Onkyo SR-804 i brak obrazu na LCD z HDMI OUT

phivik

New member
Witajcie,

Mam następujący problem: nie widzę obrazu na LCD (Samsung LE40R51BX) - komunikat "brak sygnału".

Do LCD jest doprowadzony kabel HDMI z ampli Onkyo z wyjścia HDMI OUT.
Źródłem jest DVD (Samsung HD950) podłączony z ampli Onkyo poprzez HDMI IN1.
Dziwęk generowany z DVD jest (tylko na ampli), obrazu i dzwieku nie ma na LCD.

Na LCD nie pojawia się równeiż menu z apmli. Testowałem równiez połączenie ampli z LCD poprzez komponent - też nie działa... (w tym przypadku pojawia się jednak menu ampli na LCD).

Panowie, czy to błąd w sztuce podłączania? Ale co tu jest skomplikowanego skoro mam tylko 2 kable HDMI...
Wszytskie ustawienia na ampli mam zgodnie z maualem... chyba, że mi się tak tylko wydaje :)

Przy połączeniu bezpośrednim DVD z LCD - wszystko idealnie działa...

Proszę.. poradźcie coś...
 

pinja

New member
phivik napisał:
Witajcie,

Mam następujący problem: nie widzę obrazu na LCD (Samsung LE40R51BX) - komunikat "brak sygnału".

Do LCD jest doprowadzony kabel HDMI z ampli Onkyo z wyjścia HDMI OUT.
Źródłem jest DVD (Samsung HD950) podłączony z ampli Onkyo poprzez HDMI IN1.
Dziwęk generowany z DVD jest (tylko na ampli), obrazu i dzwieku nie ma na LCD.

Na LCD nie pojawia się równeiż menu z apmli. Testowałem równiez połączenie ampli z LCD poprzez komponent - też nie działa... (w tym przypadku pojawia się jednak menu ampli na LCD).

Panowie, czy to błąd w sztuce podłączania? Ale co tu jest skomplikowanego skoro mam tylko 2 kable HDMI...
Wszytskie ustawienia na ampli mam zgodnie z maualem... chyba, że mi się tak tylko wydaje :)

Przy połączeniu bezpośrednim DVD z LCD - wszystko idealnie działa...

Proszę.. poradźcie coś...

Nie wiem jak w 804, ale w 674, które posiadam,aby zobaczyć menu z ampli trzeba dodatkowo podpiąc go z TV componetem.
Wóczas w menu ampli jeszcze musisz chyba przestawić w opcjach Video input/HDMI/DVD na IN1 lub IN2 w zależności do którego popiełęś DVD i powinno działać.
Powodzenia
 

phivik

New member
Zrobiłem dokładnie tak jak napsiełeś a obrazu nie ma dalej...

Chyba poziostaje mi tel do serwisu Onkyo..
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
phivik napisał:
Zrobiłem dokładnie tak jak napsiełeś a obrazu nie ma dalej...

Chyba poziostaje mi tel do serwisu Onkyo..

U mnie z kolei, żeby zobaczyć meny ampli - muszę podpiąć kompozytem :)
Spróbuj tego.
A potem w menu wyjść ampla ustaw HDMI.
Dziwne jest to, że z DVD po HDMI działa a przez ampli nie. Znaczy - ustawienia na telewizorze dobre. Hmm...
 
Do góry