Onkyo + Klipsch ( Pomoc w doborze zestawu do 15k )

moto2004

Member
Witam, kompletuję sobie zestaw grający do domu.
Przewertowałem troszkę tematów, oraz miałem okazję przesłuchać Klipsch'ów u znajomego także bardzo mi do gustu przypadły.

Słucham praktycznie wszystkiego, sporo muzyki także zapewne najlepszą opcją będzie stereo.
Poza tym zależy mi również na dobrym kinie domowym. Pokój ma około 60m2.

Przeczytałem, że dobrym wyborem jeżeli chodzi o kompromis kino domowe / stereo jest AV Onkyo RZ800 i do takiego się przymierzam. Tudzież mam pytanie czy ewentualnie lepiej jest dopłacić do czegoś innego, bądź kupić oddzielnie dodatkowo wzmacniacz stereo ? Czy ten AV będzie wystarczający do frontów RP-280F ?

Co do kolumn sprawa ma się następująco:

Centralny: Klipsch RP- 440C / 450C
Front: Klipsch RP-280F
Sub: 2x Klipsch R-112SW ( być może nie jest to do końca dobre rozwiązanie, ale wizualnie mi się podoba )
Tył: Klipsch R-26F bądź RS-62 II lekki dylemat.

Ewentualnie mam pytanie dla osób, które miały już możliwość przetestowania pełnego zestawu ATMOS- warto ? Jeżeli tak to chyba bym koncepcję zmienił...

Z góry dzięki za info.
Miłego dnia.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Zestaw petarda :) Powierzchnia też ogromna.
Jeśli charakter brzmienia Klipsch odpowiada to szczególnie w kinie będzie ok.
Weź pod uwagę wyższy model Onkyo RZ900. Do takiego zestawu byłby wskazany.
Na tyły brałbym RS jeśli oczywiście do ściany od głowy słuchacza nie będzie kilometr ;-)
Jeśli natomiast masz duuużo miejsca z tyłu to mogą być podłogowe z tym, że RS powiesisz trochę wyżej i efekt powinien być lepszy, bo to kolumny stworzone do efektów.
 

moto2004

Member
Dziękuję za informacje z tego co widzę, to trzeba będzie chyba troszkę zwiększyć budżet ;) Tylko właśnie zwiększając go otwierają się nowe możliwości gdzie można już sporo zakombinować z zestawiami i innymi firmami. Aczkolwiek czy warto ;) Niebawem mam zamiar posłuchać więc zdam relację :) Temat Ruxpina rewelacja, tyle co chłop wiedzy oddał za darmo... ;)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Sporo możesz zaoszczędzić biorąc starszą wersję Klipsch RF 82II , RC 62II , RS 62II i dwa SW 115 ( czarne membrany ) Mam taki tylko jeden :) Jestem bardzo zadowolony z jego pracy .
 

Eydryan

New member
Sluchales juz Klipschow? Jak cie nie draznia ich wysokie tony to sprzet fajny i glosny. Basu nie brakuje (mialem R28F). Ale ich wysokie tony gniotly me uszy ...
 

moto2004

Member
Słuchałem RP 260 na Onkyo 647... Niestety RP 280 nie miałem okazji na mocniejszym sprzęcie typu 900 bądź 3030, zastanawiam się czy warto do tego 2giego dopłacić. Zbieram informację :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Sluchales juz Klipschow? Jak cie nie draznia ich wysokie tony to sprzet fajny i glosny. Basu nie brakuje (mialem R28F). Ale ich wysokie tony gniotly me uszy ...

Nie porównuj serię R do serii RP lub RF . A , Onkyo 900 robi cuda z tymi kolumnami i jego wysokimi tonami . Trzyma je w ryzach i nic , a nic nie są agresywne .

Miałem kiedyś serię B 30 , po 3 miesiącach je pogoniłem . Takie sama jest seria R , różni się tylko kolorem membran . Łomot ten sam .
 

moto2004

Member
Wracając do tematu- zacznę wstępnie od amplitunera.
Aktualnie 2 pretendentów RZ1100 ~6300 zł nowy, oraz TX-NR3030 również nowy ~7000 zł. Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie czy ten drugi posiada obsługę Tidala ? Z tego co wyczytałem to RZ1100 posiada, natomiast wyższy, ale starszy model nie ma. Mam też pytanie jeżeli chodzi o stereo, cały czas zastanawiam się czy nie lepiej kupić słabszy A/V np. RZ800 + do tego wzmacniacz stereo ( jaki pod klispch ? ) ewentualnie końcówkę mocy dodatkową. Opcji jest cała masa jednak chyba życia by zabrakło aby udać się na odsłuchy wszystkich możliwości więc proszę doświadczonych o nakierowanie na poprawny tor :)

Przypomnę, że fronty brane pod uwagę to RP 280.

