ONKYO+ Roth Oli 50?

dare2c

New member
Zastanawiam się na zakupem takiego zestawu
ROTH OLi 50
ONKYO TXNR509 3D READY NETWORKED HOME CINEMA RECEIVER
ONKYO CS5VL CD/SACD PLAYER
WHARFEDALE DIAMOND 10.SX SUBWOOFE
R

na tą chwilę będzie służył 60% stereo pozostałe kino dom. Zależy mi na ampli z obsługą sieci. Jakiś czas temu byłem zupełnie szczęśliwym posiadaczem Rubikonów 16 i ampli denona muzyka głównie Depeche Mode, rock , R&B.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam D.
 

dare2c

New member
Zastanawiałem się nad wyborem amplitunera ONKYO TXNR609 lub YAMAHA RXV671 cenna wyższa o ok.200f zapomniałem dodać ze zakup będzie w Anglii. Wolałbym jednak pozostać z oczywistych powodów przy aktualnej cenie całość ok1100-1200f.
Były na tapecie jeszcze WHARFEDALE DIAMOND 10.4 lub 10.5, ACOUSTIC ENERGY AEGIS NEO 3 V2, TANNOY MERCURY V4 cenny zbliżone i WHARFEDALE DIAMOND SW150 ale myślę że to już byłby potwór.
Skłaniam się ku Roth ponieważ jest w tej chwili dobra cenna a głośniki mają dobre opinie jedynie pytanie jak to będzie wszystko współpracować ? Pokój ok.20 m2.
Dzięki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

stach334

New member
zdecydowanie fajny wybór - mam Roth Oli 4 i robiłem odsłuchy u kolegi na Onkyo 508 - rewelka jak to grało. Ktoś tutaj na forum też zrobił sobie zestaw Roth + Oli i był mega zadowolony.

cały problem, że zdaje się dystrybutorzy obu marek nie przepadają za sobą, więc nigdzie nie znajdziesz w sklepie takiego zestawu. jak zwykle - ze szkodą dla Klientów.
 

dare2c

New member
Własnie w UK udało mi się znaleźć taki zestaw Roth Oli 50 i Onkyo do tego cenna za głośniki normalnie 699f teraz 345f niesamowita okazja.
 

balcera76

New member
Witam wszystkich . Jak juz kolega wspomnial , oli 50 w angli mozna kupic taniej ( 350 f ) na superfi . Aczkolwiek moje zdanie o nich niestety jest negatywne. Mam je dwa miesiace a juz trzeci raz reklamuje ! glosniki wysokotonowe przestaja mi dzialac regularnie . nie moge sie caloscia na cieszyc bo ciagle jeden jest w naprawie. Dzwonilem do przedstawiciela w polsce aby sie czegos wiecej dowiedziec , ale niestety nie umieli mi pomoc !
W sumie to nikt nie wie dlaczego tak sie dzieje ! Mam je podlaczone do onkyo TX-SR600E , to z kolei poprzez coaxial do pc - creative audigy gold. Moze ktos z was ma jakis pomysl gdzie szukac winy ? Dzieki z gory i pozdrawiam.
 

don111

Banned
prawdopodobnie amplituner Ci je przepala, bo jest do nich za zdecydowanie za słaby (cztery 6,5' głośniki + wstęga), "ładne" dane techniczne Onkyo to nie wszystko
 

balcera76

New member
Moze i masz racje , faktem jest ze nie bardzo znam sie na tym i zaprzeczal nie bede. Jednak kiedy reklamowalem je to napisalem do czego je podlaczylem i nikt nic nie wspominal ze amp jest slaby lub cos podobnego. Faktem pozostaje ze dzieje sie cos nie dobrego :) Zauwazylem tez ze kiedy dam amp na 80% mocy to wszystko zaczyna dzialac , pozniej sciszam i jakis czas dzialaja ! Bede probowal podlaczyc je do innego amp bo mam jeszcze yamahe ( jak wroci z naprawy to napisze model ) moze to cos zmieni. Na chwila obecna , jezeli ktos ma pomysl i wie to jakiego amp mam szukac ? dziekuje pozdrawiam
 

balcera76

New member
Mam jeszcze jedno pytanko , bo jezeli uda mi sie zwrocic te glosniki to zastanawiam sie nad kupnem Epos M16i. I tutaj pytanko , do czego najlepiej te podlaczyc ? pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
. Aczkolwiek moje zdanie o nich niestety jest negatywne. Mam je dwa miesiace a juz trzeci raz reklamuje ! glosniki wysokotonowe przestaja mi dzialac regularnie . nie moge sie caloscia na cieszyc bo ciagle jeden jest w naprawie. Dzwonilem do przedstawiciela w polsce aby sie czegos wiecej dowiedziec , ale niestety nie umieli mi pomoc !
W sumie to nikt nie wie dlaczego tak sie dzieje ! Mam je podlaczone do onkyo TX-SR600E , to z kolei poprzez coaxial do pc - creative audigy gold. Moze ktos z was ma jakis pomysl gdzie szukac winy ? Dzieki z gory i pozdrawiam.

czasami nawet w dobrych kolumnach producent potrafi coś zepsuć

osobiście jakbym miał kolumny po gwarancji to bym w nich pogrzebał

aby nie przepalić ( lub też zabezpieczyć ) głośnika wysoko tonowego wystarczy równolegle wpiąć cewkę 0,4mH , i nadmiar mocy pójdzie właśnie na nią a nie na głośnik ( sprawdzone na non stop przepalające się gwizdki Tonsilowskie kilkanaście lat temu ) i raczej nie wpłynie to na jakość dźwięku , ewentualnie ciszej zagrają
 
Do góry