Onkyo SR505 / HK AVR147 czy Onkyo 605 / HK AVR 247

kenobi36

New member
Przyierzam się do zakupu kina domowego, i mam parę pytań co do amplitunera jeśli chodzi o słuchanie muzyki i kina domowego.(wybierałem wśród modeli z HDMI):
1. Onkyo które jest tańsze czy Harman Kardon
2. Podstawowy czy ciut wyższy jak w tytule.
3. Jak się ma 140W w Onkyo do 50W w HK (w poborze mocy nie ma aż takiej dużej różnicy)
4. Jeśli HK AVR 247 to czy rozważać AVR 245 lub AVR 240?
5. Czy korzystając z DVD, upscaling do 1080 coś daje? (Teoretycznie telewizor powinien sam optymalnie przeskalować obraz pod kątem parametrów swojej matrycy a sygnał powinien być przesłany cyfrowo 1:1)
6. Czy jeśli możliwy jest upscaling do 1080 to czy jes możliwy do 768?

AD5. Na 70% nastawiony jestem na plazmę 42" Panasonica (1024x768) PV71, w 30% na LCD Sony Full HD.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ile metrów ma pomieszczenie?
Jak dużo słuchasz muzyki , a ile kina?
Jakiej słuchasz muzyki? Stereo czy wielokanałowa?
Masz już do tego kolumny?
 

kenobi36

New member
Pokój 24m, klepka, brak mebli nie licząc wypoczynku i stołu obiadowego - boję się żę bas się będzie wzbudzał.
Muzyka tylko stereo, techno, rock, elektroniczna, ostatnio wpadłą mi w ucho Enya, Enigma i szukam czegoś w podobnym stylu. Lubie głeboki bas i wysokie tony. Na sylwestra sprosiłem ludzi i trzeba będzie też dać czadu.
Głośniki planuję pierw stereo (z forum wybrałem JBL E90), później dokupię do kompletu 5.0. Niestety 7.1 nie da rady rozstawić.

Bardzej zaawansowanie technologiczne wygląda Onkyo no i jak na razie znalazłem testy w których właśnie on wygrywa. Ale o posiadaniu HK zawsze marzyłem i podoba mi się design i ma większy wyświetlacz. Tak mnie ta marka kręci że nawet zastanawiałem się nad avr 445 lub 645. W ceneo 645 w cenie 3594zł przy cenie 347 3395zł ale nie dzwoniłem do sklepu. Onkyo byłby wyborem z rozsądku, aktualnie rozważam 605 no może, 705.
Zależy mi też żeby amplituner starczył na długo choćby 10 lat.

PS. Jak sie ma 130W Onkyo do 50W (65W Stereo) HK?
 
Ostatnia edycja:

kenobi36

New member
Leeonsjo napisał:
Onkyo 505 raczej bądzie za słaby do jbl e90 nawet 605.
Jeśli Onkyo rzeczywiście ma 130W DIN na kanał to na pewno jest to wystarczająco dla e90.

Jeśli zdecyduję się na Onkyo to na ten moment kupiłbym 605 albo 705.
Model 705 ma raptem 20% mocy więcej od 505. Przy 705 może skusiłbym się na ES90.

Na razie skłaniam siędo HK. Onkyo ma parę głupich niedoróbek co żle świadczy o producencie. Najnowszych dekoderów nie potrzebuje bo i takk pewnie bym różnicy nie usłyszał przy moim słuchu.
 

kenobi36

New member
Postudiowałem forum, i instrukcję obsługi HK445 (brak konwersji do HDMI) i ograniczyłem wybór.
Na ten moment już Onkyo 705 lub HK 347 a może 350. Blackninja co ciekawego jest w 350?

No i niech ktoś odpowie jak się ma 55W (70W stereo) w HK do 160W w Onkyo.

Jak pójdę do sklepu i przekręcę gałkę na max to zanim przełączę na drugi ampli to mnie ochroniarze wyrzucą ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR347 to podobny klocek do AVR350, w tym ostatnim zmieniono mocno design.

160watt to moc papierkowa, potwierdzają to testy laboratoryjne i zdrowy rozsądek.
 

kenobi36

New member
No i mam konkret.

Onkuo SR705 - Z instrukcji obsługi.

100 watts minimum continuous power per channel, 8 ohm loads, 2 channels driven from 20 Hz to 20 kHz with a maximum total harmonic distortion of 0.08 % (FTC rating)

HK AVR347 - Z instrukcji obsługi.

Continuous Average Power (FTC) 70 Watts per channel, 20Hz–20kHz, @ < 0.07% THD, both channels driven into 8 ohms
 

kenobi36

New member
Decydyję się na Onkyo
Oto powód
HK China.JPG
 

kenobi36

New member
Onkyo produkowane w Malesji?
Nie znalazłem nigdzie wyraźnego zdjęcia tyłu, jedyny jaki znalazłem to z lekka było widać Japan.
Ale skoro tak?
Może by ktoś jakąś Unitrę polecił.;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie przejmowałbym się za bardzo miejscem produkcji. Wprawdzie człowiek lepiej się czuje, gdy ma Made In Japan, ale nie zapominajmy, że te fabryki w Chinach, czy Malezji są stawiane przez macierzyste koncerny. Prawda jest taka, że dziś tylko sprzęt z górnej półki bywa produkowany w Japonii, czy USA.

ArtS :)
 

count

New member
Wczoraj kumple z roboty wrocili z wizyty w Japonii. To co sie tam dzieje, jest niewiarygodne i po ich opowiesciach/zdjeciach/filmach inaczej patrze na wyroby produkowane w Japonii. I na pewno nie jest to laskawsze spojrzenie, wiec tez nie demonizowalbym za bardzo tego miejsca produkcji.
 

kenobi36

New member
No cóż, jak się jakiś egzemplarz zepsuje to osoba która składała obcina sobie palec aby zachować honor. Jak seria jest nie udana to nadzorujący projekt popełnia sepuku.:twisted:
W związku że wszyscy skłądający poobcinali sobie wszystkie palce przeneśli produkcje do innych krajów

Jest komunizm, kapitalizm a na końcu Japonia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry