Onkyo i kef

radarek27

Member
Mam pytanie ,chcę kupić kino domowe (dobre).Na allegro znalazłem taki zestaw:Onkyo TH-NR 906 i zestaw głośników firmy KEF (iq90,iq30,iq60c,psw2500) w cenie 15000 zł.Co o tym zestawie sądzicie ?
 

Audioman

New member
Zestaw marzenie :) , ale z tego co mi sie wydaje na allegro jest taki zestaw ale z ONKYO 905 a nie 906.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jak chcesz kupic to pojedz do tego co sprzedaje i posluchac z 1h i bedziesz wiedzial i sam sobie odpowiesz, slyszalem to, ale nie z ampli a wzmacniaczem i gra fajnie, bardzo duzo szczegolow slychac, jak dla mnie za duzo, ale dysnami itd super
 

squad05

New member
napisz jeszcze jakie masz warunki, wielkość pomieszczenia, co preferujesz kino czy muzykę? za takie pieniążki mozna zbudowac super zestaw zarówno do stereo jak i kina domowego.
Bez odsłuchu głosników to nie ma się co szarpać z wydaniem takiej kwoty, każde głosniki trzeba odsłuchać, bo jednym KEFy bardzo się podobaja a innym juz nie. Masz na prawdę spory wybór więc zacznij umawiać się na odsłuchy. Powodzenia
 

Jarema

New member
Bez podania prefencji słuchacza i pomieszczenia każda porada jest gorsza niż jej brak.

Bez odsłuchu możesz zakładać, że sprzęt za niedługo będziesz wystawiał na allegro.

Czytasz na własną odpowiedzialność:hmm:
Co do Kef-ów (u mnie z innym napędem) to możesz spodziewać się neutralnego przekazu w muzyce. Zestaw jak w podpisie obnaża każdą położoną nagraniem płytę (Queen - Innuendo).
Onkyo z tego co słyszałem na niższych modelach (przez miesiąc iq9 grały u mnie na wsyłużonym 501) da sobie radę z dynamiką w KD. W nowych wysokich modelach jak 905 i 906 może być tylko lepiej.

PSW3500 (PSW2500 mniejsza średnica i moc) - na ustawieniach music pięknie zgrywa się z kolumnami, na ustawieniach kino pracuje ściszony prawie na zero i poziom odcięcia na zero. Pomieszczenie 25m2.

Poczytaj i umawiaj się na odsłuch. A jak będziesz niezadowolony po zakupie to pamiętaj, że ja poluję na iq60C i iq30C:D.
 
Ostatnia edycja:

radarek27

Member
Onkyo i kef.

Moje pomieszczenie to pokój o wymiarach 6 x 4 m.Pokój ma służyć jako pokój wypoczynkowy ,ma się w nim znajdować komplet wypoczynkowy i zestaw kina domowego .Chcę aby moje kino domowe dobrze sprawowało się przy odtwarzaniu filmów z nośników blu ray (filmy , koncerty)oraz programów z tv sat hd.Muzyka dla mnie jest mniej ważna , ma to grać z płyty cd ,i ipod.
 

Audioman

New member
Zestaw ONKYO + KEF jest bardzo uniwersalny i nie ma innych glosnikow ktore sa w stanie im dorownac w srednicy i gornym pasmie ... co do podstawy basowej razem z PSW2500 ustawionym na music tworza po prostu idealne polaczenie. No ale to moja opinia :)

Do tego wielkosc pomieszczenie ladnie temu wszystkiemu sprzyja. Oczywiscie najlepiej udac sie na odsluch ale jezeli nie ma Pan takiej mozliwosci albo czasu to to polaczenie wydaje sie najpewniejsze do osiagniecia "usmiechu na twarzy" podczas sluchania :)
 

Jarema

New member
radarek27 napisał:
...Chcę aby moje kino domowe dobrze sprawowało się przy odtwarzaniu filmów z nośników blu ray (filmy , koncerty)oraz programów z tv sat hd. Muzyka dla mnie jest mniej ważna , ma to grać z płyty cd ,i ipod.

