:) onkyo poprawa stereo

pieniążek1

Active member
Bez reklam
witam panowie! mam pytanko...mysle nad poprawa stereo...posiadam ampli onkyo 616...w kinie gra ok ale w stereo juz troszke gorze...

teraz moje pytanie brzmi czy lepiej kupic wzmak mysle nad onkyo a9050 i pocianac go po pre-out czy lepiej mocniejszy i lepszy ampli np onkyo 818 lub 828...

kolumny jbl e80 jak w opisie...

pozdrawiam i dziekuje
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Poprawa przy wyższym modelu na pewno jakaś by byla w stosunku do serii 6xx, ale na pewno nie adekwatna do róznicy cenowej. Dużo lepszy pomysł, to wzmak stereo.Wniesie on sporo więcej w jakośc brzmienia. Onkyo 616 nie mia pre-out, model 717 już posiada, ale możesz to zrobić na dwa sposoby. Kable wyposażyć w banany i przepinać kable. Nie jest to takie uciązliwe, ja do tej pory przełączam i nie widzę jakiegoś większego problemu, oczywiście jak jest w miarę dostęp do kolumny lub dokupić taki dzielnik Beresford TC-7220 MKII- Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny - Beresford Media&Electronics | GFmod Audio Research.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim nie kupuj w ciemno. Jak będzie możliwość to wybierz się na odsłuch lub wypożycz jakiś wzmacniacz do domu. Pamiętaj, że na brzmienie mają też duży wpływ kolumny. Może akurat E80 nie spełniają Twoich oczekiwań.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Krzysiek masz racje i pomysl...zrobie manewr z bananmi ale przedtem jeszcze udam sie na odsluch lub moze sie uda wypozyczyc ten wzmak...

pawel sz85 kiedys podlaczylem moje e80 do wzmaka kumpla model onkyo poprzednik a9050 i graly bardzo dobrze wiec licze na to ze z tym nowym gorzej nie bedzie...ale udam sie na odsluch ze swoimi lub pozycze i wtedy bede myslal...zalezy mi tez zeby wszystko bylo z jednej stajni bo jeszcze cd mam...u mnie kino 60% muzyka 40% w uzytkowaniu codziennym...kilka godzin dziennie pracuje 616stka...ale krzysiek dal dobre rozwiazanie i nie bedzie mi przeszkadzac przelaczanie kabli...e80 moze nie sa mega ale lubie ich brzmienie...mozna je jeszcze wyciagnac bo slyszalem juz wczesniej jak na wzmaku graja...tylko brakuje mi tego stereo kino jest

onkyo 818 czy 828 nie sa drogie w anglii wydatek rzedu 500-700 funtow a wzmak od 200-350 plus minus
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak. Ja na początku też myślalem że przepinanie kabli będzie jakieś uciązliwe, dlatego myslalem nad tym dzielnikiem, ale na dzień dzisiejszy jest ok. Mam pociągnięte kable z bananami od amplitunera i wzmacniacza. Jeżeli słucham stereo to kabel od amplitunera wypinam i wkładam pod kolumnę, i odwrotnie. Tak naprawde to ile razy dziennie przepinamy te kable? Niekiedy to wzmaka posłucham tylko w weekend, bo w tygodniu częściej jakiś film się zapoda. A samo przepięcie to dosłownie 10s roboty, więc szkoda inwestować w sprzęt droższy o parę koła, tylko dla minimalnej poprawy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie. Nawet zadałem podobne pytanie w salonie audio gdzie byłem na odsluchu, bo przecież oni ciągle coś przepinają, i facet stwierdził że prędzej końcówka bananowa się wyrobi niż gniazdo. Nie pamiętam dokładnie, ale ja już przepinam ok. 1,5-2 lata i tak samo ciasno siedzi. Poza tym, teraz kolumny są wyposażone w podwójne terminale, więc zawsze można podłączyć do dowolnej pary. Przecież pomiędzy bananem a terminalem nie ma znowu takiego tarcia, żeby się mialo coś wyrabiać. Banan sztywno siedzi, ale nie trzeba go wciskać jakoś mocno i również wyciągać. Równie dobrze można się przejmować że gniazdo słuchawkowe się wyrobi, gniazda USB czy HDMI:wink:
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
Panowie,ale z tego co widzę po wpisaniu w google onkyo 616,to jak najbardziej ma pre out! Także dla kolegi jest prosty wybór,czyli wzmak stereo z main in. I zostaje kino i stereo pierwsza klasa,bez przepinania kabli:)
 

rabit

Active member
Bez reklam
E80 i Onkyo to fajne połączenie. Nie polecam Denona, ponieważ góra zabije inne rejestry. Ale fajnie byłoby przesłuchać inne konfiguracje. NAJWAŻNIEJSZ TO POSŁUCHAĆ WŁASNYMI USZAMI !!! Oczywiście koledzy mogą się nie zgodzić, ale to tylko moje odczucia. I bądź tu człowieku mądry :)
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
owszem e80 maja ladne brzmienie nie jest to moze jakas bajka ale solidne kolumny...wracajac do tematu...pominalem kobiete...z przelaczaniem kabli nie byloby problemu ale nigdy nie pozwole zeby majstrowaly tam delikatne raczki bo grozi to zwarciem ;)... plec piekna tez lubi posluchac muzyczki mimo ze byla wrogiem naglosnienia to teraz najlepsza kumpela...sprzatanko muzyka,kolezanki muzyka lub film...po co ci takie kloce mowila...teraz pedzel kurzawka i ani grama kurzu nie ma...ha ha...zdecydowalem sie na wyzszy model ampli moze nawet z serii tx nr1...ale odslucham tez 8 jak nie bedzie znaczacej roznicy wezme 8 lub 9...wzmak odpada...a tak sie napalilem
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
poslucham ale tu znowu mam cd onkyo i pozniej znowu zmieniac na Marantza?

ale odslucham nawet z czystej ciekawosci...juz kiedys sluchalem ale nie z moimi kolumnami...gral bardzo dobrze...z dali zensor:) ale to inna polka
 
Do góry