Wyczytałem też, że da radę np na 3030 połączyć Iphone i poprzez AirPlay uruchomić muzykę z Tidala. Czy będzie to gorsze rozwiązanie pod względem jakościowym niż bezpośrednio w AV ?
Czytałem, że po bluetooth jest dużo gorsza jakość- natomiast jak jest z AirPlay ?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Przy takiej powierzchni można się pobawić, Jeśli zależy Tobie na efektach w KD to Atmos lub Auto sytem zrobić. Atmos bardziej przystępny. 5.2.4 lub 7.2.4.
Wzmacniacz na same fronty byłby jak najbardziej wskazany. Raz że odciąży avr a dwa w stereo będzie różnica z dźwiękiem. Co do kolumn to Ty musisz sam zdecydować bo masz swoje ucho i upodobania co do sprzętu to tylko budżet potrafi ograniczać. Miałem kiedyś sam avr i było ok ale jak wzm dorzuciłem to odczuwam różnice.
Mocy w KD nigdy nie jest mało a teraz na rynku jest w czym wybierać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

isamu

New member
Ja mam zestaw RZ800 + A-9070 napędzający fronty i jest super. Co do 800 daje rade jedynie czego mi brakuje to obsługa 7.2.4, dlatego chcę sprzedać 800 i kupić 1100 niestety jak kompletowałem zestaw nie było go jeszcze w ofercie.
Zastanów się czy będziesz rozbudowywał system, jak tak tak to bierz 1100 jak chcesz 5.2.2 lub 7.2 to 800 wystarczy.
 

moto2004

Member
Dziś z godzinkę posłuchałem sobie zestawu Klipscha, co prawda grał na najmocniejszym Onkyo RZ 3010 ( o ile nie mylę cyferek ). Zestawik był na Audio Video Show na PGE. Teraz już wiem, że nic lepszego na moje ucho potrzebne nie jest- jak dla mnie poezja aczkolwiek jeszcze podjadę posłuchać gdzieś Dali Opticon i Monitor Audio. Sub musi byc 115- ma moc trzeba przyznać i wygląda cudownie nawet mojej kobiecie się podoba. Zamiast frontowych tyłów o czym myślałem chyba jednak dam RP-250S, jak sądzicie będzie to dobry pomysł z racji faktu, że są to kolumny raczej boczne pod 7.1 ?

Co do amplitunera to będzie RZ 1100, ewentualnie w przyszłości zapodam sobie końcówkę mocy, bądź dodatkowy wzmacniacz stereo. Może od razu takowy wypożyczę gdzieś i jak różnica będzie gniotła to zostawię...

Onkyo TX-8150- co o nim myślicie ? Opinie ma z tego co czytam zajebiste.
Pozostaje kwestia czy bez problemu da się to połączyć z RZ-1100 tak aby ewentualnie wzmacniacz uzupełniał fronty przy kinie domowym ?

Ciekawą opcją w RZ-1100 jest możliwość np uruchomienia AV zdalnie aby grał przez Spotify z każdego miejsca gdzie mamy sieć. Jest do bardzo ciekawa opcja na sąsiada gadzinę. Już widzę jego uśmiech jak podczas wakacji będę dręczył go 9-symfonią od rana do nocy :)
 
Ostatnia edycja:

isamu

New member
Niestety ten amplituner stereo nie posiada wejścia 'main in' czyli bezpośrednio na końcówkę mocy, co za tym idzie będzie problem z regulacja głośności. Poza tym wątpię by wzmacniacz był lepszy od tego w rz1100. Z tego co mi wiadomo żaden ze wzmacniaczy poniżej a9070 teraz nie ma 'main in' trzeba by poszukać starszych konstrukcji.
 
Ostatnia edycja:

moto2004

Member
Dziękuję za info.

Pytanie- czy mając RZ-1100 + 9755 jesteśmy w stanie uzyskać 7.2.4 pod Atmosa ? Da radę przesterować na tej zasadzie wyjścia w AV ?
 
Do góry