Przy Kef-ach filmy ze wszystkimi szczegółami, a koncerty to już raj dla uszu. Ale pamiętaj, że możesz mieć całkiem inne wrażenia. To co piszę to moje wrażenia:
:D Muszę Cię ostrzec, przed odsłuchem Kef-ów u mnie też muzyka była na jakieś 20% do 80% na rzecz KD. Po odsłuchach proporcje się zmieniły. Przyczyna jest trywialna. Ilość i jakość efektów dźwiękowych w filmie przy dobrze nagranej płycie CD jest znikoma. Tylko nieliczne filmy mają prawidłowo zrobiony dźwięk, większość niestety nie. Powoduje to sytacje jaką miałem ostatnio szansę oglądać?:
W KD Głośniki tylne ustawione głośniej niż fronty bo Kolega uważał, że ma słaby ampli i głośniki. A to po prostu słabo nagrany film. I nie myśl że Blue-Ray daje więcej.
Drugi kolega tak manipulował przy Gladiatorze (weryfikacja nie BD tylko DVD- uwaga mat74) oglądanym na Onkyo 805 + Yamaha NS 777 + NS333 + NS-C444, że stracił wiarę we własny zestaw 7.1. Naprawił ją dopiero Helikopter w ogniu BD.
Powodzenia w odsłuchach.
 
Ostatnia edycja:

bestisz

Member
Ja mam troszkę innego zgryza. Jakiś miesiąc temu rozpocząłem przebudowę mojego domu. Konkretnie wykańczanie piętra i nadszedł czas na kino. Początkowo zacząłem szukać LCD, wybór padł na 46XL2E od Sharpa. Potem amplituner Onkyo TX-606 oraz projektor Epsona TW-700.
Sprzęt był dobierany zgodnie z tym co ludzie na forum polecali a w przypadku projektora i amplitunera złożyło się to z moimi wyjazdami za granicę i tym że mogłem wyrwać co nieco za bardzo atrakcyjną cenę.
Został mi do zakupu zestaw kolumn do kina które miały być napędzane owym Onkyo 606. Oczywiście tutaj również zwróciłem się do naszego forum. Po podaniu kwoty jaką chce wydać i preferencji muzycznych wielu poleciło mi KEF-y z serii IQ oraz rozmowę z kolegą @stezee.
Konkluzja naszych rozmów jest taka że dzisiaj na podłodze stoją dwa pudła... CA 840C+A:eek: a ja jestem w stadium odsłuchowym i w sumie czekam jeszcze tylko na okazję odsłuchu paczuszek spod znaku Triangle.
Dlaczego?? Proste!! Jak usłuszałem KEF-y napędzane wzmacniaczem stereo to mi kopara do podłogi zjechała i odpuściłem sobie pchanie takiego potencjału pod skromne Onkyo 606.

Został jednak dalej dylemat. Co kupić do kina? Jeśli szukałem wśród KEF-a itp. to chyba będziecie wiedzieć co lubię. Szukam zestawu, może na początek nawet 5.0 który będzie fajnie pasował pod Onkyo 606. Kwota 3,5-4tys.
Pokój 25m - 4,8mx5,2m.
Bardzo ważna sprawa dla mnie to dobry dźwięk przy średniej głośności. Nie lubię słuchać kina bardzo głośno i dlatego chciałbym oglądać z umiarkowaną głośnością a zarazem szczegółowo. Jeżeli zaproponujecie coś z subem również będzie OK. Wkońcu jak coś niekiedy zasmyra w kręgosłup to nie będzie wadą. Reasumując ma to być zestaw do samego kina który szczegółowo zagra przy umiarkowanej głośności.

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jarema napisał:
Drugi kolega tak manipulował przy Gladiatorze BD oglądanym na Onkyo 805 + Yamaha NS 777 + NS333 + NS-C444, że stracił wiarę we własny zestaw 7.1.
a mozesz zdradzic tajemnice - skad kolega wytrzasnal tego gladiatora w BD ?! jego wydanie zapowiadane jest dopiero na wrzesien ?! no to musi miec naprawde niezle dojscia.....
jak sam piszesz odzyskal wiare w zestaw po wlaczeniu "helikopter w ogniu"- ten tytul akurat jest w BD wiec moze jednak format BD cos zmienia ?!
a i jeszcze jedno pytanie - odzyskal wiare w caly uklad 7.1 ?!

<bestisz> zajrzyj w tym watku jest moja wypowiedz (ta przydluga..;)) - moze ci w czyms pomoze
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=378331#post378331
 
Ostatnia edycja:

Jarema

New member
mat74 - dzięki za zwrócenie uwagi, Gladiator szedł po DVD nie po BD, już zmieniłem:) . Sam mam Amplituner Onkyo 501 bez dźwięku HD więc między DVD a BD nie widzę za dużej różnicy. Co do wiary to w 7.1 jeszcze nie miał okazji, bo filmy sa w 5.1, a reszta zapewne symulowana. Dałem mu natomiast film "Inni", a tam jest czym się zachwycać w scenie "odgłosy na strychu":D

