Onkyo NR636, Denon x3000 czy Yamaha v775?

mobigy

New member
Witajcie,
Przymierzam się do wymiany starego zasłużonego ampli Yamahy który to od 12 lat wiernie mi służył ale w dobie "najnowszych" :) technologi takich jak np.HDMI zaczął być mało funkcjonalny.

W domu posiadam TV i Projekor więc potrzebny mi jest ampli z dwoma wyjściami HDMI. Stare głośniki Jamo (80W) - 5 szt. też będę wymieniał, ale w pierwszej kolejności potrzebuję wymienić apmli ze względu na brak możliwości przełączania się na projektor z dowolnego źródła, dlatego nie chcę się na tą chwilą skupiać na współpracy głośników z poszczególnymi amplitunerami.
Pokój odsłuchowy jest dosyć niewielki i wąski (3 na 5 m) i posiada okablowanie podtynkowe do nagłośnienia 7.1. Kwota jaką chcę przeznaczyć na ampli to max 3000 PLN.

Generalnie ampli jest u mnie włączony średnio 10h na dobę i w 70% przypadków jest to film z TV bądź DVD/Blueray/PC (głównie DTS,DD) pozostałe 20% to muzyka (różne gatunki) i gry na PC (10%)

W tej chwili na placu boju są u mnie 3 modele (kolejność nieprzypadkowa)

Onkyo TX-NR636 (ok.2300)
Denon AVR-X3000W (ok. 2500)
Yamaha RX-V775 (ok. 2000 zł)
w rozważaniach jest też Yamaha RX-A830 (aventage) za około 3100 zł

Na chwilę obecną nie miałem okazji słuchać żadnego sprzętu ale najgorzej z tego sprzętu "podobno" wypada Yamaha v775. Onkyo ze względu na wyposażenie (m.in wi-fi, hdmi 2.2) jest na pierwszym miejscu. Yamaha za to ma chyba najbardziej dopracowane menu OSD.

Co wy byście wybrali , doradzili?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najgorszy niby czemu?. Denon lepiej wypadnie w stereo od nich wszystkich, następnie yamaha. Yamaha ma bardzo dobrze rozbudowane DSP. Ma pasywne chłodzenie i jest chyba najmniej awaryjny, z Denonem i Onkyo jest różnie, jest parę problemów o których piszą forumowicze. Kwestia co kiedyś podepniesz pod ampli bo kolumny różnie grają na różnych ampli. Przy takim użytkowaniu warto też postawić na niezawodność:). Jedynie brak mu wi-fi jeżeli dla kogoś jest to priorytet
 
Ostatnia edycja:

mobigy

New member
Odnośnie Yamahy "podobno" brzmi dosyć wysoko co jednym odpowiada innym nie. Na pewno jest to kwestia indywidualna i uzależniona od konfiguracji w jakiej pracuje. Mnie zastanawia jeszcze wersja HDMI gdyż podobno stosowane w większości ampli wersja 1.4 nie jest przystosowana tak naprawdę do transmisji 4k 60Hz + dźwięk a tylko onkyo ma HDMI w wersji 2.x (odnośnie Yamahy i Denona nie znalazłem bardziej szczegółowych informacji)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yamaha gra dość ostro dla tego kwestia jakie kolumny pod nią podepniesz z resztą podobnie jest z innymi ampli
 

jabba

New member
Coś Harman Kardon na 2014 z HDMI 2.0 nie widać. Reszta już wprowadziła nowe modele lub wkrótce będą. Niestety nie wszystkie spełniają HDCP 2.2 i tu zaczyna się jazda...
 

werf

Active member
Bez reklam
Harman to specyficzna firma pod tym względem
Ale co tu się napinać na to 4K jak docelowo jest 8K więc za 2 lata i tak wszystkie sprzęty do wymiany :-D

Ano właśnie, dla porównania 4k 60Hz w tegorocznej Yamaha rx-v777 (jako jedyna z nowej serii ma 2xHDMI out) kosztuje prawie 10 tys PLN w jedynym sklepie jaki znalazłem Oo

To jakaś wirtualna bzdura Te modele dopiero wchodzą więc za moment będzie wysyp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mobigy

New member
Harman to specyficzna firma pod tym względem
Ale co tu się napinać na to 4K jak docelowo jest 8K więc za 2 lata i tak wszystkie sprzęty do wymiany :-D
:)
... na razie 4K jest na horyzoncie , 8K to już sci-fi jak dla mnie. I tak TV najwcześniej na poczatku przyszłego roku będę wymieniać więc do tego czasu mam nadzieje że stanieją tak o połowę te dzisiejsze OLEDy 4k.

