Onkyo sp-404 E FirmWare + powiekszenie napisów

timbot

New member
Bez reklam
dzieki uprzejmości fx25 zamieszczam oryginalne oprogramowanie do dvd onkyo sp 404.
po co: jest to dosc wysoka wersja oprogramowania (YEB6824A), jesli ktos ma jakies problemy ze sprzetem, to moze sobie bez ryzyka zrobic upgrade, lub przeinstalowac sofcik
co daje: zamieszczony ponizej jest oryginał FW i wersja zmodyfikowana, która pozwala wybierac sposrod trzech różnych rozmiarów tekstów w divixach (bardzo polecam osobom z kiepskim wzrokiem).
sam korzystam z zmodyfikowanego fw, bardzo dobrze sie sprawdza, napisy duze i czytelne. zadnych skutków ubocznych.
to sa oryginalene FW Onkyo, a nie zadne modyfikowane FW z blizniaczego pioneera.

Instalacja:
zalaczone sa pliki opisujace instalacje, ale upraszczajac:
nalezy plik bin nagrać na plyte CD (moze być CD-RW) - nie ma potrzeby zmiany nazwy pliku (pomimo sugesti w zalaczonym pliku tekstowym zeby zmienic nazwe). U mnie byla konieczna zmiana rozszerzenia pliku z "bin" na "BIN" (po prostu na duze litery)
nazwać plyte "PIONEER" (duze litery)
plyte wypalić w trybie Disk at ONCE (w opcjach NeroExpress, bo jak ktos nie ma Nero pelnego to nie moze robic tych trybów ISO i tak dalej, ale wystarczy Nero Express i tryb Disk at Once)
wlazyc plyte do napedu dvd, zamknac naped. pojawia sie pytanie czy upgradowac, potwierdzic OK na pilocie
po kilku sekundach naped wypluwa plyte, trzeba ja wyjac i NIE wylaczac sprzetu.
po minucie-dwoch, wyswietla sie info ze sprzet zupgrejdowany i mamy wszystko.

zmiana wielkosci czcionki - w zalaczonym pliku jest komentarz jak wybrac rozmiar czcionki.

Podziekowania dla fx25 za wyciagniecie FW z odtwarzacza i modyfikacje zwiekszajace czcionke w divixach!


Oryginał:
http://rapidshare.com/files/43589173/Onkyo_DV-SP404E_orginal_FW.zip.html

Wieksze czcionki:
http://rapidshare.com/files/43589692/Onkyo_DV-SP404E_FW.zip.html
 

timbot

New member
Bez reklam
eee.... jakie wersje 90dniowe? oj, nie - to jest oryginal oprogramowania wyciagniety z odtwarzacza, oraz ten sam soft zmodyfikowany. wiec to sa pelne wersje, zadne 90-cio dniowe...

dla osob nie znajacych angielskiego za dobrze - mialem problemy z wrzuceniem pliku bezposrednio na forum, wiec wrzucilem go na darmowy serwer do sciagania plików "rapid share" - zamieszanie moglo powstac, bo tam jest info ze pliki po 90 dniach jesli nikt ich nie sciaga sa kasowane z serwera
 
Ostatnia edycja:

tom

New member
Dziękuję bardzo za nowe oprogramowanie. Przy okazji mam pytanie, jak wybrać (jaki jest kod) czcionkę większą niż domyślną, bo u mnie nie ma różnicy pomiędzy czcionką większą niż domyślną (Russian) i większą niż dużą (Polish). Drugi wiersz napisów jest praktycznie niewidoczny (plazma 42 cale).
Bardzo bym prosił o wskazówki
Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
dziwne... czcionka jest naprawde duza na polskim kodzie... czy na pewno zainstalowales zmodyfikowany FW a nie oryginal?
powiekszenie czcionek dziala tylko w divixach, chyba nie dziala na plytach dvd (tam czcionki moga byc rozne w odroznieniu od plyty)
co do obcinania napisow - mam podlaczony tv 4:3 wiec nie mam problemu, ale chyba wiem co pomoze:
po zainstalowaniu nowego FW resetuja sie ustawienia odtwarzacza dvd - po prostu ustawic trzeba o opcjach obraz 16:9 - wtedy wszystkie napisy sie mieszcza i wchodza na film, a nie sa tylko na czarnym pasku ponizej
napisz czy jest juz ok, bo ja korzystam z moda i nie mam zadnych problemow....
 

