Onkyo NR676 vs. RZ810

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam.
Proszę o porównanie tych modeli w chwili obecnej czyli cena do jakości.
810 jest w cenie ok. 3,2k a 676 za ok. 2k - czy warto dopłacić i zakupić 810 ?
Miałby zasilić zestaw Klipsch z serii RP-260 5.1 lub jeszcze w opcji Dali Zensor 7 5.1
Pomieszczenie 32mkw z otwartą częścią na dalsze 20mkw (jadalnia,kuchnia)
Film,sport 50% , muzyka 50%
Pozdrawiam
 

GleNinja

New member
zdecydowanie lepsze stereo
dla wymagających to już tylko to wystarczy by decydować się na RZ
natomiast, jak ktoś nie jest "zapalonym" stereomaniakiem - 676 powinien go zadowolić, a różnicę można dorzucić do suba lub atmosów
 

bithmore

New member
A jesteś z niego zadowolony? bo ja ciągle się motam czy kupić onkyo 676 czy denon 2400.. Do tej pory mam denon avr-1911 i ogólnie jestem zadowolony. Głównie do kina domowego go używam i oglądania TV ;) z muzyki to raczej radio tylko leci i pewnie jak będzie nowy amplituner to częściej spotify.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Powiem tak - na odsłuchu w studiu Onkyo grało lepiej na tych samych kolumnach (Klipsch) - takie jest moje odczucie - obydwa odsłuchy w Pure Direct.Nie wiem jakie masz kolumny do ampli - może denon lepiej się z nimi zgrywa ? Wcześniej miałem x1200w i do tanich kolumn był ok - seria 2... to wyższa półka ale jakoś mi Onkyo bardziej odpowiadało - ceny chyba podobne.
 

bithmore

New member
kolumny to mission m34i z tego co pamietąm :) nie widziałem żeby tutaj ktoś takie miał więc chyba będzie ciężko stwierdzić czy onkyo czy denon.
 

bithmore

New member
a jak w tym onkyo ze spotify i innych internetowymi sprawami? nic sie nie wiesza itd? jak aplikacja mobilna do sterowania amplitunerem ? w denonie ponoc super to chodzi wszystko, ale slyszalem ze denon sie popsul ogolnie (jesli chodzi o podzespoly) i w sklepie mi polecali onkyo.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Chodzi wszystko płynnie i bez zacięć nie ma żadnego problemu ! Ale w poprzednim denon x1200 tez nie miałem problemu
Apka na fonie lepiej sprawdzała się z denonem gdyż np. regulacja głośności z pilota to porażka - naciśniesz lekko to nic się nie dzieje naciśniesz mocniej to przeskok o 10 w górę lub w dół
Przy Onkyo czy pilot czy apka równie dobrze się spisuje choć z apki wszystko szybciej idzie wbić
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Miałem 646 a teraz mam 810.
Różnica w jakości dźwięku jest diametralna. Dynamika, bas, soczystość, wszystko jest dużo lepsze od 646. Nawet RZ 1100 odstawał dźwiękowo. Poza tym masz otwartą drogę na podłączenie końcówek mocy.
Tidal chodzi u mnie bardzo często i nie pamiętam kiedy ostatnio coś się zawiesiło.
Bierz 810 i będziesz zadowolony.
 
Do góry