Onkyo RZ810 i rozbudowa do 5.1.4

SlawekWe

New member
Cześć,
obecnie posiadam Onkyo RZ810 i zestaw głośników Dali Zensor 5.1 (7/1/vokal/e12f).
Amplituner jest 7 kanałowy - wybrałem go świadomie, ze względu na jakość dźwięku i planowaną konfigurację 5.1.
Zaś konfig 5.1 wynika z możliwości salonu - kwadrat 5x5, kanapa pod jedną ścianą a TV pod przeciwległą. Po bokach mam okna i wejście - nie mam jak wstawić dodatkowych głośników do 7.1.

Zastanawiam się jednak, czy nie da się rozbudować mojego zestawu do 5.1.4 ?
Oczywiście musiałbym dokupić dodatkową "końcówkę mocy" i 4 głośniki na sufit.

Czego oczekuję po takiej rozbudowie ?
Jeszcze lepszego stereo (dodatkowy wzmacniacz napędzałby fronty) i wyczesanego dźwięku przestrzennego Atmos /DTS:X (wiem, że każdy z tych systemów wymaga innego rozmieszczenia głośników).
Co musiałbym kupić ? Jaką "końcówkę mocy" i jakie głośniki na sufit ?
Czy wogóle da się ustawić konfigurację 5.1.4 w RZ810 ? (standardowo nie ma takiej możliwości - max. w tym ampli to 5.1.2)

A może nie kombinować i po prostu dołożyć dwa głośniki na sufit do 5.1.2 ?
Tylko trochę szkoda zachodu (remont pokoju, ciągnięcie kabli) dla 2 dodatkowych kanałów...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zrobisz na tym ampli 5.1.4 czy 7.1.2
Jedyne co możesz zrobić, to 5.1.2 i 7.1 - w tym samym czasie, wybierając w przed seansem z której konfiguracji chcesz korzystać, to jest akurat duży plus.
Oczywiście trzeba mieć wpięte tylne kolumny do konfiguracji 7.1 i sufitowe do 5.1.2
 
Ostatnia edycja:

SlawekWe

New member
Dzięki za odpowiedź.

Jakie kolumny sufitowe będą pasowały do mojego zestawu ?
A może zamiast sufitowych jakieś głośniki "upward firing" które mógłbym postawić na frontach ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak chcesz nadstawkowe do Atmosa, to warto wziąć z tej samej firmy (nie pamiętam co tam u Dali jest) , efekt jakiś jest i jest lepiej, ale najlepiej dać bezpośrednio na sufit.
Jak nie chcesz dużych, to dokup do zestawu Dali Fazon, słuchałem na secie Dali i Fazonach na suficie sporo Atmosowych fragmentów i dawało radę, a są małe i nie zagracą.
 
Do góry