Harmana faktycznie nie brałem pod uwagę ze względu na pewne "zacofanie" jeśli chodzi o szybko zmieniające się technologie, aczkolwiek wcale nie mówię że to zły sprzęt audio. Nowatorskiego designu też nie można im odmówić.
Podobnie w sumie odrzuciłem marantza - też specyficzna marka i design, za nieco większą cenę.

Może faktycznie poczekać jakie będą "normalne" ceny nowych Yamah z serii x77.(choć podejrzewam że ta 777 będzie i tak poza moim budzetem)
Jeśli chodzi o plany Denona na ten rok to jest jeszcze 2100w który powinien kosztować poniżej 3000 zł więc może ten model warto by było włączyć do zawodów zamiast x3000. x3100 cenowo pewnie będzie już zdecydowanie powyżej 3000 pln.
 
Ostatnia edycja:

mobigy

New member
AVR-370 brzmieniowo prawdopodobnie by mi pasował (jestem mało wybredny a opinie ma dosyć dobre pod tym kątem), ale z tego co widzę w specyfikacji to ten ampli ma stare HDMI w wersji 1.3a. Myślę że jak coś teraz kupować to coś co ma HDMI 2.x aby starczyło jak najdłużej. W moim przypadku ampli będzie pełnił bardzo ważną funkcję splitera HDMI w tym też dla przyszłościowego TV.
Myślę że postawię na Yamahę v777 albo Denona x3100w ale wszystko zweryfikuje ich cena jak wejdą na nasz rynek w te wakacje.
Denon x2100w o dziwo mocno mnie zaskoczył gdyż z tego co wyczytałem obsługuje tylko 4k 30Hz a więc nie ma HDMI w wersji 2.0.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie, co jakiś czas producenci wypuszczają nowe serie dodając to i owo. Za nowe serie już się płaci niekiedy kwoty nieadekwatne do wniesionych udogodnień, a czasami po prostu to jest dodana jakaś bzdura. Zanim na stałe zagoszczą u Nas TV 4k już pewnie znowu przyjdzie czas na zmianę amplitunera, a w tym samym czasie już może być 8k i nowsze wersje HDMI. Gdyby człowiek miał być na bieżąco, to co rok by trzeba było zmieniać amplituner . Jeszcze jest pytanie, czy na danej wielkości TV i z pewnej odległości zobaczymy tą różnicę 4k vs. Full HD?
 

Kieziu

Banned
Ja bym sie wogóle nie napinał tak z tymi nowościami... tak jak koledzy napisali - co roku, nawet cześciej może wychodzić nowa wersja... szkoda kasy... przykładem tutaj jest technologia 3D... ostatnio zakupiłem właśnie odtwarzacz ARCAM BDP 100 który nie ma tej technologii. Zdecydowałem się na taki krok gdyż nigdy nie ogladałem filmów 3D i nie bede ogladał, a poza tym producenci się powoli wycofują z tego.

Więc kupuj sprzęt który mieści się w Twoim budżecie... to ze sprzęt będzie miał wyższe wersje czy to HDMI czy może 4k nie gwarantuje Ci dostępu do materiałów w tych standardach, gdyz ich produkcja jest bardzo droga...
 

mobigy

New member
Masz rację na pewno nie ma się co zbytnio napinać. 4k faktycznie może być mało co widoczny na 50-55 calowym TV.
Tak czy inaczej nowa generacja ampli ma parę przydatnych bajerów - chociażby Wifi (co prawda tyko w stand. b/g) - możliwość sterowania ze smartfona (ten bajer wydaje mi się nawet przydatny), możliwość odtwarzania muzyki z serwera NAS w sieci lokalnej.
Tak czy inaczej kluczowe jest w moim wypadku 2 x HDMI - out


Odnośnie AVR 370 to z tego co wyczytałem to oficjalnie nie wspiera on plików FLAC wysokiej jakości i czasem są problemy z ich odtwarzaniem.
 

mobigy

New member
Te słuchawki w wersji CL chętnie bym przytulił ale te pchełki to już mniej mi się podobają . Promocja w każdym razie ciekawa. Na szczęście jeszcze miesiąc na decyzję pozostał :).
 
Do góry