Bestisz - Triangle Altea EX słuchałem w zestawieniu z Kef IQ9 i jedyne co mnie powstrzymało przed nimi to cena. Niestety przekraczała mój założony budżet, ta samo zresztą Kefy ale te mniej:) .
Napisz jeszcze jak chcesz zestawić kino zestereo, bo z tego co zrozumiałem to chcesz oddzielny zestaw głósników. Proponuję wykorzystanie frontów tych samych, a z wzmak stereo pre-outem z ampli.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jarema napisał:
W KD Głośniki tylne ustawione głośniej niż fronty bo Kolega uważał, że ma słaby ampli i głośniki. A to po prostu słabo nagrany film. I nie myśl że Blue-Ray daje więcej.
Drugi kolega tak manipulował przy Gladiatorze (weryfikacja nie BD tylko DVD- uwaga mat74) oglądanym na Onkyo 805 + Yamaha NS 777 + NS333 + NS-C444, że stracił wiarę we własny zestaw 7.1. Naprawił ją dopiero Helikopter w ogniu BD.
proponuje- jeszcze raz wyedutuj swoja wypowiedz ,bo troche traci sens..;)
i jeszcze jedna mala uwaga- jesli w filmie "helikopter w ogniu" byla ta "reszta symulowana" tzn. pracowaly wszystkie kanaly ,to odtwarzana sciezka dzwiekowa nie pochodzila z formatu HD ! - ten film ma sciezke PCM 5.1 wiec dzwiek "wchodzi" do amplitunera jako "multichannel pcm" a w takim przypadku wszelkie nakladki sa "not avaiable"...

nie chodzi mi o ,zeby sie czepiac! - uwazam tylko , ze udzielanie porad podpieranych blednymi informacjami wprowadza jedynie zamet !
mniej doswiadczeni (osoby dopiero kompletujace swoj sprzet) zglaszaja sie z prosba o porade do osob (jak uwazaja) bardziej kompetentych , wydaje mi sie ,ze to do czegos obliguje... przynajmniej do sprawdzenia informacji ,ktore sie podaje

pozdrawiam

ps.z tym pre-out sie niestety nie uda, z onkyo 606 nie ma takiej mozliwosci
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
Witam,co do filmu Helikopter w Ogniu to jest tez wersja 7.1:D

Dla mnie referencja dzwieku sa miedzyinnymi filmy

WAR 7.1 PCM
John Rambo DTS HD MA 7.1
Kung fu Panda
Patriota
w/w Helikopter w Ogniu.

Ale jesli ty nie widzisz duzej roznicy miedzy DVD-BD....,moze jesli bys posiadal np. Denone 2930 no to jeszcze moglbym sie zgodzic co do niektorych wydan BD,gdyz nie wszystkie sa wysokich lotow.
No ale co do dzwieku no to nie ma dwoch zdan.
pozd.
 

macek

New member
Bez reklam
Hehe, oczywiscie wersja skandynawska,ale sam przyznasz,ze kupujac wersje pl. w sklepie w Polsce,i porownujac z wersja US czy UK nieraz jestesmy oszukani poprzez roznice w dzwieku,dodatki.(chodzi o rozne filmy)

Oczywiscie mieszkam w UK i sam ma wiekszosc z regionu innego niz PL.
Ale niestety bez pl,gdyz szczegolnie teraz malo wychodzi filmow BD z taka sciezka poza granicami kraju.

Troche odbieglismy od tematu.

U siebie mam zestaw Onkyo 905 + MA seria silver,odsluchiwalem miedzy innymi MA,KEF-y,B&W,AE. ale mimowszystko wybralem MA.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
macek napisał:
Hehe, oczywiscie wersja skandynawska,ale sam przyznasz,ze kupujac wersje pl. w sklepie w Polsce,i porownujac z wersja US czy UK nieraz jestesmy oszukani poprzez roznice w dzwieku,dodatki.(chodzi o rozne filmy)

Oczywiscie mieszkam w UK i sam ma wiekszosc z regionu innego niz PL.

hehe.., nie wiem...- tez mieszkam w UK :D
a do onkyo 605 rowniez wybralem MA...:D

ps. korzystasz z lovefilm.uk ?
 

macek

New member
Bez reklam
Korzystam z roznych stron na calym swiecie,ale w szczegolnosci szukam z sciezka pl.
Korzystalem ale okolo dwoch lat temu i pozniej gdzies mi umknela ta strona
Mam rozumiec,ze Ty korzystasz z ich uslug? ,chyba najwiecej filmow mam z dvd co uk.

Chociaz posiadam rowniez odtwarzacz HDDVD i okolo 40 plyt w tym formacie i nieraz dokonuje porownan.

pozd.
 
Do góry