Onkyo SR 603 plus GH 2000 set

Junior1976

New member
gosiaczek33 napisał:
Witam.
Jestem ciekawa jak wyszło porównanie gh z qadralami.Sama przymierzam się do zakupu takiego zestawu i mam problem z wyborem kolumn.

Moim zdaniem gh graja lepiej - ale to moje osobiste zdanie po dokonaniu odsluchu, jednak gh to spore gabaryty - w moim przypadku za spore więc odpadaja, kupię wiec JBL Balboa, ale Onkio z gh to dobry wybór za te pieniadze, ale sposob jest tylko jeden - ulubiona plyta CD do reki i na odsluch - pomiedzy zestawami są naprawdę duże róznice w dzwieku, doznalem malego szoku jak posluchalem np. tannoy F4 - te glosniki to nieporozumienie pomimo tak renomowanej firmy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
504/404 z qantasami................................2676
504/404 z qantasami, +sub.......................3572
604/404 z qantasami................................3593
604/404 z qantasami, +sub.......................4492
 

gawlus100

New member
Blackninja !!!
Jak wygląda wycena :
674/404 z qantasami...............................
674/404 z qantasami, +sub.......................
Wszystko czarne
 

kobas8

New member
GH napewno jest glosniejszy i przez to wydaje sie bardziej dynamiczny, ale do jakosci Quintasow duzo mu brakuje, nie ma takiego srodka jak quadrale! a poza ym do pokuju 20m2 to quadrale sa w sam raz, GH moim zdaniem to presada jak na takie pomieszczenie. jezleli chodzi o amplituner to zdecydowanie 603 lub 604, te zestawy tak jak quadral i GH fatalnie wypadaja z 503 lub 504! jest duza roznica w dynamice, sam bas jest plaski na tych modelach nizszych, nie mowiac juz o srodku! poza tym wieksza paleta ustawien, zwlaszcza manualny equalizer!!!

A tak na marginesie...bo akurat jestem sprzedawca i w duzej ilosci to sprzedaje...to obiektywnie....serio to te onkyo NIE gra najlepiej z tymi kolumnami. Szkoda ze nie ma polaczen Marantza z GH lub z quadralami, bo jak odsluchiwalem podstawowoy model Marantza SR4600 podpiety pod GH5000 a pozniej pod quintasy, to w porownaniu z onkyo nawet tym 603 i 604 to jak dzien do nocy!!! ogromna przepasc onkyo! Dynamika super, o wiele lepsza czystosc, brak wypluwania sie kolumn, no i piekny, mieki basik!!! Szkoda ze Marantz wypuszcza swoje amplitunery z badziewnymi kolumnami Eltax lub Prism !!! Bo skompletowanie tego to sie nie oplaca cenowo jezeli komus zalezy na pieniadzach, w zestwaie zawsze taniej wyjdzie!!!
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@kobas8
Widzę, że jesteś sprzedawcą. To jakie kolumny na fronty albo jeszcze dokładniej - jaki zestaw 5.1 byś polecał do Onkyo 647 ?
 

kobas8

New member
Jezeli chodzi o 674 to gra to podobie do 604 ale z malym nastwieniem na 703 :) Ogolnie dobry sprzecik, a jezeli chodzi o kolumny jezeli sie nie chce duzo kasy wydac to najlepiej quintasy, mozna dorzucic sub 51 quadrala takze, ale on za super nie gra. Zdecydowanie lepszy dzwiek wydaje GH ASW 10, nie mowiac juz o ASW 12 :) A jezeli chodzi o zestaw glosnikow na GH to nie GH 5000, tylko GH 3000, o wiele wieksza czystosc i plastycznosc dzwieku niz GH 5000 (zbyt twarde membrany w tych kolumnach), dlatego wlasnie GH 3000 (dobra membrana srednio-niskotonowa + wysoki ton, oraz dobry bas na dole z boku kolumny) najelpiej takze dorzucic wspominany wyzej sub ASW 10 lub ASW 12. I zestawik naprawde fajny wyjdzie. Jezeli chodzi o ceny to narazie na zestawy z tymi kolumnami nie sa mi znane.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie dopisałem...
  1. To nie mogą być "szafy" bo będą stały po bokach LCD. Rozstaw 1,5 m.
  2. Ponieważ będą stały blisko ściany - odpada tylny BR.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Fronty z zestawu JBL Balboa mają bassreflex z przodu, a ich wymiary to: 864 x 229 x 302 mm.

Może jeszcze Infinity Primus II Pack. BS z przodu również w satelitach. Wymiary: 900 x 187 x 285 mm (szczuplejsze ;) ).

ArtS :)
 

masaj007

New member
Jezeli mają byc smukłe to zobacz Quadral Ascent 705 SET 5.0. Kosztuja prawie 5k zł ale wyglądaja ładnie ale niestety grają trochę gorzej niz "szafy"
 
Do góry