kogoś każda złotówka ma znaczenie, to uważam, że tutaj ma zastosowanie złota zasada - "biednych nie stać na tanie rzeczy".
Czasem lepiej dołożyć te kilka groszy i mieć św. Anielski spokój.
 
Do góry