onkyo nr-609 i OLED TV?

ezquerro

Member
od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu oleda LG BX lub CX.
W tej chwili uzywam amplitunera onkyo nr609 przez ktorego przechodzi obraz passtrough z tunera sat.
I teraz zastanawiam sie czy przesiadajac sie na powyzszy telewizor bede musial takze wymienic amplituner?
(dodam ze chce uzywac passutrough, a nie przesylac obraz bezposrednio z sat do tv)
jesli moj tuner nie da rady to czy moglibyscie polecic mi jakis ampli. porownywalny do tego mojego nie musi byc z tego roku.

ps. sorki za pisownie ale nie mam Polskiego jezyka na kompie,wiec brakuje polskich koncowek
 

ezquerro

Member
chcialbym wydac jak najmniej, wole wiecej przeznaczyc na TV, wiec najlepiej cos budzetowe/uzywane ale porownywalne do tego mojego onkyo nr609, tylko by udzwignal 4k.
mozecie cos polecic

ogolnie wszystkie media mam podpiete pod ampli. passtrough suba i kolumny 5.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Ale różnice cenowe są duże. Masz bardziej 2 tyś czy 3 tyś ?
 

ezquerro

Member
raczej 2k.
poczytalem troche i te nowe tv maja juz hdmi2.1 4k 120hz. wiec chyba ponizej 3k nic znajde ampli. z hdmi 2.1 4k 120hz. najtanszy jaki znalazlem to denon x2700h ale to juz ponad 3k.
natomiast z drugiej strony moj tuner satelitarny tez nie ma hdmi 2.1 tylko 2.0 wiec nawet jakbym kupil tego denona to i tak to na nic z powodu tunera sat , zgadza sie? no i niema chyba jeszcze programow w k4 120hz.
ten moj onkyo ma hdmi 1.4 wiec passtrough odpada.
Podsumowując, czy mozna kupic cos uzywanego ponizej 2k z hdmi 2.0 z 4k /120 hz i HDR10?
 

ezquerro

Member
dodam tylko ze ampli musi laczyc sie z alexa
zastanawiam sie nad denonem x2400h /2500 /2600 /2700
ten denon 2400 chyba by wystarczyl jak myslicie?

czy mozecie zaproponowac cos w podobnej cenie z podobnymi parametrami z onkyo/pioneer/sony/marantz? czy kupic tego denona?
 

ezquerro

Member
udalo mi sie wyrwac uzywany denon x2400h za 1k na ebayu bez pudelka i instrukcji, tylko pilo, kabel i antena, byl strasznie zakurzony ale po wyczyszczeniu jak nowka, wiec chyba dobra cena.
 
Do góry