Onkyo RZ1100 już w sprzedaży w Polsce.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Onkyo RZ1100 już w sprzedaży w Polsce.


7a8a9dc7d29f4db85f08ea125b42be8c_1.jpg


TX-RZ1100 - Sieciowy amplituner kina domowego 9.2
Onkyo TX-RZ1100 – amplituner 9.2 z Dolby Atmos i DTS:X

Onkyo wprowadza do swojej oferty pierwszy 9 kanałowy amplituner w serii „RZ”, o oznaczeniu TX-RZ1100. Najnowszy model wyposażony jest w dekodery dźwięku 3D: Dolby Atmos i DTS:X, co w połączeniu z dziewięcioma wzmacniaczami audio o potężnej mocy 200W/6 Ω, pozwala stworzyć system kina domowego, który, dzięki możliwości napędzenia czterech głośników sufitowych, wciągnie Cię bez reszty w świat dźwięku 3D. Dzięki zaawansowanym technicznie wysokoprądowym cyfrowym wzmacniaczom mocy i perfekcyjnemu dekodowaniu sygnału w 32 bitowych przetwornikach Asahi Kasei, nowy Onkyo wydobędzie ze ścieżki dźwiękowej wszystkie niuanse i smaczki. Dodając do tego możliwość sterowania z darmowych aplikacji na urządzenia mobilne, AirPlay®, Wi-Fi®, Google Cast™, THX Select2 Plus, bezprzewodowy multiroom FireConnect™, otrzymujemy także wspaniałą uniwersalność.



TX-RZ1100.jpg

Najważniejsze właściwości:

• Moc 200W/kanał
• Wyposażony w dekodery: DTS:X™ i Dolby Atmos® (5.2.4)
• Certfyfikat THX Select2 Plus
• Wysokoprądowe cyfrowe wzmacniacze mocy
• Separowane obwody cyfrowe i analogowe
• Kalibracja AccuEQ z technologią AccuReflex (dźwięk 3D, multichanel i stereo)
• FireConnect™– multiroom bezprzewodowy
• Wejście gramofonowe i odtwarzanie Hi-Res Audio (DSD do 11.2MHz)
• Wysokiej jakości przetworniki CA Asahi Kasei (32-bit): front AK4490 i surround 2 x AK4458
• HDMI® 8 wejść (jedno na froncie) / 2 wyjścia Main i Zone 2 z HDCP 2.2 / HDR*2
• Google Cast™ i AirPlay – streaming audio
• Bluetooth / Wi-Fi®
• Współpraca z portalami muzycznymi: Tidal*2, Spotify, Deezer

Onkyo TX-RZ1100 wyposażenie i właściwości:
032916_onkyo_rz_series.jpg

Funkcje zaawansowane:

• THX Select2 Plus – dźwięk kinowy
• Wyposażony w dekodery: DTS:X™ i Dolby Atmos® (5.2.4)
• DTS Neural:X™ - rozbudowuje formaty 5.1 i 7.1 do dźwięku 3D
• HDMI – zgodne z: 4K/60 Hz, High Dynamic Range, przestrzenią kolorów 4:4:4 i HDCP 2.2*1
• Zone 2 HDMI – dystrybucja 4K/60 Hz do dodatkowego wyświetlacza
• Google Cast*2, AirPlay, Wi-Fi®, Bluetooth*3, TuneIn Radio, Pandora®, Spotify, TIDAL*4 i Deezer*2, streaming z urządzeń mobilnych dzięki aplikacjom Onkyo*4
• Odtwarzanie audio z sieci/USB: DSD 11.2 MHz [Stereo], 192/24 PCM, Dolby® TrueHD, FLAC, WAV, ALAC, AAC, MP3, WMA
• Wyjście głośnikowe Zone 2 i Zone 3 – wyjście sygnału audio z niezależnego źródła analogowego lub cyfrowego (HDMI/Network/OPT/COAX) i z niezależną głośnością i barwą tonu.
• Funkcja - Whole House – to samo źródło we wszystkich strefach.
• Kalibracja AccuEQ z AccuReflex dla dźwięku 3D, multikanałowego i stereo (mikrofon na wyposażeniu)
• FireConnect® – bezprzewodowa transmisja sygnału audio (pochodzącego z wejść cyfrowych i analogowych) do opcjonalnych głośników (bezprzewodowy multiroom).
• Wyjście 11.2 dla dźwięku 3D w wersji 7.2.4 (potrzebny dodatkowy wzmacniacz stereo).
• Aplikacja dla iPhone/iPod touch*5 i urządzeń z Android™*6