tom

New member
Cześć, niestety zmieniłem format obrazu na 16:9 i nic nie pomogło.
Zamieszczam zawartość pliku tekstowego:

"Wejdź w 'Subtitle Language' -> wybierz, dla poszczególnych wielkości fontów:

Najmniejsza (domyślna) czcionka,
do wyboru po wybraniu języka Japońskigo 1016 - tego narazie nie testowałem

Wieksza niz domyślna :
Russian - tej używam na tv 32'
Większa niż duża :
Polish (kod pl 1216 chyba)"

Sprawdź jak jest u Ciebie, bo u mnie nie ma różnicy pomiędzy czcionką większą niż domyślną (Russian) i większą niż dużą (Polish). Trzcionka wydaje się trochę za duża, drugi wiersz jest do połowy widoczny. Jeśli możesz podaj kody :
- czcionki domyślnej,
- większej niż domyślnej i
- wiekszej niż dużej

Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
no male zamieszanie wyniklo - rzeczywiscie russian jest rozmiaru polskiego - chociaz wydaje mie sie ze jakby russian byla grubsza nawet, cos typu bold - dam znac fx25, moze bedzie mial czas dodac czcionke pomiedzy (ktora spokojnie by sie miescila na pasku filmu, nie wychodzilaby ponizej)

zwykly rozmiar (maly) - to czcionka jp, ale sprawdzilem ze dzialaja tez polskie litery na English i jeszcze innym jezyku - wtedy rzeczywiscie obie linie podpisow sa w calosci na "obszarze" filmu

rzeczywiscie przy russian i polish 1/3 drugiej lini napisow moze byc ponizej paska filmu, dziwne ze u ciebie obcina - fx25 uzywa na panoramie i u niego jest ok - moze poprobuj pokombinowac w trybach telewizora, nie wydaje mi sie zeby podpisy wychodzily poza tryb 16:9, wiele filmow jest wezszych jeszcze i moze twoj tv robi ci Pan&scan.... (hyba ze po hdmi jest inaczej, ale jeszcze przez miesiac nie bede mial tv z hdmi zeby sprawdzic)
 

tom

New member
Niestety wszelkie regulacje plazmy nic nie dają, tak jak pisałem 2 wiersz tekstu wychodzi poza ramy obrazu. To prawda, że czcionka Russian jest nieco grubsza od polskiej.
Przydałaby się czcionka troszeczkę mniejsza, wtedy efekt byłby 100%.

Problem znika, gdy wyświetlam obraz projektorem, oba wiersze są dobrze widoczne, ale czcionka wydaje się jednak i w tym przypadku za duża.

Pozdrawiam
 

tom

New member
Witam. Sebastianie, gdzie jest na tej stronie poprawione oprogramowanie, jak piszesz, jest tam tylko te które już posiadam, czyli takie które obcina drugi wiersz napisów. proszę o odpowiedź?

Pozdrawiam
 

JackWack

New member
Firmware do Onkyo DVD model DV-SP405

Czy może mi ktoś powiedzieć czy zmodyfikowany firmware którego wstawil fx25 do modelu 404 dotyczący napisów można wgrać do modelu 405 , czy da rade i czy będzie działał ,a po wgraniu czy nie będzie żadnych problemów z działaniem pilota oraz odtwarzacza
Ciekawe czy w obydwu modelach w oryginale jest ten sam firmware
 

timbot

New member
Bez reklam
szczerze watpie, piewszym krokiem do odrzucenia takiej mozliwosci bedzie zebys sprawdzil jak nazywa sie twoj aktualny firmware, sproboj zrobic jak to jest w opisie i jesli numer fw w twoim dvd jest znaczoco rozny to bym nie kombinowal dalej....
 

