Onkyo NR636, Denon x3000 czy Yamaha v775?

mobigy

New member
W tej chwili chcę się jeszcze wstrzymać aż pokażą się nowe ampli denona i yamahy pod koniec lipca.
Powinny spaść trochę ceny tych zeszłorocznych i wtedy porównam czy warto przepłacać za nowe :).
W tej chwili na tapecie są:
1. Denon x3000 / x2100w
2. Yamaha a830 / v777
3. Herman Karton AVR370
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego

Kilka dni temu miałem podobny dylemat co ty. Mogę dodadać do twojej listy Marantz SR5008.
Odsłuchiwałem go wraz z Denonem X2000 i X3000, Onkyo 626 i już byłem zdecydowany na Denona, aż sprzedawca podłączył jeszcze model Marantz 5008.... Pod względem dźwiękowym ( dodam że szukałem w 50% sprzętu do słuchania muzyki , w 50 filmów ) był najlepszy.
Nie wiem jakie masz preferencje, ale muzycznie jest to najlepszy amplituner z tego przedziału cenowego.
Moja rada, nie kupuj nowych modeli które teraz wyjdą. Praktycznie niczym nie będą się różnić od starszych barci, dodadzą tylko WiFi tym które tego nie miały ... a cenowa będą kilkaset zł droższe.
I właśnie dlatego starsze modele będą tańsze
Druga rada, idź posłuchaj podłącz z dobrymi głośnikami i ulubioną płytą, wtedy będziesz decydował.
Nie ma sensu za taką kasę kupować sprzętu bez odsłuchu, to nie kina za 500 zł

Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tej chwili chcę się jeszcze wstrzymać aż pokażą się nowe ampli denona i yamahy pod koniec lipca.
Powinny spaść trochę ceny tych zeszłorocznych i wtedy porównam czy warto przepłacać za nowe :).
W tej chwili na tapecie są:
1. Denon x3000 / x2100w
2. Yamaha a830 / v777
3. Herman Karton AVR370
Pisz na priva i działamy z cenami :)
 

mobigy

New member
Wczoraj byłem na odsłuchu Denona x3000 podpiętego pod Dali Zensor 7 i w zasadzie się już zdecydowałem. Nawet nie wiem czy będę sobie jeszcze zawracał głowę z odsłuchem innych ampli i głośników. Byłem pod wrażeniem bo wypełnienie sceny jakie dawały te dwa głośniki na tym ampli (w trybie pure stereo) było lepsze niż w moim aktualnym kinie 5.0 przy materiale w DTS :).
Jedynie zastanawiam się jeszcze nad wielkością tych Zensorów. Czy 5-tki by jednak nie wystarczyły ale przy różnicy w cenie 200 zł/szt to chyba nie ma się co zastanawiać tylko zainwestować te 4 stówki.
 

Kieziu

Banned
Wczoraj byłem na odsłuchu Denona x3000 podpiętego pod Dali Zensor 7 i w zasadzie się już zdecydowałem. Nawet nie wiem czy będę sobie jeszcze zawracał głowę z odsłuchem innych ampli i głośników. Byłem pod wrażeniem bo wypełnienie sceny jakie dawały te dwa głośniki na tym ampli (w trybie pure stereo) było lepsze niż w moim aktualnym kinie 5.0 przy materiale w DTS :).
Jedynie zastanawiam się jeszcze nad wielkością tych Zensorów. Czy 5-tki by jednak nie wystarczyły ale przy różnicy w cenie 200 zł/szt to chyba nie ma się co zastanawiać tylko zainwestować te 4 stówki.

Odsłuchaj sobie również Dali Zensor 5. W zeszłym roku stanąłem przed podobnym dylematem - byłem zdecydowany akurat na BX6, ale jeszcze poprosiłem o podłączenie Monitor Audio BX5 - i co się okazało? Moim zdaniem lepiej grały, była lepsza scena przy cichym graniu od BX6. BX6 potrzebowały "Powera" aby pokazać swoim możliwości. BX5 również bardzo dobrze grają przy głośniejszym słuchaniu. Więc doplata paru stówek nie zawsze idzie z parą z tym co chcesz osiągnąć.
 

mobigy

New member
pomieszczenie w którym mam "kino" ma około 3 na 5 ale z tyłu tego pomieszczenia jest jeszcze otwarty aneks kuchenny który z tego co się zorientowałem też "liczy" się jeśłi chodzi o akustykę więc de facto pomieszczenie ma około 3 na 10 (fronty są na krótszym boku przy ścianie, a tylnie surroundy są na podciągu - pod sufitem , w odległości 5 metrów od frontów, kanapa jest na 3-4 metrze. ). Dodatkowo w perspektywie 3 lat czeka mnie przeprowadzka ze sprzętem do pokoju który będzie prawie dwa razy większy więc myślę że błędu nie zrobię jeśli teraz zainwestuję.
 
Ostatnia edycja:
Do góry