ONKYO TX NR 5007 brak dzwięku DTS HD z Karty Grafiki ASUS 560

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam was serdecznie chyba ten dział będzie odpowiedni na poruszenie tego problemu....

Posiadam kartę grafiki Asus GTX 560 TOP. Ta karta posiada wyjście mini HDMI czy przez to wyjście wypuszczę dzwięk DTS HD, Dolby TruHD na kino domowe??

Bo coś mam obawy ze nie....gdy podłącze Amplituner to komputer/karta zamienia mi dzwięk na zwykły DTS....po odłączeniu kabla HDMI od karty grafiki w opcjach filmu gdy go oglądam na komputerze mam dzwięk typu DTS HD , gdy tylko podłączę kabel HDMI do karty w programie odtwarzającym filmy Blu RAy(Total Media Theatre) nie ma dzwięku DTS HD.... czyli krótko ujmując z podłaczonym kablem HDMI komputer-Amplituner na wyświetlaczu amplitunera świeci się tylko zwykłe DTS a wiem że prawie wszystkie filmy te co mam maja DTS HD bo to mi się wyświetla w programie odtwarzajacym na kompie jak włączę opcję "information" o materiale audio... też jest to dziwne że DTS HD w programie Total Media Theatre jest tylko w tedy jak nie jest podłączone HDMI , jak podłacze HDMI nie ma do wyboru dzwięku DTS HD MA i skazany jestem na zwykłe DTS.Myślałem że kabel nie jest zgodny ale sprawdziłem na dobrym kablu 1.4 więc kabel odpada.Napisałem do suportu Asusa bo chodzi o kartę Asus GTX 560 TOP ma ona wyjście mini HDMI i używam adapteru z Mini na Normalne hdmi... mini hdmi ma jakieś ograniczenia??A jakby to była wersja Hdmi stara np 1.2 nie wypuści dzwieku DTS HD???hmmm

Coś możecie pomóc w tej sprawie??
 

Lexus

New member
Ja mam podłączone z Laptopa hdmi pod amplituner i DTS-HD posiadam. Przez program (Total Media Theatre) oczywiście. Kasta jaką posiadam to 5870 Radeona.
 

Ethar

New member
Nie wiem, z którą wersją HDMI jest ta karta zgodna, ale jeśli z 1.2 to masz problem. Bistreaming audio HD został dodany dopiero w wersji 1.3, w tej sytuacji najlepiej byłoby ustawić dekodowania strumienia do postaci LPCM.
A DTS pojawia się na amplitunerze dlatego, bo w ścieżce DTS HD zawsze znajduje się ścieżka stratna DTS COre plus dane różnicowe zapewniające bezstratną jakość.
Jeśli karta jet zgodna z 1.3 to musisz poszperać w ustawieniach odtwarzacza.
Mini HDMI to tylko mniejsza wersja zwykłej wtyczki, a co za tym idzie nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń z tym związanych.

BTW. Kodeki nie mają tu nic do rzeczy, gdyż komercyjne programy takie, jak Total Media Theatre posiadają własne i nie posługują się tymi zainstalowanymi w systemie.
 

Ethar

New member
A na szybkiego sprawdź co znajduje się w zakładce Wspierane formaty, w ustawieniach karty Nvidia Audio, jeśli coś takiego jak w obrazku poniżej to winne są ustawienia programu:

Sound-HDMI-2.jpg


Nie sugeruj się Realtekiem w tytule, najważniejsze jest w polu na samym dole. :p
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
JA tak mam jak na tym obrazku.Udało mi się uzyskać Audio DolbyTrueHD na Amplitunerze.Ale po kolej .Zainstalowałem najnowszy sterownik do kart (pisało że ma wsparcie dla Audio HD) najnowsze kodeki wgrałem w tym przypadku Shark 007 tam w opcjach /audio/ jest Dts-Hd itp....odinstalowałem sterownik realteka tak wyczytałem na forum...na marginesie zapytam Realtek obsługuje Audio 5.1..??Formaty HD....

Odnośnie karty to wiem bo siedzę trochę w RTV że HDMIi 1.3 to jest dostępne w urządzeniach już od 2 lat...a karta jest z tamtego roku i do słabych nie należy...Szykuje sie na GTX570 Pełno wymiarowe HDMI...to tyle

Zapytam jeszcze czy Kabel HDMI 1.2 przepuści HD Audio?? Najnowsze formaty obsługuje dopiero 1.3...jak to jest , czytał człowiek dużo ale z głowy ucieka..

Pozdrawiam Was
 

Ethar

New member
Karty Realteka potrafią naprawdę wiele. 7.1 i bitstreaming to dla nich żaden problem.
A co do HDMI najpewniej elektrycznie nie ma żadnej różnicy, więc jakiekolwiek oznaczenia wersji kabla są ściemą.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A zadam takie pytanie z ciekawości.Zauważyłem to już na laptopie jak oglądałem film z dzwiękiem DTS HD jest po prostu cichszy niż zwykły DTS.Teraz posiadając odpowiedni sprzęt w końcu..;) dzwięk DTS HD nie jest aż tak głośny , muszę konkretnie rozgłosić sprzęt....tak mam być ??
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ten cały DTS HD to pic i marketing albo to zależy od przygotowanej ścieżki filmowej.Mam na Myśli Szybcy i Wściekli 5 (obraz iso Bly Ray).....nie powala mnie...spodziewałem się czegoś lepszego...
 

Ethar

New member
Rodzaj ścieżki to rzecz drugorzędna, wszystko zależy od realizacji dźwięku, więc pretensje miej do niej, a nie do formatu dźwięku. :]
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak masz rację , już spotkałem się z kiepsko brzmiącym DTSem a fenomenalnie grającym Dolby Digital....Wstępnie odpaliłem Transformers 3 , no tu to coś się będzie działo;) szkoda że nie będzie dane nam wykorzystać w pełni możliwości obecnych kodeków mam na myśli Bit Rate gdzie dla DTS HD to aż 24 mb/s jak dobrze pamiętam, obecnie dają nam 4mega/s w koncertach a czego nie więcej??już sobie wyobrażam dzięk z bit rate 24mega!! hehe.Ale to chyba w następnej generacji Kodeków, ciekawe co wymyślą , obecne uważam to HI END (dzwiek dla audiofili) dzwięk taki kiedyś był tylko na SACD i DVD AUDIO a teraz w kinie , szok
 
Ostatnia edycja:
Do góry