Onkyo TX-NR 515 + jamo 606 - PROBLEM

Karuuss22

New member
Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem tego sprzętu, problem polega na tym że głośniki wysoko tonowe we wszystkich pięciu kolumnach (najbardziej w frontowych) szumią :(

W czym może być problem? Tak myślę, że jeżeli byłoby coś nie tak to powiedzmy w jednym czy dwóch głośnikach, ale we wszystkich?


POMÓŻCIE !
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz możliwość podpięcia kolumny pod jakiś wzmacniacz?. Jeśli tak to sprawdź czy na innej elektronice jest to samo. Będzie można wtedy już coś wykluczyć
 

Karuuss22

New member
Niestety nie mam, jest to mój pierwszy sprzęt. Nie wiem czy to ma znaczenie jakieś ale na amplitunerze stoi centralny głośnik a na nim dekoder od tv N. Gniazdo mam bez uziemienia ale podłączona jest listwa i to do niej podłączyłem sprzęt. A i jeszcze pc stoi obok.

Jeszcze jedna rzecz, jak zmieniam kanał w tv to właśnie z tego co słyszę z tych wysoko tonowych jest taki odgłos jakby zwarcia. Taki odgłos jak się odpala palnik w kuchence przez iskrę.

Głośniki podłączone kablami "technokabel" 2x4mm2 i 2x2,5mm2, enka do amli hdmi wireworlda a do tv kabel ultralinka.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wychodzi na to że coś nie tak z instalacją w domu, bądź amplitunerem, może być słabo ekranowany, albo tak jak mówiłem instalacja może być zasyfiona. podepnij przedłużacz do jakiegoś gniazdka wolnego w domu, najlepiej z innej fazy która nie jest obciążona, może to coś rozjaśni:)
 

Karuuss22

New member
Dobra, zaraz to obczaję. Mało tego do pc jest podpięty też zestaw creativ + sub który też jest podłączony do listwy heh

Szum dalej jest :/

Szum syczenie nie wiem jak to nazwać, tak jakby kolumny były podgłoszone na maxa. To byłoby pewnie normalne jakiś szum przy max vol. ale to słychać już od małej mocy :(

Kable we frontach podpięte w dolne wejścia może to ma jakieś znaczenie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja obstawiam, winę ampli bądź instalacji. Zapytaj się jakiegoś kumpla czy nie ma wzmacniacza czy jakiejś starej wieży i podepnij chociaż centralny czy satelity i było by już coś wiadomo, albo weź jeden głośnik do kogoś kto ma coś do czego można było by podłączyć:)
 

Karuuss22

New member
Wykluczasz że może być coś źle ustawione w ampli? Miałem nadzieję że to będzie kwestia ustawień.

Teraz jeszcze przysłuchałem się to własnie w tym wysoko tonowych oprócz szumu słychać jakieś takie dziwne odgłosy, jakby nie wiem - zakłócenia. Coś w tym rodzaju nie umiem tego dokładnie opisać......
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marwol

New member
Szum dalej jest :/

Szum syczenie nie wiem jak to nazwać, tak jakby kolumny były podgłoszone na maxa. To byłoby pewnie normalne jakiś szum przy max vol. ale to słychać już od małej mocy :(

Kable we frontach podpięte w dolne wejścia może to ma jakieś znaczenie

A we frontach masz zworkę? Sprawdz krok po kroku z instrukcja czy dobrze podłaczyłeś tzn plus do plusa.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Karuuss22

New member
Zworkę? Tzn :p Patrzyłem już, wszystko jest podpięte jak trzeba. Kable przełożyłem na górę we frontach i zresetowałem ustawienia ampli-po tym jakby szum był trochę mniejszy. Im bardziej podgłaszam tym większy szum i czasami jakieś dziwne szmery, w tylnych to samo...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tu zworka nie ma nic do rzeczy :p tu na pewno nie leży problem tu bardziej jest coś nie tak z amplitunerem. Zworka mostkuje tylko sekcję górną i dolną to nie ma nic do szumów i trzasków. Jak by zworki nie było to w zależności gdzie kable podpięto to by grała góra bądź dół :p
 

martinezo

New member
A nie masz jakiegoś BTS'a sieci komórkowej nad/obok siebie ?
Silnego nadajnika ?

Na bank nie jest to wina kolumn. Same z siebie nie zagrają.
Jeżeli poza szumem jeszcze coś słychać to możesz mieć:
- coś sieje z zewnątrz i jest wzmacniane przez ampli
- jest uszkodzony stopień wejściowy/multiplexer
- jest uszkodzony stopień końcówki mocy
- zasilacz w ampli.
Jeżeli nie masz niczego siejącego z dużą mocą obok siebie, aplik jest dobrze ustawiony - oddaj go.
 

Karuuss22

New member
Na wstępie chciałbym podziękować za Waszą pomoc. Dzięki ! :)

Kompa przeniosłem do małego pokoju i wszystko inne co się da. Oprócz Tv, enki i ampli nic nie jest podłączone. Kable uporządkowałem zrobiłem jeszcze raz reset ampli ustawienia ausseya czy jak to się tam zwie i jest dużo lepiej z tym że jest już późno i nie podgłaszałem bardziej. Na pewno nie ma już tych szmerów i dziwnych odgłosów, został tylko szum. Nawet jak mam ściszone na zero to słychać taki szum jakby radio zgubiło zasięg nie wiem może po prostu takie coś jest normalne? Jutro w dzień zobaczę jeszcze na większej mocy co i jak.

A i jeszcze jedno: te blaszki, zworki są z tyłu połączone góra z dołem.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?? Nie wiem może to szum własny i tak powinno być, muszę być pewny że nie powinno tak być przed oddaniem go...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Karuuss22

New member
Cicho może szumieć, głośno to przegięcie. Jak nie ogarniesz to odeślesz i sprawdzimy u siebie.

Okej Tomku, znajomy ma podejść do mnie dzisiaj lub jutro i ocenić to-może faktycznie to normalne. Jak przystawię ucho do głośnika do szumi od małej głośności ale jak stanę pół metra dalej to nic nie słyszę. Słychać szum z daleka jak jest na 80% mocy, im głośniej tym większy szum.
 
Do góry