onkyo - sony problem z dzwiękiem

nokian79

New member
Witam
telewizor sony xr65x94j ; ampli Onkyo TX NR696

Podłaczone przez porty HDMI ARC w obu urzadzeniach . dzwięk z dekodera sat na TV chodzi bez problemu natomiast nie potrafie ustawić dzwieku z TV na Ampli - np. netflix etc z tv cisza.

Kabel HDMI UltraHighSpeed INAKUSTIC - sprawdzilem tez na tańszym kablu to samo .


W menu Sony podczas "konfiguracji urzadzenia zewnetrzego " nie podaje dzwięku. eARC w tv właczone.



nie rozumie jednej rzeczy : oglądając sygnał z dekodera sat - mam ustawiony kanał CBL/SAT - gdy włączam np NETFLIX na tv zmienia mi automatycznie na ampli na kanał "TV". Natomiast w ustawieniach kanału"TV" w ampli nie potrafie ustawić w Source - Audio select : nie ma mozliwości wejścia tam.


pomoze ktoś?
 

nokian79

New member
po dwóch dniach walki opisze co się udało. może komuś się przyda .

problem wg mnie leży pomiędzy zgodnością CEC między urządzeniami .
Zacząłem od odpięcia pozostałych urządzeń z amlitunera - tuner VU+ i Xbox. Wtedy zaczęło coś reagować pomiędzy tv a ampli. Ważne żeby po kazdej zmianie konfiguracji wyłączać wszystkie urzadzenia i na nowo załaczać.
Z moim sony Bravia problem ewidentnie leżał pomędzy aplikacją Sony bravia Sync . pokazywało że widzi onkyo i są kompatybilne - a gówno prawda . jedynie po wyłączeniu tej opcji poprawnie reagowały .
Tak czy siak - po dwóch dniach najlepiej zadzaiałało z podpiętym optykiem dla kanału zwrotnego z tv na ampli. ampli automatycznie przełacza kanały między oglądaniem tv a np Netflixem. po podłączeniu pozostałych urządzeń jedyny problem nad którym walcze to nie reaguje mi dekoder VU+ na komendy HDMI- CEC. ale tam jeszcze sporo mieszania mam w rozbudowanym sofvcie dekodera.

wniosek ARC i HDMI CEC są bardzooo niekompatybilne i nic tylko czekac aż to dopracują producenci.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Podłaczenie optykiem powoduje,że nie może być przekazywany sygnał DD+ a co za tym idzie również Atmos.
Nie masz mozliwosci ustawienia żródła dla "kanału TV" bo jest on na stałe przypisany do ARC.
Nie napisałeś ,czy dzwięk z wszystkich urządzeń idzie na TV a potem wraca do ampli czy idzie od razu na ampli a jedynie z aplikacji jest przekazywany optykiem.
 

nokian79

New member
Podłaczenie optykiem powoduje,że nie może być przekazywany sygnał DD+ a co za tym idzie również Atmos.
Nie masz mozliwosci ustawienia żródła dla "kanału TV" bo jest on na stałe przypisany do ARC.
Nie napisałeś ,czy dzwięk z wszystkich urządzeń idzie na TV a potem wraca do ampli czy idzie od razu na ampli a jedynie z aplikacji jest przekazywany optykiem.




wszystkie urzadzenia podpiete do ampli ... i ampli przez ARC do TV. optykiem wraca dzwięk na kanał TV.

kurcze - ale wydaje mi sie że mam DD na Netflixie . wieczorem sprawdze .
 

nokian79

New member
Arc mam włączone na tv i ampli. Ale nie grało na samym hdmi. Jak podpiąłem optyk i ustawiłem w ampli na kanale TV - optyk to gra


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

nokian79

New member
A jednak…
Metodą prób i błędów udało się przez hdmi arc .

Jeszcze jedna rzecz tylko nie działa - hdmi cec - nie włącza i wyłącza się dekoder satelitarny vu+ linuksowy. Ale tam sporo rzeczy do ustawienia / poprobowania w skomplikowanym menu jest . Wiec walka trwa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

wysio

Member
Bez reklam
Mam ten sam ampli i nie mam z nim takich problemów. CEC mam nawet wyłączone, bo nie chciałem, żeby TV za każdym razem uruchamiał mi amplituner. Po przełączeniu w ampli źródła na TV, dźwięk leci z TV.
 

nokian79

New member
Dźwięk z Tv na ampli mi już przechodzi przez arc.
Przez hdmi CEC tv uruchamia mi ampli. Problem mam w tym ze nie uruchamia mi się tuner satelitarny przez CEC

Mówisz ze masz cec w ampli wyłączone … a przechodzi Ci sygnal na tuner ? Uruchamia się tuner przez włączenie tv?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja mam dekoder UPC 4k i również mi nie uruchamia automatycznie. Ale czy nie jest tak, że CEC uruchamia tylko sprzęt, który jest podłączony do HDMI out w dekoderze? Dla mnie w sumie to normalne działanie...
 
Do góry