Dla niebieskich specjalna oferta.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To zaraz będą pierwsze testy i wszystko się okaże jak wypadnie amplituner zarówno pod względem mocy jaki dźwięku..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W tym temacie nie dyskutuje bo to kwestia gustu więc nie będę ani zachwalał ani kogoś zmuszał do tego żeby coś komuś się spodobało.. każdy kupuje w pod siebie, ja tam bardziej jestem ciekawy ogólnie jak wypadnie w testach.. CA amplitunery są dla mnie i nie tylko bardzo brzydkie a pod względem mocy i dźwięku nie mają sobie przeciwnika nie licząc Arcama ...i pomimo takiego, a nie innego wyglądu ludzie jednak kupują ..
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
mocowo musi dac rade I mysle ze dzwiek tez bedzie si...w koncu cena zobowiazuje :) denerwuje mnie troche ich polityka odnosnie modeli...kupilem rz 800 a za chwile juz byl 810 itd...troche naciaganie jak na moje no I nie mam takiego fajnego znaczka RZ ha ha...do jasnej ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiekkortus

New member
Od pewnego już czasu do życia przygrywa mi RZ900. Do czasu jego zakupu a może nawet wcześniej, bo do dnia odsłuchu kombinowałem ze wzmacniaczem w torze audio. RZ800 ma nieco gorsze komponenty i to da się usłyszeć. To dość wyraźnie słyszalny tysiąc złotych różnicy (RZ800-RZ900). W tej chwili napędza u mnie Tagi Harmony Platinum 100 V2 w bi-wiringu. Gra to zjawiskowo jak na Amplituner i powiedziałbym że ponadprzeciętnie jak na średniej klasy wzmacniacz. Myślę że model 1100 będzie przynajmniej taki sam pod tym względem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od pewnego już czasu do życia przygrywa mi RZ900. Do czasu jego zakupu a może nawet wcześniej, bo do dnia odsłuchu kombinowałem ze wzmacniaczem w torze audio. RZ800 ma nieco gorsze komponenty i to da się usłyszeć. To dość wyraźnie słyszalny tysiąc złotych różnicy (RZ800-RZ900). W tej chwili napędza u mnie Tagi Harmony Platinum 100 V2 w bi-wiringu. Gra to zjawiskowo jak na Amplituner i powiedziałbym że ponadprzeciętnie jak na średniej klasy wzmacniacz. Myślę że model 1100 będzie przynajmniej taki sam pod tym względem.

Tagi Twoje sa 4-o omowe?
 

fade1

Member
Kiki, sprawdźcie proszę, czy w Onkyo z odtwarzaczami bluray coś się rusza. Zostałem bez br, BD-SP809 podobno już nie produkuję - tylko jakieś leżaki zostały.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ceny od 6k gdzie kupisz chyba w kazdym salonie, pytalem w 3 salonach i wszedzie ta sama cena.
 

sosek

New member
6,5k sklep Mega Hz Katowice (chociaż na stronie za7k). Poza tym widać juz po Ceneo że 3 sklepy się wylamaly i nie nie trzymają cen (pokazują 6,5k)
 

viki0987

Member
Czy ktoś z użytkowników może się wypowiedzieć jak to jest jeśli pod pre out w amplitunerze podepniemy pod wyjścia frontowe końcówkę mocy . Czy uzyskamy w ten sposób system 7.1.4 ? Czy potrzebna jest dodatkowa końcówka pod tylne kolumny efektywne?
 
Do góry