Patrycjusz

New member
witam, co trza nawciskać na pilocie ;) żeby sprawdzić jaki posiadam firmware?kdzy

Czy wgrywając nowy soft z większymi czczionkami wszystko jest ok? Czy przez ten czas użytkowania, możecie powiedzieć, że wszystko jest poprawnie, czy zauważyliście jakieś niedogodności po zmianie firmware.
Pytam, bo zależy mnie jedynie na większych czczionkach, z reszty jestem zadowolony, chyba, że jest coś o czym nie wiem, a powinienem wiedzieć.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
jak sprawdzic - przy wlaczonym dvd (ale zatrzymanej plycie, lub bez plyty) naciskasz Setup, wchodzis w InitialSettings i naciskasz Display - w stopce wyswietla sie kod firmawaru

co do wad - rzeczywiscie czcionki sa tylko dwie (zwykla - ciupinka) i duza (w dwoch minimalnie roznicych sie wersjach - jedna minimalnie grubsza)
co do ucinania dołu napisów - kolega Seb@stian to poprawil,
ja uzywam poprzedniej modyfikacji i na mojej plazmie LG przez HDMI ustawionej na 16:9 nie obcina dołu napisów, ale lepiej moze zainstaluj poprawiona wersje
w przypadku podlaczenia do tradycyjnego tv 4:3 również czcionki juz bez problemu mieszcza sie na wysokość


wada, ktora wyszla przy dluzszym uzytkowaniu - czcionka jest dosc duza na plazme 42 cale (ale znowu nie az tak), byc moze przydaloby sie cos pomiedzy....
niestety wyswietla napisy tylko w dwoch rzedach i jesli jakis tekst jest długi to moze troszke obcinac prawa i lewa strone (nie zdarza sie to za czesto i wiele tekstu sie nie gubi, pewnie wiecej by sie zgubilo jak nie widzi sie czcionki w ogle ;)

pilot dziala bez problemu,

jeszcze drobna wada, ktora wypatrzylem niedawno i nie jestem pewien czy tak bylo w oryginale (chyba nie) - gdy jest kikla plikow wideo na płycie to przy przelaczaniu pomiedzy nimi w oknie explorera (tam, gdzie jest spis wszsytkich plików, chyba guzikiem menu sie to otwiera) to żeby wybrac inny plik to poprzednio odtwarzany musi byc zatrzymany, a nie zapauzowany (mi zupelnie w nieczym to nie przeszkadza, po prostu trzeba wiedziec i przewinac liste plikow od poczatku, zamiast od ostatnio odtwarzanego pliku, nie ma problemu poki w jednym katalogu nie ma sie 30 filmow o podobnych tytulach, wtedy mozna sie naprzewijac i pogubic lekko). przeskakiwanie do kolejnego pliku przy uzyciu guzika przewijania >>| dziala bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

tom

New member
Cześć timbot
Czy możesz podać link to poprawionej wersji oprogramowania przez kolegę Seb@stiana, ja niestety nie mogę odnaleść? Mam problemy z obcinaniem napisów

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

Seb@stian

New member
Plik jest dostępny ale po zalogowaniu... inaczej go nie widać. Jeśli mimo to go nie widzisz spróbuj innej przeglądarki. Mogę wysłać e-mailem, piszcie na "seb.as@wp.pl". Na tym forum mam problem z zamieszczeniem pliku:
" There seems to have been a problem with the HDforum database."

Pozdrawiam SB
 
Ostatnia edycja:

Boobass

New member
Witam wszystkich!
Też mam taki odtwarzacz i w najblizszym czasie zrobie sobie upgrade softa. Mam pytanie odnośnie niego: Czy przy tym oprogramowaniu pozbywamy się tego niepotrzebnego szarego tła? Która wersja FW jest najbardziej aktualna?? Dziekuje
 
Do góry