Onkyo RZ900 + M-5000R = Atmos 5.2.4 ?

moto2004

Member
Witam,

Chciałbym rozbudować swój zestaw Klipsch'a o 2 dodatkowe górne głośniki.
Czy w tym celu da się wykorzystać dodatkowy wzmacniacz Onkyo M-5000R do zasilenia kolumn frontowych ?

Kolejne pytanie potrzebuję również odtwarzacza padło oczywiście na Onkyo gdyż nie lubię mixować sprzętu- model SP809. Rzecz w tym, że chciałbym ustawić wszystko miło dla oka czyli 3 segmenty tej samej wysokości, lewa strona M-5000R, środek SP809, oraz prawa strona RZ900. Brakuje jednego klocka Onkyo dla równowagi na środku, jednakże nie mam pomysłu co można dokupić aby miało to sens większy niżeli wizualny :) Odtwarzacz sieciowy- czy jest sens jeżeli RZ900 posiada praktycznie wszystkie jego funkcje ? Co jeszcze można wykombinować ?

Wybaczcie brak samodzielnego wyszukania informacji w tych kwestiach, jak się zaczytam to znów stracę masę czasu, którego nie mam. Zdam się na opinie doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Pomyśl o P-3000R jako sercu całego systemu jeśli chcesz wycisnąć 100% z M-5000R w stereo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacząłbym może od podstaw, zanim wydasz pieniądze na cokolwiek.
Z RZ900 nie zrobisz 5.1.4 jak to zaznaczyłeś w tytule.
 

moto2004

Member
Czyli nie ma opcji dodania wzmacniacza jako 2 dodatkowych końcówek, a w RZ900 przesterowanie kanałów pod 4 sufitowe ? Jestem trochę rozczarowany :(
 

rabit

Active member
Bez reklam
Tylko "osiemsettrzydziestka", może nie zagrać tak samo jak "dziewięćsetka". Popatrz lolo, na rozbierane zdjęcia RZ900. Może Armanig się wypowie, czy miał na testach 900 i czy jest duża różnica w dźwięku?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko "osiemsettrzydziestka", może nie zagrać tak samo jak "dziewięćsetka". Popatrz lolo, na rozbierane zdjęcia RZ900. Może Armanig się wypowie, czy miał na testach 900 i czy jest duża różnica w dźwięku?

Do stereo ma eMke. a w kinie i tak roznicy nie bedzie. Tzn. bedzie na plus bo jednak 4 sufitowce cos wnosza w stosunku do 2.
 

rabit

Active member
Bez reklam
No właśnie, kiedyś zapytałem Armaniga, czemu nie weźmie RZ1100 i do tego końcówkę mocy. Już nie bardzo pamiętam co odpisał, ale myślę, że nie sprzedał by po kosztach 1100, zamiast dokupić M5000. Aczkolwiek mogę się mylić.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
1100 to klasa D datego nikt tego nie chce. Nawet onkyo nie odswierza modelu bo niewypal tylko robia rz830 w 7.2.4 (gdzie to bylo miejsce raczej dla odswierzonego rz1100)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ale jeżeli kupimy M5000, to 1100 działa tylko jak przedwzmacniacz, bo wzmocnienie idzie z końcówki AB, czyli takiej samej jak w RZ8.., więc na dobrą sprawę, pewnie pre będzie takie samo w 1100 (choć powinno być lepsze, bo niby wyższy model) i w 8... Ale zamieszałem. :) Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi.

Edit. Sorry za odejście od tematu. Oczywiście zgadzam się z lolo2 i jeżeli dokupisz M5000R (bardzo mi się podobają te wycieraczki), to nie ma co gdybać. Zamiana na 830 jest jak najbardziej wskazana.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiem o co chodzi.

Tylko, fronty podlaczysz pod wycieraczki a central? Reszta glosnikow tez w klasie d.
O ile kojaze armanig testowal same AVRy, chyba (pewny nie jestem), wzmacniacz kupil dopiero po przejciu na rz820.

Dodatkowo nowy rz830 ma miec ulepszony system kalibracji...

Mysle ze 830 zje na sniadanie rz1100, dlatego tez mysle ze onkyo zrobilo jak zrobilo z nowym 830 i wprowadzilo go zamiast nowej wersji 1100.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Według tego porównania: http://www.onkyo.pl/_compare/pl,ONKYO,Produkty,Kino_domowe,Amplitunery_kina_domowego, , system kalibracji ma być taki sam. W RZ1100 jest lepszy THX, o którym wielu pisze, że w Onkyo robi robotę.

830 jest najracjonalniejszym rozwiązaniem... chyba że pójdziemy krok dalej i w celu wyrównania klocków (autor coś o tym wspominał), dokupimy MC 5501 aby już wszystko było w klasie AB i zaszalejemy jak Drunk.

Kończąc moje wypociny, w stu procentach się z Tobą zgadzam, że na tą chwilę, 830 jest PRAWDOPODOBNIE najtrafniejszym wyborem, bo chyba jeszcze nikt jej nie słyszał, a o to w tym przecież chodzi, żeby usłyszeć, a nie przeczytać specyfikację.

Dobrej nocy :)
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ale klasa D pod film/KD/TV jest jak najbardziej OK.

Przewaga wzmacniaczy w klasie AB jest tylko gdy sluchamy muzyki w stereo. Armanig zdaje sie tak wlasnie opisal porownanie tych dwoch Onkyo.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie wiem co prawda jak spisują się nowsze Pionkio class D ale taki LX 88 czy 89 był świetnym wydajnym urządzeniem który całiem dobrze radził sobie z muzyką.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
I cena 830 jest atrakcyjna w stosunku do 1100 .
Wszelkie Marantz, Denon , Yamaha ma groźnego konkurenta w tej klasie cenowej.
 
Do góry